Styropian Austrotherm EPS 150 035 PARKING

Ocena produktu:

Twardy, mocny styropian parkingowy produkcji Austrotherm. Solidne przewodzenie ciepła oraz bardzo mocna wytrzymałość na obciążenia; świetnie sprawdzi się na szczególnie obciążonym podłożu.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤0,035 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu CS(10): ≥150 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): 200 [kPa]

Cena: 121.77zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 22.77zł
Cena za m3 ~ 405.90zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Firma Austrotherm przyzwyczaiła swoich klientów do bogatego katalogu płyt styropianowych, dzięki czemu każdy inwestor może z łatwością dobrać izolację do swoich zastosowań. Najmocniejszym białym styropianem podłogowym od tego producenta jest EPS 150 035 PARKING, który – jak sama nazwa wskazuje – pokaże swoje najmocniejsze strony na obciążonych podłogach.

Potrzeba czegoś mocniejszego? Austrotherm EPS 150 035 PARKING

Parkingi oraz garaże to bardzo specyficzne przestrzenie narażone na długotrwałe i mocne obciążenia. Aby nie doprowadzić do niepożądanych uszkodzeń posadzki, najważniejszym czynnikiem wpływającym na trwałość całej podłogi jest odpowiednio mocny styropian. W przypadku podłóg parkingowych oraz garażowych świetny okaże się styropian Austrotherm EPS 150 035 PARKING, który jest najmocniejszym styropianem tego producenta.

Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ściskanie – przy 10% odkształceniu względnym parametry wynoszą ≥ 150 kPa, co w praktyce oznacza, że wytrzyma obciążenia nawet do 4,5 tony na 1 metr kwadratowy.

Styropian Austrotherm EPS 150 - Twarde i ciepłe płyty

Najmocniejsze płyty w katalogu firmy Austrotherm cechują się nie tylko świetnymi parametrami dotyczącymi wytrzymałości. Producent styropianu Austrotherm EPS 150 035 PARKING zadbał również o bardzo dobre właściwości izolacyjne. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi dla tych płyt ≤ 0,035 W/mK, co również jest świetnym wynikiem dla styropianu EPS.

Zastosowanie Austrotherm EPS 150 035 PARKING

Płyty dostępne są w standardowych wymiarach 1000 x 500 mm z prostymi krawędziami w grubościach od 2 do 20 cm i okażą się świetną izolacją termiczną stosowaną do wykonywania ociepleń parkingów i mocno obciążonych podłóg. Płyty nie powinny być jednak stosowane w miejscach narażonych na długotrwałą wysoką temperaturę, przekraczającą 85ºC.

Styropian Austrotherm świetnie sprawdzi się przy ociepleniu:

  • posadzek przemysłowych i obciążonych podłóg, w tym parkingów i garażów,
  • dachów i tarasów,
  • stropodachów, 
  • wszędzie tam gdzie jest potrzebny najmocniejszy styropian,

Cena Austrotherm EPS 150 035 PARKING

Austrotherm to jeden z największych producentów w naszym kraju. Firma otwarła pierwszą fabrykę w Polsce w 1993 roku. Należy do austriackiego koncernu SiH, a podstawowym profilem jej działalności jest produkcja i sprzedaż najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych wykonanych z klasycznego styropianu EPS oraz polistyrenu ekstrudowanego XPS.

Dla wymagających klientów cena Austrotherm EPS 150 035 PARKING okaże się adekwatna do wysokiej jakości zachowanej podczas technologii produkcji. Kupując styropian tego producenta masz gwarancję, że płyty będą o tym samych wymiarach, równych kątach i doskonałej spoistości.

Potwierdzeniem świetnej jakości są liczne nagrody zdobyte przez producenta – m.in. w kategoriach Top Marka, Super Marka, Laur konsumenta czy Diament Forbes.

Po więcej wskazówek i informacji zapraszamy do naszego działu FAQ, z którego dowiesz się, jaki styropian okaże się dla Ciebie najlepszy.

Oprócz styropianu Austrotherm posiadamy inne produkty niezbędne do montażu ocieplenia – jak np. siatka podtynkowa, pianka pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu z opcją darmowej dostawy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą folii budowlanych pod wylewkę.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Artur K&S
Dobry, wytrzymały, ogólnie godny polecenia.
Marek
Naprawdę twardy i bardzo dobry. Niesamowite właściwości termiczne.
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię