Styropian Arsanit Thermo Fasada Classic 045

Ocena produktu:

Styropian klasy ekonomicznej, z zakładów Arsanit. Tani produkt, oferujący parametry cieplne poniżej przeciętnej.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,045 [W/mK]
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe (TR): ≥ 80 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): ≥ 50 [kPa]

Cena: 50.74zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 9.49zł
Cena za m3 ~ 169.13zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Najtańszy styropian na elewacje z oferty marki Arsanit . Ocieplisz nim budynki gospodarcze, garaż, magazyn itp. Czy też usztywnimy przesyłkę. Również w przypadku niewielkiego budżetu klienci wybierają ten styropian. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt z kategorii ekonomicznej, o najsłabszych parametrach. Jeżeli wybierasz styropian pod konkretne zastosowanie i wiesz, czego potrzebujesz, zda on egzamin. Na pewno przełoży się to na niski koszt inwestycji. W razie problemów z wyborem produktu prosimy o kontakt!

Styropian fasadowy Arsanit Thermo Fasada Classic 045- opis produktu

Przeważnie kupując styropian klasy ekonomicznej, nie wnikamy, jaki jest jego współczynnik przewodzenia ciepła λd. W tym przypadku wynosi on 0,045 W/mK. Jest to podstawowa wartość dostępna wśród białych styropianów EPS. Taki materiał sprawdzi się jako ocieplenie mało ogrzewanych pomieszczeń. W celu uzyskania maksymalnego efektu ocieplenia należałoby zastosować przynajmniej 20 cm warstwę tego styropianu. Może mieć to sens w przypadku małego budżetu, kiedy naprawdę musisz zmniejszać koszty do minimum. Jeżeli chcesz wykonać termoizolację ogrzewanych pomieszczeń mieszkalnych to polecamy styropian elewacyjny 042, 038 lub styropian grafitowy.

Wytrzymałość mechaniczna tego styropianu jest na słabym poziomie. W tej kategorii styropianów raczej nie spotkamy wartości wyższych niż TR=80 kPa. Najlepiej układać ten styropian przynajmniej w 10 cm warstwie właśnie ze względów mechanicznych. Dostępne grubości płyt styropianowych zaczynają się od kilku cm, aż do 30 cm. Cieńsze arkusze można z powodzeniem zastosować do wyklejania wnęk okiennych, drzwiowych itp. Styropian Thermo Fasada Classic oferujemy z krawędzią prostą lub frezowaną. Ta druga wersja pozwala uzyskać bardziej jednolitą warstwę termoizolacji. Zmniejszy to mostki termiczne i ograniczy straty ciepła do otoczenia. Ważny jest oczywiście profesjonalny montaż styropianu do ściany.

Biały styropian elewacyjny marki Arsanit- cena, dodatkowe informacje

Cena za m3 styropianu Arsanit Thermo Classic jest dość korzystna na tle konkurencji. Przy czym cena za paczkę nie zależy od wybranej grubości płyt styropianowych. Zmienia się natomiast ilość arkuszy w jednym opakowaniu, co pozwala na ocieplenie różnej powierzchni ściany. Niezależnie jaki wariant styropianu wybierzesz, bardzo ważny jest fachowy montaż termoizolacji. Kupiony materiał to tylko połowa sukcesu. Dużo zależy też od dokładnego montażu z przestrzeganiem zasad i wytycznych producenta. Szczegółowe informacje techniczne zawsze znajdziesz w karcie produktu. Najbardziej popularne zastosowania styropianu elewacyjnego Arsanit to:

 • Wypełnienie ścian szczelinowych z wentylowaną i niewentylowaną szczeliną powietrzną
 • Pionowa izolacja dylatacyjna ścian zewnętrznych
 • Wypełnienie konstrukcji wewnętrznych ścianek działowych
 • Wypełnienie konstrukcji ścian szkieletowych z okładziną
 • Ocieplenie stropów od spodu z okładziną
 • Wypełnienie podłóg między legarami
 • Wypełnienie lekkich stropów szkieletowych z okładzinami
 • Wypełnienie dachów stromych między krokwiami
 • Ocieplenie stropodachów wentylowanych
 • Ocieplenie ścian zewnętrznych w systemach ocieplania metodą “lekką-mokrą” (ETICS), zwanych także bezspoinowymi systemami ocieplenia (BSO)
 • Pozwala to wykorzystać ten niedrogi styropian na wiele sposobów. Należy jednak pamiętać o słabym współczynniku Lambda, który wymusza zastosowanie dość grubej warstwy ocieplenia. W budownictwie mieszkaniowym zalecamy użycie styropianów przynajmniej 042, 038 lub cieplejszych.

  Thermo Fasada Classic- dodatkowe informacje na temat produktu

  Styropian fasadowy Thermo Classic 045 jest materiałem samogasnącym. Jest to dużą zaletą ze względu na bezpieczeństwo użytkowania budynku. Pamiętaj o dokładnym wykonaniu ocieplenia we wszystkich miejscach narażonych na ucieczkę ciepła.

  Styropian elewacyjny 045 jest kruchym i słabym styropianem. Jedyny argument "za" to cena. Jeżeli zależy nam na trwałej elewacji powinniśmy wybrać styropian z lepszym parametrem. 

  Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ . Dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy oraz jakie są jego wady i zalety. 

  Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

  Przeznaczenie i zakres stosowania- sprawdź kartę produktu

  W przypadku zamówień na płyty o wymiarach innych niż dostępne na stronie prosimy o kontakt.

  Tomasz
  Ocieplenie garażu wolnostojącego wystarczający.
  Czesiek
  W dobrej cenie, styropian spełnił swoją rolę. Polecam
  Anonimowy
  Oceń ten produkt:
  Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię