Styropian Genderka EPS 045 Elewacja Uni

Ocena produktu:

Tani, ekonomiczny styropian firmy Genderka, wykonany ze spienionego polistyrenu; przeznaczony do montażu na elewacji. Jako produkt ekonomiczny oferuje dość słabe parametry cieplne.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,045 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 50 [kPa]

Cena: 53.87zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.07zł
Cena za m3 ~ 179.57zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Firma Genderka ma w swojej ofercie produkty na każdą kieszeń i do różnych zastosowań. Genderka EPS 045 Elewacja to niedrogi styropian do ocieplania ścian zewnętrznych. Powstaje w procesie spieniania polistyrenu, nie jest zbyt gęsty. Jak w przypadku innych budżetowych materiałów- jego główną zaletą jest niska cena. Styropian Genderka jest od dawna kojarzony z jakością i niezawodnością. Firma istnieje już od ponad 30 lat, była wielokrotnie wyróżniana za swoje produkty. Dowiedz się więcej!

Styropian Genderka EPS 045- opis produktu

Do zwykłych, budżetowych termoizolacji ten tani styropian będzie odpowiedni. Przy ocieplaniu budynków gospodarczych, garaży itp. gdy nie chcemy płacić za parametry. Przy czym firma Genderka utrzymuje jakość swoich produktów. Poza słabszą Lambdą trzeba mieć świadomość, że jest to najtańszy styropian i nie do wszystkiego się nadaje. Na elewacje budynków mieszkalnych polecamy trochę lepsze produkty z kategorii co najmniej styropian elewacyjny 042. Zapewnią one skuteczniejsze ograniczenie strat ciepła do otoczenia niż styropian elewacyjny 045. Wszystko zależy od konkretnego zastosowania i budżetu inwestycji.

Styropian fasadowy Genderka- cena, zastosowanie

Cena styropianu Genderka EPS 045 Elewacja jest konkurencyjna w kategorii styropian 045 na elewację. Genderka kojarzona jest na rynku jako rzetelna marka z produktami wysokiej jakości. Jako jeden z największych producentów ma pięć zakładów produkujących styropian. Firma działa już ponad 30 lat i zdobyła przez ten czas zaufanie wielu klientów. W STYRO24.pl cenimy sobie współpracę z polskimi producentami styropianu. Stawiamy na jakość i dobre ceny, ale też doradzamy klientom najlepsze rozwiązania do ich projektów.

Styropian można wykorzystać do termoizolacji elementów konstrukcyjnych takich jak:

  • ściany z wentylowaną powietrzną szczeliną oraz z okładziną,
  • ściany uzyskiwane na bazie tzw. lekkiej-mokrej metody,
  • stropodachy wentylowane i strome dachy pomiędzy oraz pod legarami,
  • ościeża oraz nadproża wykonywane w formie szalunku traconego wieńce,
  • stropy realizowane w ramach Bezspoinowych Systemów Ociepleń (termoizolacja od spodu),
  • szczeliny obecne w niewentylowanych oraz wentylowanych trójwarstwowych ścianach.

Są to zastosowania deklarowane przez producenta. Trzeba jednak świadomie dokonać zakupu, gdyż jest to najtańszy styropian Genderki.

Zastosowanie styropianu Genderka EPS do ocieplania ścian zewnętrznych

Termoizolacja ścian zewnętrznych budynków to podstawowa funkcja tego styropianu. Z zastrzeżeniem, że nadaje się on do ocieplania mniej ogrzewanych pomieszczeń/ budynków. Kiedy najbardziej liczy się cena, można sięgnąć po ten produkt. Płyty styropianowe od Genderki zachowują stabilne wymiary i nie są trudne w układaniu na ścianie. Współczynnik przewodzenia ciepła jest podstawowy, ale przy mało ogrzewanych budynkach styropian znajdzie zastosowanie. Zawsze możesz wybrać cieplejszy produkt z kategorii styropian elewacyjny 042, 040 lub styropian elewacyjny 038.

Płyty styropianowe Genderka jako izolacja cieplna w budownictwie

Do podstawowych zastosowań, tam, gdzie liczy się niska cena, ten styropian się sprawdzi. Nie wnikając w jego parametry można zaufać marce Genderka i wybrać ten budżetowy produkt. Na elewację domów mieszkalnych polecamy styropiany o niższej Lambdzie, np. 0,042, 040 lub 0,038 W/mK.

Styropian elewacyjny 045 jest słabym styropianem. Jeżeli zależy nam na lepszej elewacji powinniśmy wybrać styropian z niższym parametrem. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ i BLOG. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety. 

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Arek
Zależało mi na dobrej jakości w rozsądnej cenie
Antek
Wszystko zgodne z opisem na stronie i zapewnieniami producenta, dobra cena i niezła jakość
Lechu
Tani i dobrej klasy styropian nie mam zastrzeżeń.
Tadeusz
Dobrze się na nim pracuje, dobra cena i parametry.
Mixer
Tani styropian dla mniejszych wymagań ale jakość ok. Mogę szczerze polecić.
Adi
Wszystko ok, zamówienie otrzymałem w dobrym czasie i cenie.
Renek
Zastosowałem na garaż. Styropian tani może i nisko cieplny ale ok. Jak na takie pomieszczenie to wystarczy
Oceń ten produkt: