Styropian Austrotherm EPS 042 FASSADA

Ocena produktu:

Styropian marki Austrotherm, przeznaczony do montażu na elewacjach. Ekonomiczny produkt, o średnio-słabszych parametrach cieplnych, sprawdzi się dla konsumentów nie przykładających wagi do parametru styropianu.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 75 [kPa]

Cena: 64.21zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.01zł
Cena za m3 ~ 214.03zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Marka jest znana w Polsce i Europie z produkcji styropianów najwyższej jakości. Chociaż produkt Austrotherm EPS 042 nie należy do najcieplejszych, to jednak jego zaletą jest cena. Jeżeli parametry nie są najważniejsze, a liczy się koszt materiału, to warto rozważyć taki zakup. Dodatkowo czasem warto wybrać materiał o słabszych parametrach, ale renomowanej marki. Mamy gwarancje, że parametry są dużo lepsze niż deklarowane. Tak jest właśnie w przypadku styropianu EPS 042 Fassada. Zatrzyma on ciepło w budynku, ale nie nadwyręży zbytnio budżetu. Dowiedz się więcej!

Styropian Austrotherm EPS 042 Fassada- opis produktu

W przypadku tego styropianu płacisz za jakość i markę, a nie najniższy parametr Lambda. Produkty Austrotherm są wytwarzane z najlepszego surowca, z dbałością o każdy szczegół. Austrotherm zapewnia stabilność wymiarów płyt styropianowych, ich odpowiednią wagę i twardość. Przekłada się to na jakość i trwałość gotowej elewacji budynku. Pod tym względem przegrywają z nim nawet 'cieplejsze' produkty mniej znanych firm. Niska Lambda to nie wszystko, liczą się także inne cechy styropianu. Wśród białych styropianów EPS produkty Austrotherm są uznawane za jedne z najlepszych na rynku. Dla świadomego klienta i do konkretnych zastosowań ten produkt na pewno się sprawdzi. Zobacz nasz test na Youtube!
Styropian elewacyjny Austrotherm EPS 042- szczegółowy opis produktu

Styropian fasadowy Austrotherm EPS jest często wybierany przez klientów naszego sklepu internetowego. Przy czym współczynnik przewodzenia ciepła równy 0,042 W/mK jest uznawany za średni. Nie wszystkim nabywcom zależy jednak na najniższej Lambdzie. EPS 042 Fasada ma sporo innych zalet, np. całkiem dobrą wytrzymałość na rozciąganie (TR> 80 kPa). Jakość tego styropianu ułatwia układanie go na elewacji. Z prostymi i wytrzymałymi płytami pracuje się lepiej niż z produktami typowo 'budżetowymi'. Do niektórych zastosowań ten styropian będzie idealny, tylko trzeba wiedzieć, czego się potrzebuje. Ten styropian oferujemy we wszystkich popularnych grubościach- od kilku do 20 cm.

Styropian elewacyjny Austrotherm- przeznaczenie i zakres stosowania

Ogólnie styropian Austrotherm 042 nadaje się do stosowania na ściany zewnętrzne budynków. Przy czym znaczenie ma grubość ocieplenia. Zaleca się stosowanie warstwy 15-20 cm dla najlepszego efektu. Płyty z polistyrenu ekspandowanego Austrotherm EPS 042 zaleca się stosować w budownictwie jako izolacja termiczna:

  • w zestawach wyrobów do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych, objętych Aprobatą Techniczną
  • w złożonych systemach izolacji cieplnej, z wyprawami tynkarskimi, zgodnych z wymaganiami ETAG 004
  • w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplania (ETICS), zgodnych z wymaganiami PN-EN 13499

Styropian elewacyjny Austrotherm 042 jest najczęściej wybierany do ocieplania mniej ogrzewanych pomieszczeń. Są to np. ganek, klatka schodowa, garaż. Można go też użyć do pomieszczeń mieszkalnych, jednak wtedy trzeba położyć grubszą warstwę.

Styropian EPS 042- cena za m3, dodatkowe informacje

Cena styropianu Austrotherm EPS 042 jest nieco wyższa w porównaniu do produktów konkurencyjnych. Jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to najlepszy jakościowo styropian w swojej kategorii. Przy czym cena za m3 styropianu jest stała, tzn. nie zależy od wybranej grubości płyt styropianowych. W paczce znajduje się około 0,3 m3 styropianu, natomiast ilość arkuszy zależy od wybranej grubości.

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ i BLOG. Piszemy tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety.

Ze styropianem Austrotherm możesz zamówić inne materiały do ociepleń. W ofercie posiadamy między innymi: siatki podtynkowe, piankę pistoletową niskoprężna, łączniki do mocowania oraz kleje do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy. Nasza hurtownia styropianu wyróżnia się na tle konkurencji niskimi cenami i dużym asortymentem markowych produktów.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

Bartek
Będziecie zadowoleni mi polecił go kierownik budowy. Chłopaki mówią że fajnie się kładzie
Mariusz
Bardzo fajnej klasy styropian w przystępnej cenie. Szybka realizacja zamówienia.
Anonimowy
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię