Lakma Term Total Grunt 12kg

Ocena produktu:

Preparat gruntujący z „kwarcem” do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych i silikatowych. Produkt uznanej marki Lakma, będący częścią systemu ociepleń Lakma Term; poprawia przyczepność i wyrównuje chłonność podłoża pod nakładany tynk.


Darmowa dostawa, (auto z windą) systemu Lakma Term dla zamówień od 2660 zł.
Zużycie op 12kg/40m2
Z dodatkiem piasku kwarcowego
Kolor biały, możliwość barwienia
Możliwe nakładanie natryskowe pistoletem
Opakowanie 12 kg

Cena: 90.25zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 16.88zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

op.

Darmowa dostawa, (auto z windą) systemu ociepleń Lakma Term dla zamówień od 2660 zł. 

Grunt pod tynk -  Masa gruntująca wymagana przed nałożeniem tynku

Nie wszystkie podłoża, na jakie możemy nakładać tynk, będą miały właściwą chłonność oraz przyczepność dla danego tynku. Przez to często obowiązkowym elementem prac tynkarskich jest ich tzw. zagruntowanie. Pokrywamy w tym celu podłoże specjalnym preparatem gruntującym, który ma za zadanie ograniczyć oraz wyrównać chłonność danego podłoża, a także zwiększyć jego przyczepność dla nakładanego w następnej kolejności tynku oraz ogólnie owo podłoże wzmocnić powierzchniowo. Jest wielu producentów chemii budowlanej, gotowych nam zaoferować grunty pod tynki; jeśli jednak zależy nam na sprawdzonej jakości, warto zdecydować się na preparat Total grunt  do tynków mineralnych, akrylowych, silikonowych, silikatowych marki Lakma Term.

Lakma Term – marka ceniona przez każdego fachowca

Firma Lakma obecna jest na rynku już od ponad 25 lat. Stanowi jedną z najbardziej znanych spółek branży budowlanej, a ich najbardziej rozpoznawalnym produktem – oprócz artykułów chemii budowlanej – pozostaje kompleksowy system ociepleń Lakma Term. Jego część stanowi również preparat gruntujący Totalgrunt. Pojedyncze wiadro zawiera 12kg środka gruntującego w białym kolorze (więcej informacji o kolorystyce niżej). Z powodzeniem nadaje się do gruntowania podłoża betonowego, cementowego, cementowo-wapiennego, a także ścian wykończonych płytami G-K. Preparat można nakładać pędzlem, szczotką bądź agregatem natryskowym; wydajność gruntu (przy założeniu, że nakładamy tylko jedną warstwę) wynosi maks. 0,3 kg na jeden m2. Czas schnięcia sięga od 12 do 24 godzin. Za zarówno rozpuszczalnik, jak i środek czyszczący, służy woda.

Grunt możemy barwić w dowolnym kolorze. Wzorniki otrzymasz pocztą. Możesz wskazać również nr koloru oraz producenta wzornika np. Lakma, NCS, Ral lub dowolnego innego producenta. Studio koloru Lakma sporządzi recepturę, wycenimy i dostarczymy grunt pod tynk w wskazanym kolorze.

Wzornik koloru Lakma znajdziesz tutaj

Jeżeli nie kładliśmy tynku na pomalowaną gruntem elewację, to po kilku miesiącach a na pewno po okresie jesienno zimowym, gruntowanie należy powtórzyć. Opady oraz promieniowanie UV osłabiają grunt, który traci swoje właściwości.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

Wojtek
Wszystko git. Bardzo dobry grunt jak i tynk
polecam
Rafał
bardzo dobry podklad. Tynk zacieralismy w ten sam dzien co byl kladzony podklad. Wszystko super
Karol
Szybko schnie, nie przeciera !
Grzegorz
bardzo dobry grunt. tynk robiony tego samego dnia, wszystko gralo
Michał
. W ten sam dzień co był malowany tynkowaliśmy nic nie przecierało. Polecam
Oceń ten produkt: