Tytan IS 21 25 kg

Uniwersalny klej do styropianu grafitowego, białego i wełny, renomowanej firmy Tytan. Nadaje się do przyklejania wszelkiego rodzaju płyt termoizolacyjnych i zatapiania siatki,


Darmowa dostawa.
Zużycie 4. kg/m2 przyklejenie, 3.5 kg/m2 siatka.
Mały skurcz
Wysokoelastyczny
Mrozodporny
Kolor szary

Cena: 35.40zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 6.62zł
Ten produkt należy kupować w opakowaniu zbiorczym po 48 op.
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

op.

Tytan IS21 25 kg - mocny klej do siatki - klei styropian biały i  grafitowy

Tytan IS21 25 to klej (zaprawa) przeznaczony do zatapiania siatki, przyklejania materiałów termicznych oraz do renowacji i wyrównywania starych powierzchni. Wyróżnia się zwiększoną elastycznością i plastycznością. Marka Tytan Professional pochwalić się może jedną z najszerszych ofert produktów w branży budowlanej i wykończeniowej zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zaprawa klejowa Tytan IS21 do ocieplania ścian zewnętrznych w systemie ETICS 

 Sprawdź, jego możliwości

Klej Tytan IS 21 to rozwiązanie ''2 w 1”, który zastosujesz zarówno do zatapiania siatki jak i do przyklejania styropianu. Nadaje się także do do szpachlowania nierówności, przez co możesz wykorzystać go przy renowacji starych elewacji.

Na jakie podłoża?

 - Klej Tytan IS 21 kładzie się na cegły, bloczki, pustaki ceramiczne, kamienie, itp,

- na elementy betonowe (wylewane na budowie oraz płyty prefabrykowane)

- na ściany pionowe nowe i stare wymagające termomodernizacji

- na powierzchnie poziome lub nachylone pod warunkiem, że nie są wystawione na działanie opadów atmosferycznych (deszcz, śnieg, grad),

Zaprawa klejowa Tytan IS21 - poznaj dobre parametry robocze

- zwiększona elastyczność i plastyczność w porównaniu z innymi klejami dostępnymi na rynku,

- odporny na działanie warunków atmosferycznych,

- przepuszczalność pary wodnej wynosząca ≤ 2m,

- przyczepność warstwy izolacyjnej ≥ 0,08 MPa,

- mrozoodporny,

- doskonała siła klejenia,

- wydajny,

wyprodukowany przez giganta na światowym rynku, zajmującego się produkcją wysokiej jakości produktów przeznaczonych do prac budowlanych i wykończeniowych.

Jak przygotować zaprawę Tytan IS21 i jak nakładać ją na elewację?

Krok 1 – przygotowanie podłoża

Przygotowanie podłoża różni się w zależności od tego, czy klej stosowany jest do mocowania płyt styropianowych, czy wykonania warstwy zbrojeniowej siatki.

W tym pierwszym przypadku podłoże powinno być stabilne, równe i nośne. Oczyszczone z kurzu, wapna, oleju i tłuszczu. W przypadku termomodernizacji należy usunąć również resztki farb olejnych i emulsyjnych. Zastosowanie preparatu gruntującego Tytan przed nałożeniem kleju wymagane jest przy starych, kredujących i pylących podłożach. W przypadku wykonywania warstwy zbrojeniowej powierzchnię płyt termoizolacyjnych należy oczyścić.

Krok 2 – rozrobienie zaprawy

Całą zawartość worka należy wsypać do pojemnika, w którym znajduje się precyzyjnie odmierzona czysta i zimna woda (5,5 l). Całość wymieszać przy pomocy wiertarki wolnoobrotowej z mieszadłem. Czynność należy wykonywać do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Po upływie 5 minut oraz ponownym wymieszaniu klej nadaje się do użytku. Zużyć należy go w ciągu 2 godzin.

Krok 3 – nakładanie zaprawy przy metodzie " na grzebień "

Na równe i gładkie powierzchnie, 8-12 mm warstwę zaprawy nakładać równomiernie na całą powierzchnie płyty przy pomocy pacy zębatej. Na podłożach nierównych nanieść pasek szerokości 3-5 cm od brzegów płyty, a na środek nałożyć od 3 do 6 porcji zaprawy.

Krok 4 – warstwa zbrojeniowa

Przygotowanie warstwy zbrojeniowej rozpoczyna się po zakołkowaniu  płyt styropianowych. Na odpowiednio oczyszczoną powierzchnię należy nanieść warstwę zaprawy o grubości 3-6 mm. Następnie przyłożyć do niej pionowe pasy siatki z zachowaniem 10 cm zakładów i zatopić w kleju, wyrównując powierzchnię gładką stroną pacy. Niewidoczna siatka oznacza, że wszystko zostało wykonane w sposób prawidłowy i zgodny z zaleceniami producenta. Podczas wykonywania warstwy zbrojeniowej temperatura otoczenia, podłoża oraz materiałów powinna wynosić od 5 do 25oC.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale Blog, dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.

Kartę katalogową znajdziesz tutaj.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy, które poleca nasza hurtownia styropianu online.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię