Tytan IS 11 25 kg

Ocena produktu:

Klej do przyklejania styropianu grafitowego i białego. Produkt firmy Tytan. Zdecydowanie tańszy od kleju uniwersalnego co przy dużej powierzchni do ocieplenia pozwoli zaoszczędzić wydatki.


Darmowa dostawa.
Zużycie: 3 - 4 kg/m2 paleta wystarczy na przyklejenie ok 300m2 styropianu.
Mały skurcz
Wysokoelastyczny
Mrozodporny
Kolor szary

Cena: 27.55zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 5.15zł
Ten produkt należy kupować w opakowaniu zbiorczym po 48 op.
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

op.

Klej do przyklejania styropianu grafitowego

Klejąc styropian grafitowy i szukając materiału do ociepleń. Jesteśmy przeważnie ograniczeni co do odpowiedniego towaru  w wyborze wśród klejów uniwersalnych. Służą one do klejenia i do zatapiania siatki. Przy większym metrażu i przy zakupie kilku palet możemy zaoszczędzić odczuwalną kwotę wybierając osobno klej do  przyklejenia i osobny do siatki. Tytan IS11 to jeden z nielicznych, który jest tani i nadaje się do każdego rodzaju styropianu.

Produkty marki Tytan Professional to kompleksowe i skuteczne rozwiązanie wybierane przez profesjonalistów na całym świecie. Szeroki asortyment obejmuje m.in. kleje do styropianu Tytan IS11. Stosowany jest w systemach ociepleń ETICS zarówno na budynkach poddawanych termomodernizacji, jak i tych nowo wybudowanych. Wyróżnia się wysoką przyczepnością do podłoża, doskonałą elastycznością oraz plastycznością. Wyjątkowo wydajny, dzięki czemu zużycie wynosi jedynie 3-4 kg/m2.

Zastosowanie Tytan IS11 - Klej do styropianu grafitowego i białego

Klej Tytan IS11 przeznaczony jest do stosowania jako izolacja cieplna ścian budynków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wysoka przyczepność dotyczy:

    • elementów murowych wykonanych z cegieł, pustaków ceramicznych, bloczków betonowych i silikatowych, kamieni, oraz betonu komórkowego,

    • elementów murowych z betonu wylewanego na budowie lub w postaci płyt prefabrykowanych,

    • ścian pionowych,

    • powierzchni poziomych lub nachylonych o ile nie są wystawione na działanie opadów atmosferycznych,

    • płyt styropianowych białych,

    • płyt styropianowych grafitowych wybieranych często do projektów energooszczędnych budynków. 

Właściwości, zalety i parametry jakościowe kleju Tytan IS11

wyprodukowany przez znaną i cenioną firmę Tytan Professional, która specjalizuje się w produktach przeznaczonych do prac budowlanych i wykończeniowych,

posiada wysoką odporność na rysy skurczowe,

wodoodporny, paroprzepuszczalny, mrozoodporny i wydajny,

przyczepność do warstwy izolacyjnej wynosi ≥ 0,08 N/mm2,

czas schnięcia 1 - 3 dni,

pozytywnie wpływa na trwałość ścian, dzięki zapewnieniu zwiększonej ochrony przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych,

Tytan klej do styropianu IS11- jak przygotować i nakładać zaprawę na elewację?

Krok 1 – przygotowanie podłoża 

Stabilne, równe i nośne podłoże, na które nakładany będzie klej, należy odpowiednio przygotować. Powinno być suche i oczyszczone m.in. z kurzu, wapna, oleju, tłuszczu, wosku, resztek farb olejnych czy emulsyjnych. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku termomodernizacji budynków. Podłoża stare, kredujący i pylące oraz takie o dużej nasiąkliwości należy przed nałożeniem kleju pokryć preparatem gruntującym Tytan.

Krok 2 – przygotowanie zaprawy Tytan IS11

Całą zawartość worka należy wsypać do pojemnika, w którym znajduje się od 5,0 do 5,25 l czystej i zimnej wody. Mieszać mieszadłem przy pomocy wiertarki wolnoobrotowej do momentu uzyskania jednolitej konsystencji pozbawionej grudek. Odstawić na 5 minut a przed użyciem ponownie wymieszać. W przypadku zgęstnienia preparat należy również go wymieszać i pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie dolewać do niego wody. Przygotowany w odpowiedni sposób, z zachowaniem odpowiednich proporcji klej należy wykorzystać w ciągu 1,5 godziny.

Krok 3 – nakładanie zaprawy na elewację

Podczas przyklejania płyt styropianowych do równych i gładkich powierzchni, należy zaprawę nanieść na całą powierzchnię płyty przy pomocy pacy zębatej 8-12 mm. Uwagę należy zwrócić na to, aby po przyklejeniu warstwa ta miała grubość 3-5 mm. Metody obwodowo-punktowej należy użyć w przypadku nierównych powierzchni. W takiej sytuacji kielnią nanosi się zaprawę po obwodzie płyty, wzdłuż jej krawędzi. Szerokość warstwy kleju powinna mieć ok. 3-5 cm. Jednocześnie na środek płyty nakłada się zaprawę (3-6 punktów), tak aby pokrywała łącznie co najmniej 40% powierzchni płyty termoizolacyjnej. Możemy kleić również punktowo na tzw "kleksy"

Krok 4 – wiązanie zaprawy 

Wstępne wiązanie zaprawy trwa około 2 dni. Po tym czasie należy przeszlifować płyty papierem ściernym oraz dodatkowo przymocować łącznikami mechanicznymi. Powinno ich być nie mniej niż 4 sztuki na m2. Liczba zwiększa się do 6 sztuk przy krawędziach budynku.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale Blog, dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.

Kartę katalogową znajdziesz tutaj.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy, które poleca nasza hurtownia styropianu online.

Mirek
Niezawodny, bardzo dobra cena, polecam.
Oceń ten produkt: