Styropian Styropmin Fundamin 036

Ocena produktu:

Styropian do fundamentów Barwione płyty ze styropianu wylewane w formach, produkcji Styropminu. Zapewniają solidne ocieplenie w połączeniu z obniżoną chłonnością wody oraz wytrzymałością na ściskanie.


Wymiar płyt 1235x600
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λD): ≤ 0,036 [W/(m•K)]
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu: ≥ 100 kPa
Absorpcja wody przy długotrwałej dyfuzji WD(V)3 ≤ 3%
Długotrwałą nasiąkliwość wodą po 28 dniach WL(T)4 ≤ 4%
Wymiar płyt 120x61,5 cm

Cena: 163.44zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 30.56zł
Cena za m3 ~ 371.45zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.44 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian wodoodporny Fundamin 036

Przy ocieplaniu budynku fundamenty zawsze pozostają kluczową kwestią. Izolator na nie przeznaczony nie może tylko zapobiegać utracie ciepła – musi być również wodoodporny, w celu skutecznej ochrony przed wpływem wód gruntowych oraz wilgoci, a tym samym również zapobiegania powstawaniu pleśni czy też uszkodzeń budowli, działa również na niego duży nacisk gruntu. Firma Styropmin, proponuje tutaj swój podstawowy wyrób, jaki stanowią płyty styropianowe Fundamin EPS 036. 

Styropmin – top segmentu premium 

Styropmin to firma powstała w Mińsku Mazowieckim, o ponad 25-letnim doświadczeniu. Właściciel trzech zakładów produkcyjnych, znany przede wszystkim z wysokiej jakości produktów klasy premium. Decydując się na zakup ich produktów, zawsze można mieć pewność co do ich poziomu. Firma jest również właścicielem marki Izoline, gromadzącej produkty nieco bardziej ekonomiczne.

Styropmin Fundamin 036 – podstawa do ocieplania fundamentów 

Płyty Fundamin, jako styropian typu aqua, produkowane się w odrobinę inny sposób niż typowy styropian. Płyty są wytwarzane metodą wtrysku do formy. Dodawany jest specjalny środek zmniejszający chłonność wody (który zabarwia również sam styropian na specyficzny niebieski kolor), a na powierzchni rzeźbiona jest sieć kanalików drenażowych, ułatwiających odpływ wody. To wszystko wydatnie zmniejsza nasiąkliwość styropianu wodą, co ma kluczowe znaczenie przy zabezpieczaniu fundamentów. Odbicie tego od razu jest widoczne w parametrach technicznych – nawet przy długotrwałym zanurzeniu nasiąkliwość wynosi maks. 4%. Sam styropian pozostaje przy tym dość ciepły, ze współczynnikiem termoprzewodzenia wynoszącym 0,036 W/mK. Dodatkowo odporność na ściskanie, przy odkształceniu w wysokości 10%, sięga 100 kPa.

Fundamin to tańszy produkt z rodzaju styropianów na fundamenty od firmy Styropmin. Nie znaczy to, że jest gorszy – wciąż skutecznie chroni przed szkodliwym wpływem wód gruntowych, a przy tym zapewnia również solidne ocieplenie dla piwnic. Parametry tego styropianu są bardzo dobre w porównaniu do produktów innych producentów. Przy odpowiednim wykonaniu prac Fundamin od Styropminu na długie lata dobrze ochroni fundamenty naszego domu.

Na styropian pod poziomem gruntu nie ma konieczności nakładania siatki i kleju (co zabezpieczy nas przed gryzoniami) wymagany będzie jednak inny rodzaj izolacji w postaci folii kubełkowej. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam jak prawidłowo ocieplić fundamenty i wykonać izolacje we własnym zakresie.

Solidną folię kubełkową znajdą Państwo w naszym sklepie.

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń np siatka podtynkowa , piana pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy .

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu
Michał
Solidny porządny styropian . Pracujemy na nim często polecam !!!
Oceń ten produkt: