Styropian Neotherm Podłoga EPS 100 036

Ocena produktu:

Biały styropian najwyższej jakości, do ocieplania dachów i podłóg. Wyprodukowany przez Neotherm, oferuje jedne z najlepszych dostępnych dla klasycznych styropianów parametrów.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,036 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 100 kPa

Cena: 84.87zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.87zł
Cena za m3 ~ 282.90zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Klasyczny mocny oraz ciepły styropian pod podłogi – Neodach Podłoga EPS 100 036 

Neotherm Neodach Podłoga EPS 100 036 to materiał do ocieplania budynków w postaci płyt styropianowych, wykonanych ze spienionego polistyrenu. Wyprodukowany przez fabryki Neotherm – firmy o ponad 10-letnim doświadczeniu na rynku budowlanym, znanej ze swoich styropianów, chemii budowlanej oraz wełny mineralnej – dedykowany jest do wykonywania izolacji termicznej dla dachów oraz pod podłogi. Dla styropianów tego typu największe znaczenie mają dwa parametry – cieplny, raczej oczywisty, ale również wytrzymałości mechanicznej, wyrażanej w maksymalnym naprężeniu ściskającym. Ponieważ materiał ten będzie stosowany m.in. pod podłogi, po których będziemy się poruszać oraz na których np. ustawione będą wszystkie meble i urządzenia wolnostojące wewnątrz budynku, chcemy aby zakładany styropian nie zniszczył się od utrzymywania na sobie tego całego ciężaru.

Wzmocniony styropian podłogowy Neotherm eps 100 zalecany również do ocieplenia dachu.

Parametrowo, jest to zdecydowanie produkt wyższej klasy. Bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, wynoszący 0,036 W/mK, gwarantuje super-skuteczne zatrzymanie ciepła wewnątrz ocieplanego budynku. Naprężenie ściskające dla odkształcenia 10% wynosi tutaj z kolei maksymalnie 100 kPa – zapewnia to obciążenie użytkowe aż do 3 ton na metr kwadratowy. Styropian o takich parametrach sprawdzi się wszędzie poza najbardziej wymagającymi podłogami, np. przemysłowymi.

Nie jest to na pewno styropian tani – pod względem samej ceny bardziej zachęcające mogą być nieco słabsze styropiany. Jednakże jeśli zależy nam na jakości wykonania materiału oraz pewności, że wytrzyma nawet większe obciążenie przez długi czas, wybór w tym momencie jest tylko jeden. Jeżeli nie potrzebujemy wyższego parametru możemy go wybrać  styropian na  podłogę eps 100  Neotherm z lambdą  038, który jest zdecydowanie tańszy.

Pamiętaj, że styropian zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Krystek
Bardzo dobra jakość płyt. Ogólnie nie mam zastrzeżeń!
Irek
Bardzo dobry produkt wart swojej ceny.
Oceń ten produkt: