Styropian Austrotherm EPS 040 FASSADA

Białe płyty ze styropianu. Najwyższej jakości produkt zakładów Austrotherm, dający solidną izolację cieplną za niewygórowaną cenę, świetnie sprawdzają się na fasadach budynków.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD≤0,040 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 kPa
92.60zł (w tym 23%)
VAT: 17.32zł
Cena za m3 ~ 308.67zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.

Minimalna ilość zamówienia od tego producenta to 30m3, tj. łącznie 100 opakowań. W przypadku mniejszych ilości skontaktuj się z nami.


Udostępnij:

Austrotherm Fasada EPS 040 – Dobry biały styropian do ociepleń

Przy doborze właściwego styropianu na ściany zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na parametry cieplne. W końcu to one bezpośrednio odpowiadają za to, jak skuteczny będzie dany materiał w zatrzymywaniu ciepła. Warto jednak przysiąść nieco dłużej i dobrać również odpowiedniego producenta; co producent bowiem to różna jakość styropianu. Czasami, wybierając tani produkt o stosunkowo wysokim parametrze termicznym od słabo znanego wytwórcy, otrzymamy w praktyce słabo wykonany materiał, który na dodatek nie spełnia swoich cech, dając słabsze ocieplenie niż deklarowane; tym samym szybko nabijając nam dodatkowe koszty w rachunkach na ogrzewanie. I na odwrót – warto zastanowić się nad produktami bardziej renomowanej marki, nawet jeśli oznacza to dodatkowe koszty przy kupnie płyt – ich jakość wykonania zagwarantuje nam bowiem skuteczne ocieplenie domu

Styropian Austrotherm - najwyższa jakośc produktu

W tym miejscu do akcji wchodzi polski oddział znanego austriackiego koncernu Austrotherm, oferujący wysokiej jakości produkt w postaci styropianu Fasada EPS 040. Austrotherm to jeden z najbardziej cenionych producentów styropianów (laureat m.in. Diamentu Forbesa, Lauru Konsumenta, Super Marki i Top Marki), a ich produkty, nawet jeśli są stosunkowo droższe, zawsze cechują się najwyższej jakości wykonaniem. Nie inaczej jest z Fasadą EPS 040, przeznaczoną zgodnie z nazwą do ociepleń ścian i elewacji. Oferowany przez nią współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,040 W/mK, co dla ścian jest już naprawdę dobrą wartością (cieplejsze będą już tylko styropiany lambda 038), a dzięki jakości wykonania można wręcz odnieść wrażenie, że są to płyty jeszcze o klasę cieplejsze.

Cena styropianu Austrotherm

Nie jest to na pewno produkt tani, co dla oszczędzających może stanowić kłopot. Jednakże w zamian za to otrzymujemy towar najwyższej klasy. Zadbawszy o odpowiedni dobór grubości do ocieplanych ścian, bez trudu zachowamy normy energooszczędnego budownictwa.

Pamiętaj o tym że, jeżeli płyt będą klejone niestarannie i niefachowo, to nawet zastosowanie najlepszego styropianu, o najniższym współczynniku, nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.  

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.

Ze styropianem Austrotherm możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łącznik do mocowania oraz klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: