Styropian grafitowy Neotherm Neographite Dach Podłoga EPS 70 031

Ocena produktu:

Grafitowe płyty styropianowe marki Neotherm. Dedykowane pod ocieplanie podłóg, cechują się bardzo niskim parametrem cieplnym oraz słabszą wytrzymałością mechaniczną; Unikać stosowania na mocno obciążone podłoże.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,031 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 70 kPa

Cena: 93.73zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 17.53zł
Cena za m3 ~ 312.43zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Neotherm Neographite Dach Podłoga 031 - Ciepły grafit pod wylewkę

Chcąc uzyskać jak najlepsze ocieplenie dla naszego domu, należy sięgnąć po styropiany z dodatkiem grafitu. Cechują się one parametrami cieplnymi znacznie niższymi od typowych styropianów, dzięki czemu nie muszą one też być przesadnie grube. W tym przypadku minusem takiego styropianu jest jednak jego zwiększona kruchość – nie jest to produkt, jaki można zalecić na szczególnie obciążone podłoża. Dodatkowo, ze względu na swoją ciemną barwę, styropiany grafitowe są, w przeciwieństwie do białych, bardziej narażone na warunki pogodowe, w szczególności oddziaływanie promieni słonecznych co jest ważne podczas przechowywania.

Styropian grafitowy Neotherm na ocieplenie stropu

Jeżeli poszukujecie nade wszystko najcieplejszego dostępnego styropianu na powierzchnie poziome, warto zwrócić uwagę na produkt Neothermu, Neographite Dach Podłoga 031. Wyprodukowany przez firmę z ponad 10 latami doświadczenia, Neographite cechuje bardzo niski, bo wynoszący zaledwie 0,031 W/mK, współczynnik przewodzenia ciepła. Gwarantuje to najskuteczniejsze dostępne ocieplenie od Neothermu dla podłóg. Jednocześnie, jako produkt grafitowy, charakteryzuje się nieco słabszym wskaźnikiem naprężenia ściskającego, przekładającego się bezpośrednio na wytrzymałość obciążeniową. Wynosi on maksymalnie 70 kPa, co oznacza obciążenie do 2,1 tony na metr kwadratowy. Jest to wartość przeciętna, która może nie wystarczyć, jeśli spodziewamy się większego obciążenia dla wykonywanego podłoża; jednakże w warunkach domowych taka wytrzymałość powinna w zupełności wystarczyć na np. ocieplenie stropu.

Neographite Dach Podłoga od Neothermu to najcieplejszy dostępny od tej firmy produkt na poziomie powierzchnie. Przy zachowaniu poprawnego maks. obciążenia, zagwarantuje utrzymanie ciepła oraz poprawną pracę przez długie lata.

Pamiętaj, że styropian zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Daniel
Naprawdę fajny styropian za rozsądną cenę . Dobre parametry.
PP
Za taką cenę ok
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię