Styropian Austrotherm EPS 040 FASSADA

Ocena produktu:

Białe płyty ze styropianu. Najwyższej jakości produkt zakładów Austrotherm, dający solidną izolację cieplną za niewygórowaną cenę, świetnie sprawdzają się na fasadach budynków.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,040 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 100 [kPa]

Cena: 66.42zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.42zł
Cena za m3 ~ 221.40zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Austrotherm Fasada EPS 040 – Dobry biały styropian do ociepleń

Przy doborze właściwego styropianu na ściany zwykle zwraca się uwagę przede wszystkim na parametry cieplne. W końcu to one bezpośrednio odpowiadają za to, jak skuteczny będzie dany materiał w zatrzymywaniu ciepła. Warto jednak przysiąść nieco dłużej i dobrać również odpowiedniego producenta; co producent bowiem to różna jakość styropianu. Czasami, wybierając tani produkt o stosunkowo wysokim parametrze termicznym od słabo znanego wytwórcy, otrzymamy w praktyce słabo wykonany materiał, który na dodatek nie spełnia swoich cech, dając słabsze ocieplenie niż deklarowane; tym samym szybko nabijając nam dodatkowe koszty w rachunkach na ogrzewanie. I na odwrót – warto zastanowić się nad produktami bardziej renomowanej marki, nawet jeśli oznacza to dodatkowe koszty przy kupnie płyt – ich jakość wykonania zagwarantuje nam bowiem skuteczne ocieplenie domu

Styropian Austrotherm - najwyższa jakośc produktu

W tym miejscu do akcji wchodzi polski oddział znanego austriackiego koncernu Austrotherm, oferujący wysokiej jakości produkt w postaci styropianu Fasada EPS 040. Austrotherm to jeden z najbardziej cenionych producentów styropianów (laureat m.in. Diamentu Forbesa, Lauru Konsumenta, Super Marki i Top Marki), a ich produkty, nawet jeśli są stosunkowo droższe, zawsze cechują się najwyższej jakości wykonaniem. Nie inaczej jest z Fasadą EPS 040, przeznaczoną zgodnie z nazwą do ociepleń ścian i elewacji. Oferowany przez nią współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,040 W/mK, co dla ścian jest już naprawdę dobrą wartością (cieplejsze będą już tylko styropiany lambda 038), a dzięki jakości wykonania można wręcz odnieść wrażenie, że są to płyty jeszcze o klasę cieplejsze.

Cena styropianu Austrotherm

Nie jest to na pewno produkt tani, co dla oszczędzających może stanowić kłopot. Jednakże w zamian za to otrzymujemy towar najwyższej klasy. Zadbawszy o odpowiedni dobór grubości do ocieplanych ścian, bez trudu zachowamy normy energooszczędnego budownictwa.

Pamiętaj o tym że, jeżeli płyt będą klejone niestarannie i niefachowo, to nawet zastosowanie najlepszego styropianu, o najniższym współczynniku, nie przełoży się na niskie rachunki za ogrzewanie.  

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.

Ze styropianem Austrotherm możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łącznik do mocowania oraz klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Alex
Lux
Daniel
Szybka dostawa, dobrze zabezpieczona. Styropian ok.
Adrian
Myślę że będziecie zadowoleni. Bardzo dobrej klasy styropian o fajnych parametrach i dobrej cenie.
Kamil
zarówno firma jak i płyty godne polecenia
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię