Styropian Swisspor FONO 044 podłoga

Ocena produktu:

Styropian akustyczny marki Swisspor, poddany dodatkowej obróbce. Ma właściwości dźwiękochłonne, jednakże jest również bardzo kruche – należy unikać stosowania na obciążonym podłożu.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,044 [W/mK]
Sztywność dynamiczna ≤ 20, ≤ 25, ≤ 30,
Wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW: 26-28 dB
Klasa reakcji na ogień E

Cena: 64.29zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.02zł
Cena za m3 ~ 216.46zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Na zamówienie

Ilość m3 w opakowaniu: 0.297 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian na nieobciążoną podłogę -  Swisspor FONO 044

Bywają sytuacje, gdy przy ocieplaniu budynku znaczenie ma nie tyle co izolacja termiczna, ale ważniejsza jest akustyczna, przede wszystkim przed tzw. dźwiękami uderzeniowymi (tzn. stukaniem). Dotyczy to zwłaszcza budynków takich jak hotele czy szkoły – i wszystkich innych z powodu umiejscowienia narażonych na hałas, które z tego powodu trzeba jakoś wyciszyć. Uznany szwajcarski producent izolacji – firma Swisspor, obecna na rynku już od ponad 30 lat – ma do zaproponowania w tym zakresie swój dedykowany produkt, płyty styropianowe FONO 044.

Zalety styropianu akustycznego Swisspor 

Płyty mierzą standardowe 1000 x 500 mm. Dzięki specjalnej obróbce FONO ma właściwości dźwiękochłonne - w zależności od grubości oferują wyciszenie o zakres wartości 26-28 dB. Dzięki temu pomieszczenia będą dobrze chronione przed dźwiękami z zewnątrz i od siebie nawzajem. Z dobrze zrobioną posadzką tworzy podłogę pływającą, chroniącą przed dźwiękami o niskiej częstotliwości; sam w sobie styropian należy jednak do kategorii kruchych produktów, zatem należy unikać stosowania go do podłóg, o których wiemy, że będą mocniej obciążone. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi tutaj 0,044 W/mK.

Niska cena styropianu

Niska cena jest spowodowana ilością zastosowanego surowca. Często ze względu na nią wybieramy te płyty w celu położenia ich na gruncie; jest to błąd, ponieważ styropian akustyczny jest bardzo słabym i kruchym produktem, a na podłogi na gruncie zalecamy co najmniej  Swisspor EPS 80 Max 038.

Tego styropianu nie należy stosować na gruncie jak i w miejscach obciążonych!

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź karty produktu: 22mm, 33mm, 43mm, 53mm

Budujemy
tak jak zapewniał producent, tak faktycznie jest, wygłuszenie bardzo dobre, styropian godny polecenia
Kamil
dokładnie tak jak w opisie producenta, polecam
Dariusz
konkretne parametry, bardzo dobry styropian akustyczny
Marek
Jestem zadowolony z tego styropianu, faktycznie bardzo dobre wygłuszenie.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię