Styropian Arsanit Thermo Dach Podłoga 038 EPS 80

Ocena produktu:

Solidnej jakości styropian do termoizolacji podłóg. Białe płyty styropianowe, o współczynniku termicznym oraz odporności na obciążenia pozwalających na komfortowe domowe użytkowanie. Producent: Arsanit.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD≤0,038 W/mK
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu: CS(10)≥80 kPa

Cena: 73.25zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 13.70zł
Cena za m3 ~ 244.17zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Stworzenie efektywnej izolacji cieplnej budynku to nie tylko właściwe zabezpieczenie przed przemarzaniem ścian zewnętrznych. Kluczową rolę odgrywa zastosowanie najwyższej jakości materiałów w miejscach podatnych na straty ciepła, jak dach oraz podłoga. Szukając niedrogiego materiału,  wybierając styropian Arsanit Thermo Dach Podłoga 38 EPS 80 znacznie zmniejszymy zapotrzebowanie swojego budynku na energię. Dlaczego warto postawić na płyty polskiego producenta?

Twardy i ciepły styropian od firmy Arsanit

W odróżnieniu od płyt przeznaczonych na elewacje, styropian podłogowy musi odznaczać się przede wszystkim wytrzymałością odpowiednią do planowanego obciążenia danej podłogi. W przypadku Arsanit Thermo Dach Podłoga 038 wytrzymałość na zginanie BS wynosi ≥ 125 kPa, a naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu CS(10) ≥ 80 kPa.

Wytrzymałość tych płyt to maksymalnie 2,4t/m2 – choć nie jest to najlepszy parametr, jeśli chodzi o styropian na posadzkę, to sprawdzi się świetnie w warunkach domowych, gdzie obciążenie nie jest zbyt duże. Producenci zadbali jednak nie tylko o dobre właściwości pod względem wytrzymałości, ale również o współczynnik przewodzenia ciepła ≤ 0,038 [W/(m·K), który pozwoli stworzyć warstwę izolacji nie tylko odporną na obciążenia, ale również zapobiegnie utracie energii.

Zastosowanie Arsanit Thermo Dach Podłoga 038 EPS 80

Takie właściwości sprawiają, że styropian EPS od firmy Arsanit będzie świetnym wyborem podczas prac związanych z ociepleniem:

  • ścian, stropów od spodu, a także cokołów w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplenia (ETICS), metodą „lekką-mokrą” lub bezspoinowych systemach ociepleniach (BSO),
  • ścian poniżej poziomu gruntu z izolacją przeciwwodną,
  • średnio obciążonych podłóg pod podkładem z płyt prefabrykowanych i posadzkowych,
  • średnio obciążonych podłóg na gruncie z podkładem posadzkowym,
  • stropodachów – pełnych bez dostępu.

Cena Arsanit Thermo Dach Podłoga 038 EPS 80

Montaż płyt ułatwia ich klasyczny wymiar 1000 x 500 mm oraz możliwość wyboru krawędzi – prostych lub z frezem, który zapobiegnie powstawaniu mostków termicznych. Styropian polskiego producenta to produkt o klasie reakcji na ogień E. Wszystkie parametry sprawiają, że cena Arsanit Thermo Dach podłoga 038 EPS 80 jest bardzo atrakcyjna dla klientów, którzy chcą kupić styropian podłogowy a niezbyt wygórowaną kwotę.

Arsanit - Styropian polskiego producenta

Wybierz Thermo Dach Podłoga 038 EPS 80 i zaufaj firmie ARSANIT – polskiemu producentowi, który od 2002 roku prężnie działa na rynku chemii budowlanej. Przedsiębiorstwo od lat działa bardzo prężnie i aktualnie dysponuje ponad 200 pracownikami, którzy obsługują nowoczesne i wydajne linie produkcyjne. ARSANIT posiada bogatą ofertę specjalistycznych produktów wysokiej jakości, które zostały wielokrotnie docenione w branży.

Styropian EPS 80 sprawdzi się tam, gdzie nie wymagamy od styropianu podłogowego niczego specjalnego. Jeżeli nasze podłogi nie będą mocno obciążone. 

Zachęcamy do zakupu czarnej folii budowlanej

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, w którym znajdziesz również informacje na temat oznaczeń styropianu.

Pełną specyfikację styropianu, a także wskazówki dotyczące przechowywania płyt, przygotowania podłoża oraz montażu znajdziesz sprawdzając- kartę produktu

W przypadku zamówień na płyty o wymiarach innych niż dostępne na stronie prosimy o kontakt.

Jacek
płyty proste, dostawa szybka, brak zastrzeżeń
Igor
bardzo dobrej jakości styropian, konkretny współczynnik termiczny
Michal
Słaby na podłogę polecam tylko eps100
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię