Folia budowlana TYP 300

Folia gruba czarna bez atestu Instytutu Techniki Budowlanej do zastosowań zabezpieczających oraz rozkładania pod wylewki


Cena m2 folii
Grubość TYP 300
Dostępne szerokości:
4 m x 25 m
5 m x 20 m

Cena: 104.80zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 19.60zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

szt.

GTIN: 5907774363346

Folia budowlana gruba nie atestowana.  

Folia  TYP 300 gruba (ok 0,3 mm) nie ma atestu ITB i  jest tańszą wersją atestowanej. Tak samo stosujemy ją do zabezpieczeń powierzchni oraz rozkładamy ją pod wylewki oraz panele. Szerokość po rozłożeniu pozwala przykrywa  duże powierzchnie. Chociaż do zastosowania pod beton  zaleca się stosowanie folii atestowanej folia 0,3 bez atestu będzie wciąż lepsza niż folia 0,2 z atestem ITB.  Folia budowlana w najprostszy sposób pozwala zabezpieczyć się przed wodą. Odcina wilgoć i wodę, tworząc izolację poziomą. Jej odporność na złamania oraz pęknięcia, pozwala używać ją do wielu innych prac i zastosowań w budownictwie, ogrodnictwie itp. Dostępna o wielu szerokościach może zostać tak dobrana, że zniwelujemy łączenia folii do minimum. Folię łączymy taśmą do foli.

Folia czarna bez atestu - różnice.

Folia oznaczoną literami ITB zbadał i zatwierdził Instytut Techniki Budowlanej. Zapewnia to jej grubość i stabilność wymiarową. Folia nieatestowana jest słabsza - do jej produkcji użyto mniej surowca. Różnice w cenie są niewielkie i w związku z tym zaleca się stosować folię atestowaną. TYP 300 jest oznaczeniem, które świadczy, że grubość jest odwzorowywana na foli 0,3mm, ale nie ma pewności, że taką grubość rzeczywiście otrzymamy. Z drugiej strony, czy folia jest cieńsza czy grubsza, tak samo nie przepuszcza wody a mikroruchy pod wylewką nie są tak duże, żeby przetrzeć folię. Często więc klienci wybierają folię bez atestu, ponieważ grubość ok. 0,03 mm jest wystarczająca do zastosowań w budownictwie mieszkaniowym.

Na temat rozkładania styropianu i folii na podłodze możesz znaleźć przydatnych informacji w naszym dziel FAQ.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń, które poleca nasza hurtownia styropianu.
Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię