Szybki Klej do styropianu Tytan IS 13 870 ml

Szybko i łatwo przykleisz styropian biały i grafitowy. Unikatowy klej do styropianu w piance Tytan IS 13


Temperatura pracy Od 0°C do +30°C
czas kołkowania: ok 2 h
wydajność opakowania (ETICS): do 10 m² powierzchni
brak klawiszowania, szybko przywiera do ściany

Cena: 43.90zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 8.21zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

szt.

GTIN: 5902120021550

Klej do styropianu Tytan to nowoczesny preparat w postaci pianki. Do szybkiego i efektywnego klejenia płyt styropianowych do elewacji. Jego zastosowanie pomaga nie tylko zaoszczędzić czas potrzebny na wykonanie prac ociepleniowych, ale także zredukować niekorzystne zjawiska (klawiszowanie, ruchy płyt). Duża gęstość kleju zapewnia znakomitą przyczepność do klejonych powierzchni oraz mocny chwyt początkowy. Wszystko to ułatwia pracę i sprawia, że staje się ona prawie przyjemnością!

Klej do styropianu w piance Tytan IS 13 - charakterystyka

Tytan is 13 jest szybkim i profesjonalnym klejem do styropianu marki Tytan Professional. Produkt ten wpisuje się w nową filozofię marki “FAST & PRO”, co oznacza “szybko i profesjonalnie”. Dokładnie tak wygląda praca z tym klejem. Dzięki jego doskonałym parametrom (przyczepność, gęstość) aplikacja na płyty styropianowe jest szybka i czysta. Producent podaje, że w ciągu godziny przy użyciu tego kleju można ocieplić 20 m2 powierzchni ściany.

Dużą zaletą jest to, że jest gotowy do użycia zaraz po otwarciu. Do jego przygotowania nie potrzebujesz wody, prądu, a transport kleju jest banalnie prosty (niewielkie kartonowe pudełko zawiera 12 sztuk opakowań po 870 ml). Zmieścisz je bez problemu w bagażniku nawet małego samochodu. Bardzo korzystną cechą tego rodzaju klejów jest to, że nie obciążają one elewacji tak jak zwykłe kleje rozrabiane z wodą. Pozwala to zmniejszyć ciężar elewacji o 4 kilogramy na 1 metr kwadratowy.

Szybki Klej do styropianu Tytan IS 13 - zalety

Ten profesjonalny produkt ma wiele zalet, tutaj wymienimy najważniejsze z nich. Są to między innymi:

- szybka i czysta aplikacja, to najlepszy klej do styropianu grafitowego,

- eliminuje zjawisko “klawiszowania” płyt- czyli ich ruchy względem siebie,

- odporność na wiatr i czynniki atmosferyczne,- eliminacja mostków termicznych w powierzchni styropianu,

- lekkość (4 kg mniej na metr kwadratowy powierzchni),szybki i pewny chwyt,

- błyskawiczny montaż płyt styropianowych (również grafitowych),

- pozwala wykonać 20 m2 ocieplenia w godzinę,

- z jednej puszki można przykleić około 20 płyt,

- dystansowanie płyty od ściany na około 30 mm,

- kołkowanie już po dwóch godzinach od przyklejenia płyty.

Wszystkie te zalety sprawiają, że praca z użyciem kleju do styropianu staje się prosta i szybka. Także w pełni profesjonalna (fast & pro). Dzięki technologii Tytan Professional każdy, nawet początkujący wykonawca może uzyskać profesjonalny efekt ocieplenia.

Klej do styropianu Tytan - zastosowanie

Ten produkt najlepiej sprawdzi się do szybkiego klejenia płyt styropianowych w systemach ETICS (powszechnie stosowane przy ocieplaniu budynków). Nadaje się doskonale do styropianu grafitowego i zwykłego. Dzięki swoim właściwościom klejącym oraz bardzo dobremu współczynnikowi przewodzenia ciepła (0,036 W/(mK). Mocowanie płyt jest szybkie i pewne, co przekłada się na trwałość całej elewacji.

Przedstawimy tutaj najważniejsze parametry techniczne produktu. Warto pamiętać, że dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy szybki chwyt. Pełna stabilność jest osiągana po dwóch godzinach od aplikacji.

 Specyfikacja:

- kolor: szary

- czas otwarty: do 5 minut

- czas korekty: do 10 minut

- klasa palności: B3 (DIN 4102)

- współczynnik przewodzenia ciepła: 0,036 W/(mK)

- stabilizacja: po 2 godzinach

- kołkowanie: po 2 godzinach

- pokrycie powierzchni 6 - 10 m2 z puszki

- metry bieżące linii z puszki to 52 - 58 mb

Do najważniejszych korzyści z zastosowania tego kleju należą:

- znaczne ułatwienie i przyspieszenie prac,

- trwały efekt mocowania termoizolacji,

- oszczędność czasu przy montażu płyt,

- redukcja mostków termicznych i niekorzystnych zjawisk (klawiszowanie),

- bardzo łatwe stosowanie produktu,

- bezproblemowy transport i składowanie kleju,

- szybki i profesjonalny efekt prac (fast & pro).

Szybki Klej do styropianu opinie - w piance czy w worku?

Wybierając klej do styropianu w piance czy w worku. Powinniśmy przemyśleć parę rzeczy. Przede wszystkim czy ktoś będzie nam pomagał w pracach. Jeżeli będziemy kleić styropian samemu. To szybki klej do styropianu w piance opinie zbiera lepsze. Pozbywamy się kłopotu z dostarczeniem wody i mieszania kleju. Wciągania ciężkich wiader na rusztowania.

Szybki klej do styropianu w piance Tytan wydajność — Nakręcamy puszkę na pistolet i przyklejamy więcej styropianu niż z worka kleju. Producent deklaruje, że puszką przykleimy ok 20 płyt oraz wykonamy 20 m2 ocieplenia w godzinę, Czas nieskórkowania jest skrócony. Płyty szybko możemy układać na ścianie.


 
Tytan IS 13 - cena

Jedynym minusem tego kleju do styropianu w piance jest cena. Co dobre musi kosztować. W tym przypadku wyjątkowy skład chemiczny powoduje, że cena jest wyższa niż w konkurencyjnych produktów.

Marka Tytan Professional jest jednym z najbardziej znanych producentów chemii budowlanej w naszym kraju. Produkują wszystko, co potrzebne dla budownictwa (kleje, piany montażowe, silikony, uszczelniacze i wiele innych). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży budowlanej. Wsłuchiwaniu się w opinie klientów jest to marka godna zaufania. Dlatego też klej do styropianu Tytan IS 13 jest godnym polecenia produktem do zastosowań profesjonalnych i nie tylko.

Więcej szczegółów nt. przeznaczenia i zakresu stosowania - w karcie katalogowej

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: