Styropian Yetico AQUA EPS-P 100 036

Ocena produktu:

Przeznaczony do zabezpieczania fundamentów styropian typu aqua. Charakteryzuje się obniżoną nasiąkliwością, solidnym współczynnikiem termicznym oraz dodatkową odpornością na ściskanie.


Współczynnik przewodzenia ciepła λ: ≤0,036 [W/(m·K)]
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa
Poziom nasiąkliwości wody przy całkowitym, długotrwałym zanurzeniu: ≤ 2%
Wymiar płyt 123x61,5 cm

Cena: 119.42zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 22.33zł
Cena za m3 ~ 327.18zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.365 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

 Fundamenty to ważny element konstrukcyjny każdej budowli. To one przekazują obciążenia na podłoże gruntowe, więc odpowiadają między innymi za stateczność budynku, jak również chronią go przed zawilgoceniem. W tym celu trzeba jednak odpowiednio je wykonać i zabezpieczyć. Styropian do fundamentów Yetico AQUA EPS-P 100 036 to produkt, który z pewnością się do tego przyda!

Styropian Yetico AQUA EPS-P 100 036 – właściwości: 

Istnieją różne rodzaje styropianu, które odpowiadają za ich późniejszą przydatność w różnych sytuacjach. Styropian marki Yetico posiada wymiary 1230 x 615 mm i grubość od 50 mm ze stopniowaniem co 10 mm do grubości styropianu 25 cm. Płyty styropianowe tego rodzaju produkowane są w inny sposób niż płyty EPS. Wylewane są w formach, posiadają niebieski kolor, a na ich powierzchni znajduje się gęsta sieć kanalików drenażowych. To produkt znanej i cenionej marki – Yetico - to jeden z największych producentów styropianu w Polsce. Jeśli chodzi o cechy i parametry produktu, warto dodać iż posiada on krawędzie na zakładkę i naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym CS(10)100 ≥ 100 kPa. Styropian solidnie zabezpiecza także przed wodą z podłoża – nawet przy pełnym zanurzeniu, które jest długotrwałe poziom nasiąkliwości wody produktu jest mniejszy lub równy 2%.Yetico AQUA EPS-P 100 036 – zastosowanie styropianu: 

Styropian na fundamenty Yetico AQUA EPS-P 100 036 ma za zadanie zabezpieczyć je przed wodą. Celem jego stosowania jest również izolacja cieplna – zarówno ścian fundamentowych, jak i na przykład piwnic. Styropian znajdzie również zastosowanie w innych miejscach, w których jest bardzo wilgotno – jak myjnie czy łazienki. Produkt przeznaczony jest do budynków podpiwniczonych do 3 metrów głębokości. W przypadku głębszych piwnic należy stosować styropian wodoodporny Yetico AQUA EPS-P 150 035 lub Yetico AQUA EPS-P 200 034

Pamiętaj o tym że, całe płyty styropianu fundamentowego, które będą klejone powyżej linii gruntu. Należy mocować kołkami do ściany.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ ,

Zapraszamy do zapoznania się ofertą folii kubełkowej na fundament.

Ze styropianem Yetico możesz zamówić inne produkty tej marki: Siatka podtynkowa Yetico E-GLASS 160, Piana pistoletowa niskoprężna Yetico 750 ml i klej do styropianu Yetico Thermo-WHITE 750 ml z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do system ociepleń z opcją darmowej dostawy., które poleca nasza hurtownia styropianu.

Więcej szczegółów nt. przeznaczenia i zakresu stosowania znajdziesz w karcie produktu

Błażej
Dla mnie najlepszy w tej klasie. Szybka dostawa.
Szymon
najlepsze zabezpieczenie fundamentów
Arek
Jest ok. Polecam to dobry styropian
Mariusz
Styropian zakupiony. Chłopaki z ekipy mówią że git. Szybciutka dostawa.
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię