Neotherm - producent styropianu

Firma Neotherm istnieje na polskim rynku od 2008 roku. Jest jednym z większych producentów styropianu w naszym kraju, z całkowicie polskim kapitałem. W ofercie Neotherm znajdziesz styropian podłogowy, fundamentowy oraz elewacyjny wysokiej jakości. Obecnie ta polska marka produkuje styropian w czterech zakładach, planowane są już jednak kolejne inwestycje. Celem firmy jest możliwość zaopatrzenia odbiorców w całej Polsce w solidne materiały izolacyjne. Czym wyróżniają się produkty Neotherm? Zapoznaj się ze szczegółami!

Najlepsze materiały do izolacji cieplnej od Neotherm

Od początku wizytówką marki Neotherm jest jakość i innowacyjność produktów. Oprócz styropianu firma Neotherm produkuje także inne składniki systemów ociepleń. Są to np. wełna mineralna, kleje i tynki sprzedawane pod marką Neo. Oprócz standardowych płyt styropianowych Neotherm oferuje także styropiany specjalne. Można tu wymienić Neotherm styropian wodoodporny, ogniochronny, akustyczne (Neotherm Neoacoustic) oraz spadkowe. Ważną część oferty tej firmy stanowi styropian o obniżonym współczynniku przenikania ciepła Lambda. Popularne produkty tego typu to: Neotherm Neographite Fasada 033 i Neotherm Neographite Dach Podłoga 031. Wielu nabywców wystawia Neotherm opinie pozytywne doceniając wysoką jakość i korzystne ceny produktów.

Styropian Neotherm - opis produktu i opinie

Styropian Neotherm wyróżnia się dobrymi parametrami użytkowymi i korzystną ceną. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i zapleczem badawczym. Umożliwia to kontrolowanie jakości wyrobów na każdym etapie produkcji. Styropiany Neotherm mają bardzo szeroki zakres zastosowań. Można nimi ocieplić dom właściwie od fundamentów po dach. Cena za m3 styropianu nie zależy od grubości płyty. Jednak w przypadku grubszej warstwy ocieplenia musimy zużyć większą ilość paczek na tą samą powierzchnię. Dlatego tak istotne jest dobranie właściwej grubości ocieplenia na podłodze/ ścianie. W zależności od wybranego produktu będzie różnił się współczynnik Lambda. W przypadku styropianu grafitowego Neotherm Neographite współczynnik przewodzenia ciepła jest równy nawet 0,031 W/mK. Według opinii wielu klientów Neotherm jest producentem godnym zaufania.

Wełna mineralna i inne produkty - informacje

Styropiany Neotherm są najczęściej stosowane w izolacji zewnętrznej ścian budynku. Nadają się również do ocieplania podłóg i poddaszy (dachów). Jednak firma nie ogranicza się tylko do produkcji styropianu, ale wytwarza też wełnę mineralną izolacyjną. Ma ona zastosowanie właśnie przy termoizolacji poddaszy, ale także przydaje się do wypełniania ścian działowych budynku. Wełna ma niezłą izolacyjność i bardzo dobrą paroprzepuszczalność, co jest dużą zaletą. Wszędzie tam, gdzie istotne jest 'oddychanie' ścian można stosować wełnę. Oczywiście ma ona także swoje wady i często przegrywa ze styropianem. Przede wszystkim wełna jest mniej odporna na wilgoć niż styropian. Jest też materiałem o słabej wytrzymałości mechanicznej i kłopotliwym montażu. Jednak Neotherm chce mieć w swojej ofercie materiały do różnych zastosowań i dlatego wytwarza też wełnę.

Najważniejsze kategorie produktów od Neotherm

Firma Neotherm jest nie tylko producentem materiałów izolacyjnych, ale także chemii budowlanej i całych systemów ociepleń. W skład przykładowego systemu ocieplenia wchodzą: grunt, klej, styropian wysokiej jakości, siatka, tynk i farba. Dobre dopasowanie poszczególnych składników daje dużą szansę na sukces inwestycji. System Patent Standard zapewnia następujące korzyści:

  • nadanie przegrodzie wymaganej izolacyjności cieplnej,
  • zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku (ogrzewania),
  • poprawa komfortu termicznego mieszkańców domu,
  • zwiększenie trwałości ścian zewnętrznych,
  • poprawa estetyki budynku z zewnątrz.

Jak widać zakup styropianu Neotherm w komplecie z innymi materiałami jest naprawdę dobrym wyborem. Firma przykłada dużą wagę do jakości oferowanych produktów. Przy czym cena za m3 styropianu tej marki jest bardzo korzystna. Zobacz także inne styropiany elewacyjne, podłogowe i fundamentowe w ofercie naszej hurtowni! Niezależnie jaka grubość płyty Cię interesuje, mamy do zaoferowania dużo ciekawych produktów. Oferujemy płyty styropianowe w najlepszych cenach, ale także inne materiały budowlane. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i firmowych!