Styropian Neotherm Podłoga EPS 100 038

Ocena produktu:

Biały styropian podłogowy, produkt Neothermu, charakteryzujący się świetną wytrzymałością mechaniczną oraz parametrami cieplnymi, choć nieco słabszymi od klasycznych „eps 100”.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,038 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa

Cena: 73.80zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 13.80zł
Cena za m3 ~ 246zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Rynek styropianów w większości jest przesycony bardzo podobnymi do siebie materiałami, o zbliżonych parametrach oraz zastosowaniach, do których są dedykowane. Może się jednak zdarzyć – chociaż na ogół jest to bardzo rzadko spotykane – że potrzebny jest nam produkt o bardzo nietypowych w porównaniu z „klasyczną ofertą” parametrach. Przykładem niech będzie tutaj styropian podłogowy o parametrach EPS 100 036. Na ogół są to parametry niemal zawsze łączone w parze ze sobą, ze względu na jakość użytego polistyrenu do produkcji. Jednakże co jeżeli z jakiegoś powodu zależy nam przede wszystkim na dużym obciążeniu maksymalnym dla styropianu, a jego zdolności cieplne stanowią kwestię drugorzędną?

Neotherm Neodach Podłoga EPS 100 038: nietypowe parametry do nietypowych sytuacji

I tutaj do akcji wkracza rynkowy weteran, mający już ponad 10 lat na karku – firma Neotherm – i ich specjalny produkt w postaci styropianu Neodach Podłoga EPS 100 038. W porównaniu do typowej „setki”, produkt ten wyróżnia się nieco słabszym parametrem cieplnym – wynoszącym 0,038 W/mK – ale wciąż zapewniającym solidne utrzymanie ciepła w budynku. Zyskujemy w zamian za to odrobinę na cenie, bowiem Neodach Podłoga 100 038 jest nieco tańszy, chociażby porównując z bardziej typowym Neodach Podłoga 100 036. Jednocześnie, jak liczba w nazwie sama wskazuje, wciąż mamy do czynienia z mocnym, wytrzymałym produktem o maks. obciążeniu użytkowym do 3t/m2 (do 100 kPa).

Styropian eps 100 w korzystnej cenie.

Neodach Podłoga EPS 100 038 od Neothermu to produkt dedykowany pod nieco węższą niszę rynkową.  Parametrowo wciąż jest to wytrzymały, w miarę ciepły materiał, a minimalny spadek współczynnika przewodzenia ciepłą rekompensowany jest niższą ceną za paczkę. Prawidłowo dobierając grubość płyt, na pewno zachowamy normy budownictwa energooszczędnego.

Pamiętaj, że styropian zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Inwestor
Mimo że nieco niższe parametry to i tak dobra klasa styropianu.
Karol
Zakup udany dobry mocny styropian w dobrej cenie.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię