Styropian Swisspor EPS 100 036 dach podłoga

Ocena produktu:

Styropian eps 100 na podłogę i dach, produkcji Swisspor AG. Oferuje bardzo dobre ocieplenie oraz podwyższoną wytrzymałość na obciążenia. Do zastosowania na dach i podłogę.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤0,036 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu CS(10): ≥100 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): 150 [kPa]
Ciężar płyty styropianowej: od. 18 kg/m3

Cena: 81.92zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.32zł
Cena za m3 ~ 273.07zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian Swisspor EPS 100 – konkretny, mocny styropian

Podłoga jest specyficznym miejscem pod względem konieczności zastosowania odpowiedniego materiału izolacyjnego. W odróżnieniu od ocieplenia ścian zewnętrznych, oprócz dobrych parametrów współczynnika przewodzenia ciepła – oznaczanym symbolem lambda – niezwykle ważna jest odporność płyt na ściskanie.

Dla podłóg najlepszym wyborem jest zastosowanie styropianu EPS 100. Godnym reprezentantem klasy premium w tym przedziale cenowym jest bez wątpienia Swisspor EPS 100 036 dach podłoga. Płyty renomowanego producenta wytrzymują do 3 ton na 1 metr kwadratowy, co gwarantuje bezproblemowe użytkowanie w wielu różnych warunkach z zachowaniem najlepszego współczynnika lambda, jeśli chodzi o styropian na podłogę biały - 0,36 [W/mK].  Zapraszamy do obejrzenia styropianu w naszym materiale na Youtube: 

Styropian EPS 100 5cm  – gdzie stosować?

Płyty Swisspor EPS 100 występują zarówno w wersji gładkiej, jak również z frezem, a klienci mogą wybrać różne grubości dopasowując styropian do swoich zastosowań. Najpopularniejszym wyborem na izolację podłóg jest styropian EPS 100 5 cm. Gdzie stosować i w jaki sposób? Jego ułożenia można dokonać wraz z inną grubością na kilka warstw na tzw. mijankę. W zależności od możliwości można ułożyć warstwę podwójną, potrójna czy nawet można położyć więcej warstw. Ciężar posadzki dociśnie całość i unikniemy powstawaniu mostków termicznych. Grubość 5 cm to również częsty wybór w przypadku izolacji podłóg na piętrze. 

Styropian EPS 100 10 cm – przeznaczenie

Izolację cieplną podłóg lub stropu w budynkach mieszkalnych bardzo często wykonuje się z płyt o grubości 10 cm. Taki styropian jest gwarancją solidnego ocieplenia dla podłóg na wyższych kondygnacjach. Jeśli chodzi o styropian EPS 100 10 cm, przeznaczenie to także przede wszystkim podłogi na gruncie. Warto jednak zwrócić uwagę, że pomimo dobrego współczynnika lambda, który wynosi w przypadku styropianu Swisspor EPS 100 wynosi 0,36 [W/mK], warstwa 10 cm jest niewystarczająca w przypadku wykonywania podłóg na gruncie. Taka warstwa może nie okazać się optymalnym rozwiązaniem, dlatego zaleca się wówczas rozłożyć styropian w dwóch warstwach – jedną 10 cm a drugą 5 cm. Ze względu na klasy energetyczne oraz wychładzanie wody w rurach od podłogówki. Zaleca się stosować warstwę minimum 15 cm – w przypadku, gdy sytuacja na to nie pozwala sugerujemy wybór płyt 30% cieplejszych, jak np. grafitowy Swisspor lambda 100 030. Styropian eps 100 jest najczęściej stosowany jest pod ogrzewanie podłogowe.

Swisspor EPS 100 – świetny w wielu rodzajach prac

Dzięki swoim bardzo dobrym parametrom Styropian Swisspor EPS 100 036 dach podłoga okaże się świetnym rozwiązaniem m.in. przy izolacji dachów stromych nad, pod oraz pomiędzy krokwiami. Z kolej bardzo wytrzymała konstrukcji pozwala wykonać spadki dachowe niemal z 30-letnią gwarancją.

 Oprócz w/w właściwości pozwoli na stworzenie solidnej izolacji:

  • podłóg w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej,
  • podłóg na stropach o sztywnej konstrukcji,
  • podłóg na gruncie w budownictwie przemysłowym, gdzie występuje małe lub średnie obciążenie posadzek,
  • stropodachów pełnych oraz wentylowanych,
  • stropów zewnętrznych i nad przejazdami.

Cena styropianu - Swisspor EPS 100

Uwzględniając wyjątkowe parametry i normy, które spełnia ten styropian jesteśmy pewni, że cena Swisspor EPS 100 036 dach podłoga jest atrakcyjna i konkurencyjna wśród pozostałych produktów w kategorii styropian podłogowy eps 100.  Wyróżniająca się jakość na tle konkurencji to przede wszystkim ilość surowca zastosowana do produkcji – jest go zdecydowanie i wyczuwalnie więcej. Można się o tym łatwo przekonać otrzymując towar do własnych rąk - klienci od razu mogą zobaczyć, z czego wynika różnica w cenie styropianu w stosunku do tańszej konkurencji.

Swisspor – nie bez powodu marka premium

Kupując styropian Swisspor EPS 100 036 otrzymujesz produkt najwyższej jakości, który doceniają klienci przeprowadzający zarówno termomodernizacje w starym budownictwie, jak również izolację cieplną nowych budynkach. Swisspor Polska to spółka-córka firmy Swisspor AG, szwajcarskiego giganta, który jest jednym z liderów płyt styropianowych o specjalistycznym przeznaczeniu działającym na rynku od ponad 30 lat. W naszym kraju funkcjonują 4 fabryki, które nie tylko dbają nie o najwyższą jakość produktu, ale również zapewniają szybkie dostawy i dostępność materiału.

Pamiętaj, że styropian zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale BLOGFAQ , dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Kupując styropian posadzkowy nie zapomnij dobrać odpowiedniej foli budowlanej -

https://styro24.pl/system-ocieplen-akcesoria-c-6/folie-tasmy-c-19/

Pod ogrzewanie podłogowe, możemy zastosować dodatkową warstwę styropianu w postaci płyt Yetico TWIN STANDARD , które kupisz online w naszej hurtowni styropianu.

Zapraszamy również do zakupu folii budowlanej pod wylewki.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Darek
Mocny i wytrzymały dla mnie top
Krzysztof
styropian bardzo dobrej jakości, wszystko zgodne tak jak w podanych parametrach, polecam
Bartek
Co do styropianu brak zastrzeżeń, prosty, wytrzymały, wszystko tak jak ma być. Kierowca szuka problemów tam gdzie ich nie ma, rzuca paczkami przez co w kilku opakowaniach są ukruszone narożniki. Swisspor - produkt świetny, kierowca do zmiany, zaniża Wam jakość ogólną
Marek
Średnia półka ale jakość mega. Super wybór. Dzięki za pomoc.
Mirek
Styropian który z czystym sumieniem mogę polecić. Jakość i ochrona doskonała.
pawlo
Styropian godny polecenia, bardzo dobre parametry i dobra cena
Arek
Dobry produkt.
Jurek
Nie mam zastrzeżeń płyty równe i dobrze się kładą.
Renek
Trudny wybór ale po wszystkich za i przeciw wybrałem ten wariant. Ogólnie jestem zadowolony. Nie mam uwag.
Lechu
Bardzo konkretny styropian, ocieplenie dające 100% zadowolenia
Michał
Żaden inwestor nie będzie żałował tego zakupu.
Marek
Jakościowo styropian dobry. Cenowo również więc polecam
Dariusz
Polecam ten produkt oraz firmę STYRO24
Programista Na Budowie
Jest okej. Rogi czasem lekko bananowate - nie trzymają kąta prostego, natomiast ogólnie styropian jest prosty i dobrze się go układa na posadzce. Lepszego nie trzeba. Polecam.
Renek
Znam ten produkt już długo. Warty swojej ceny.
Dawid
418 haha to była dobra cena. Teraz 474, lada chwila pewnie 500
Anonymaus
Cena ubija. 160zł za 1m3 do niedawna, teraz 418 zł za 1m3. He he
Dawid
Wszystko bez problemu.
Anonimowy
Szukałem dobrego styropianu na podłogę w styro polecili mi ten. Jestem bardzo zadowolony. Sąsiad kupił dużo tańszy eps 100 i przy porównaniu mój jest zupełnie innej klasy. Jest o wiele twardszy. Wart swojej ceny.
Anonimowy
Anonimowy
Oceń ten produkt: