Styropian dach podłoga

Wykonanie izolacji dachu i stropów to zadanie, które można zrealizować na kilka różnych sposobów. Współcześnie ilość materiałów izolacyjnych i rozwiązań konstrukcyjnych, które są w tej dziedzinie używane jest ogromna. Jednocześnie zastosowanie konkretnych materiałów jest oczywiście uzależnione od warunków dla jakich przewidziany jest dany budynek, a także od jego przeznaczenia. Wśród mnogości rozwiązań wciąż niezwykle ważną rolę odgrywa styropian – materiał bardzo praktyczny, skuteczny i łatwy w zastosowaniu.

Styropian podłogowy – efektywna termoizolacja

Styropian jest materiałem, który charakteryzuje przede wszystkim bardzo duża efektywność termoizolacyjna. Z chemicznego punktu widzenia styropian jest spienionym polistyrenem, czyli rodzajem odpowiednio przetworzonego polimeru. Najbardziej istotna dla właściwości izolacyjnych styropianu jest jego struktura. Pomiędzy włóknami polimerów uwięziona jest ogromna ilość powietrza. Dlatego właśnie materiał ten jest zarówno lekko, jak i dobrze izoluje termicznie. Mikrokomórki w styropianie są całkowicie zamknięte, dlatego materiał ten nie przepuszcza powietrza. Ma to wielkie znaczenie w zastosowaniu go jako materiału do izolacji zewnętrznych budynków, gdyż po prawidłowym ułożeniu styropianu, nie powstają w niej mostki termiczne, czyli słabe punkty izolacji. Styropian do podług i dachów wydaje się więc tu bardzo praktycznym i skutecznym rozwiązaniem. Oprócz niskiej wagi i dobrych właściwości izolacyjnych jego ogromnymi zaletami są również łatwość zastosowania i dopasowania do przestrzeni o najróżniejszych kształtach.

Styropian dach podłoga – najlepsi producenci

W naszym asortymencie można znaleźć produkty pochodzące od uznanych w branży producentów. Wśród nich można wymienić m.in. Arsanit, Genderkę, Izoline Swisspor czy Yetico. Produkowany przez nich styropian dach podłoga wyróżnia się znakomitymi parametrami izolacyjnymi, bezpieczeństwem użytkowania (nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i uniemożliwia rozwój grzybów oraz pleśni), łatwością montażu, a także uniwersalnym zastosowaniem.

Warto postawić na profesjonalne marki ze względu na korzyści, jakie za sobą niosą. Dobrej jakości styropian może być użytkowany od fundamentów aż po dach każdego obiektu budowlanego. W ten sposób można zapewnić domowi znakomite ocieplenie.

Styropian na dach – oszczędny i trwały materiał

Proponowany przez nas styropian wyróżnia się nie tylko dobrą ceną, ale również świetnymi parametrami. W efekcie można dzięki niemu oszczędzić sporo pieniędzy na eksploatacji domu. Styropian na dach skutecznie zatrzymuje gorące powietrze, więc do ogrzania pomieszczeń nie trzeba zużywać tak dużo energii. Co więcej, dobrze założony i właściwie zabezpieczony materiał może wytrzymać blisko pół wieku bez żadnej konserwacji. Trudno o skuteczniejszy, a jednocześnie równie tani sposób na termoizolację w budynku.

Wiele osób zwraca również uwagę na walory ekologiczne styropianu dachowego. Produkcja materiału nie zatruwa środowiska naturalnego. Co więcej, styropian w 100% nadaje się do recyklingu. Można więc wykorzystywać go niemal w nieskończoność, aż do momentu całkowitej degradacji.

 Styropian dachowy – cena

Jesteśmy profesjonalną hurtownią, dlatego starannie selekcjonujemy dostępne u nas produkty. Przy okazji prowadzimy przyjazną politykę cenową. Zakup styropianu dachowego prosto z hurtowni jest rozsądnym rozwiązaniem z punktu widzenia budżetu domu czy firmy. Jesteśmy bowiem w stanie zaoferować ceny znacznie niższe, niż w innych sklepach. Zachęcamy do przyjrzenia się naszemu asortymentowi i przekonania się o tym na własną rękę.