Styropian Arsanit Thermo Fasada Standard 042

Ocena produktu:

Styropian Arsanit Thermo Standard 042 do fasad


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,042 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 75 [kPa]

Cena: 55.53zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.38zł
Cena za m3 ~ 185.10zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Proponujemy Państwu płyty styropianowe sprawdzonego producenta- firmy Arsanit. Styropian na elewację powinien przede wszystkim zatrzymać ciepło w domu. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena- jak w przypadku Arsanit Thermo Fasada Standard 042. Parametry techniczne mają znaczenie, ale czasami cena jaką ma styropian 042 jest kluczowym wskaźnikiem . Dlatego warto zainteresować się wyrobami Arsanit z linii Thermo Fasada. Poniżej publikujemy szczegółowy opis produktu.

Styropian Arsanit Thermo Fasada Standard- opis produktu, zastosowanie

Arsanit Thermo Fasada 042 to produkt kierowany do świadomych klientów, którzy wiedzą, czego potrzebują. Nie oszałamia on parametrami technicznymi, ale po prostu ociepla, jak należy. Szczególnie przy ułożeniu grubej warstwy (np. 20 cm) ten materiał dobrze się sprawdzi. Przeważnie styropiany tej klasy są polecane do ocieplenia mniej ogrzewanych pomieszczeń (np. klatka schodowa, garaż). Jednak wszystko zależy od grubości położonej warstwy i oczywiście jakości samego styropianu. Ten produkt w kategorii białych styropianów 042 jest jednym z lepszych. Firma Arsanit ma w ofercie szeroką gamę styropianów na każdą kieszeń i do każdego zastosowania.

Thermo Fasada Standard to normalny styropian za rozsądne pieniądze. Jest dostępny z krawędziami prostymi i frezowanymi. Przykładowe zastosowania produktu to:

  • Wypełnienie ścian szczelinowych z wentylowaną i niewentylowaną szczeliną powietrzną
  • Pionowa izolacja dylatacyjna ścian zewnętrznych
  • Wypełnienie konstrukcji wewnętrznych ścianek działowych
  • Wypełnienie konstrukcji ścian szkieletowych z okładziną
  • Ocieplenie stropów od spodu z okładziną
  • Wypełnienie podłóg między legarami
  • Wypełnienie lekkich stropów szkieletowych z okładzinami
  • Wypełnienie dachów stromych między krokwiami
  • Ocieplenie stropodachów wentylowanych
  • Ocieplenie ścian zewnętrznych w systemach ocieplania metodą “lekką-mokrą” (ETICS), zwanych także bezspoinowymi systemami ocieplenia (BSO)

Jak widać, możliwości jest sporo i można wykorzystać ten styropian na wiele sposobów.

Parametry techniczne styropianu Thermo Fasada 042 marki Arsanit

Wybierając styropian Thermo Fasada 042 na ocieplenie budynku warto znać jego parametry. Współczynnik przewodzenia ciepła λd w tym przypadku wynosi 0,042 W/mK. Taki wynik do zwyczajnych zastosowań w zupełności wystarczy. Wszystkie mniej ogrzewane pomieszczenia standardowo ocieplisz tym styropianem. Jeżeli zamontujesz grubszą, np. 20 cm warstwę to możesz być spokojnym o efekt końcowy ocieplenia. Termoizolacja standardowa spełni swoje zadanie pod warunkiem prawidłowego montażu płyt styropianowych do ściany. Także wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe jest w tym przypadku standardowa (>80 kPa). Najlepsze produkty osiągają około 100 kPa, więc wcale nie jest źle! O jakości styropianu Arsanit świadczą pozytywne opinie wielu naszych klientów.

Dlaczego styropian fasadowy EPS jest często lepszy niż wełna mineralna?

Styropian elewacyjny Arsanit Thermo Fasada Standard to materiał, który po prostu robi robotę. Nie uzyskasz z nim efektu domu pasywnego, ale niedrogie i skuteczne ocieplenie już tak. Jest to produkt klasy pół- ekonomicznej i trzeba go oceniać w tych kategoriach. W wielu zastosowaniach sprawdzi się on lepiej np. od wełny mineralnej. Dlaczego? Ponieważ jest tani w zakupie oraz szybki i łatwy w montażu. Wełna wymaga dużo pracy, aby prawidłowo wykonać termoizolację. Poza tym może wchłonąć wilgoć i stracić swoje właściwości. Tutaj zrobisz ocieplenie szybko i będziesz się cieszyć oszczędnościami na kosztach ogrzewania budynku.

Thermo Fasada Standard 042- cena za m3 styropianu

Cena tego styropianu w porównaniu do innych materiałów jest naprawdę konkurencyjna. Za niewielkie pieniądze uzyskujesz standardowe ocieplenie budynku/ domu. Cena za m3 styropianu nie zależy od wybranej grubości płyt. Różni się natomiast ilość płyt styropianowych w paczce, a tym samym powierzchnia m2 izolacji z paczki. W tym przedziale cenowym trudno znaleźć materiał lepszej jakości. Firma Arsanit jest uznanym producentem styropianu i chemii budowlanej. Są laureatem wielu nagród branżowych i właścicielem dwóch nowoczesnych zakładów produkcyjnych w Polsce. Warto zainteresować się ich produktami, a także kompletnymi systemami ociepleń. W STYRO24.PL oferujemy duży wybór materiałów tej marki w przystępnych cenach.

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ. Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety. 

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online. Jeżeli składając zamówienie, chcesz ustalić szczegóły dostawy, to prosimy o kontakt.

Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

W przypadku zamówień na płyty o wymiarach innych niż dostępne na stronie prosimy o kontakt.

Jacek
Bardzo miła obsługa i dobry styropian. Jestem zadowolony z wyboru.
Eliasz
Wszystko zgodne z opisem producenta, zamówienie dotarło na czas, dzięki za fachowe doradztwo.
Dawid
Zarówno dobra cena jak i jakość styropianu.
Sławek
Dobry styropian na elewację. Fajnie się z nim pracuje.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię