Styropian grafitowy Styropmin Passive DP CS PRO 100 031

Ocena produktu:

Ciepłe płyty grafitowe ze styropianu, do ocieplania zadaszeń oraz pod podłogi. Materiał zakładów Styropmin, o doskonałych właściwościach cieplnych oraz sporej wytrzymałości mechanicznej.


Współczynnik przewodzenia ciepła λ [W/mK]: ≤ 0,031
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym [kPa]: ≥ 100

Cena: 114.76zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 21.46zł
Cena za m3 ~ 382.53zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian grafitowy eps 100 - do izolacji podłogi na gruncie

Powszechna opinia głosi, że styropiany grafitowe stanowią na ogół słabszy mechanicznie i bardziej wrażliwy produkt. Nie jest to do końca prawdą – w dotyku może faktycznie sprawiać wrażenie bardziej miękkiego, jednakże gdy przychodzi co do czego, to prawidłowo wykonana izolacja na jego bazie poradzi sobie ze wszystkimi tymi trudnościami, z jakimi mierzy się styropian biały. Przykładem jest zresztą podkategoria płyt styropianowych grafitowych, przeznaczonych na podłogi i dachy. Muszą one spełniać takie same normy mechaniczne, co styropian klasyczny, biały; gdyby ich osiągnięcie nie było możliwe dla produktów grafitowych, nie byłoby w ogóle o czym mówić. Jedyny faktycznie poważniejszy problem może stanowić szkodliwy wpływ słońca w szczególnie upalne dni na dany styropian – ale nawet wtedy, o ile stosujemy się do instrukcji i zaleceń producenta, nie jest to nierozwiązywalny problem.

Twardy, ciepły, najwyższej jakości – styropian Styropmin Passive DP CS Pro 100

Jeżeli zależy nam na jak najlepszym cieple przy najwyższych dostępnych parametrach mechanicznych, i nie ograniczają nas fundusze, jednym z najlepszych wyborów pod podłogi pozostaje Styropmin Passive DP CS Pro 100. Stanowi on produkt spółki o ponad 25 latach doświadczenia w branży, laureata wielu nagród, jak chociażby Laur Klienta, Laur Konsumenta, Lider Przedsiębiorczości czy Gazela Biznesu. Jak przystało na produkt klasy premium w swojej kategorii, oferuje jedno z najwyższych ociepleń pod dachy i podłogi, o wartości lambda 031 (0,031 W/mK). Ma to szczególnie znaczenie gdy sobie przypomnimy, że statystycznie to przez dach ucieka z budynku najwięcej ciepła lub na podłodze nie została nam za gruba warstwa do dyspozycji. Produkt wyróżnia również duża jak na styropian grafitowy wytrzymałość mechaniczna – wskaźnik naprężenia ściskającego osiąga. 100 kPa. Oznacza to udźwig aż do 3t na metr kwadratowy – więcej niż wystarczająco do budownictwa domów. 

Styropmin Passive DP CS Pro 100 to produkt premium w swojej klasie. Na pewno kosztuje nieporównywalnie więcej od swoich rywali, w zamian za to dostajemy jednak jeden z najcieplejszych i najtrwalszych styropianów w swojej kategorii. 

Styropian na podłodze zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę. Pierwszą warstwę staramy się dobrać grubością do przewodów, kanałów itp. które są zamontowane na podłodze.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.  

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.

W sklepie internetowym mogą Państwo znaleźć również folie budowlaną pod wylewkę.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy .

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu.


Firma A&K
brak jakichkolwiek zastrzeżeń, styropian o bardzo dobrych współczynnikach, cena również adekwatna, także polecamy
Piotrek
Śmiało mogę polecić bardzo dobrej klasy styropian w najlepszej cenie
Marcin
Dobry wytrzymały styropian. Idealnie sie rozkłada
Karol
Super styropian na poddasze. Świetna jakość.
Igor
Świetna jakość polecam bo najlepszy styropian z jakim miałem do czynienia.
Sławek
Dobra jakość, szybka realizacja zamówienia.
Oceń ten produkt: