Styropian Swisspor EPS 60 PLUS 040 dach podłoga

Ocena produktu:

Tańszy styropian do podłóg i dachów, produkcji Swisspor AG. Sprawdzi się na lekko obciążane podłoże. Wykazuje przeciętne właściwości cieplne oraz słabszą wytrzymałość na obciążenia.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,040 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 60 kPa

Cena: 69zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.90zł
Cena za m3 ~ 230zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian na nieobciążoną podłogę Swisspor EPS 60 PLUS 040 dach podłoga 

Na rynku styropianów, a także w ofercie naszej hurtowi można znaleźć całą masę produktów izolacyjnych, w tym te o bardzo wysokiej wytrzymałości na ściskanie. W niektórych przypadkach w zupełności wystarczą jednak płyty o stosunkowo niewielkich współczynnikach, które okażą się efektywną i tańszą alternatywą spełniającą swoje zadanie w stu procentach.

Takim produktem z pewnością jest Swisspor EPS 60 PLUS 040, który jest uniwersalnym materiałem izolacyjnym produkowanym metodą spieniania polistyrenu występujący w wariancie gładkim lub z frezem.

Uniwersalne parametry i atrakcyjna cena Swisspor EPS 60 PLUS 040 dach podłoga 

Szeroki wybór grubości płyt od 1 do 30 cm, a także wytrzymałość na ściskanie wynosząca 1,8 tony na metr kwadratowy przy deklarowanym współczynniku przewodzenia ciepła 0,040 [W/mK] czyni ten produkt bardzo atrakcyjnym przy wielu pracach związanych z termoizolacją. Świetny stosunek jakości do ceny docenią klienci, którzy szukają płyt do prac w nowym i starym budownictwie – zarówno w budynkach mieszkalnych, jak również obiektach użyteczności publicznej.

Uniwersalne właściwości płyt pozwolą na efektywną izolację cieplną:

  • dachów stromych pod oraz między krokwiami,
  • podłóg na gruncie przy niewielkich obciążeniach,
  • stropów pomiędzy nieogrzewanymi i ogrzewanymi pomieszczeniami,
  • pełnych i wentylowanych stropodachów,
  • stropów od spodu metodą lekką mokrą.

Produkt Swisspor – gwarancja jakości

Wybierając EPS 60 PLUS 040 dach podłoga firmy Swisspor otrzymujesz płyty jednego z największych producentów w branży, który posiada 4 zakłady produkcyjne w naszym kraju. Główna misja Swisspor Polska, czyli spółki-córki szwajcarskiego giganta polegająca na dostarczaniu nowoczesnych i sprawdzonych na najbardziej wymagających rynkach europejskich rozwiązań hydro- i termoizolacyjnych dla budownictwa, została doceniona przez wielu klientów ceniących sobie sprawdzone i jakościowe produkty do ociepleń swoich budynków.

Ekonomiczne rozwiązanie – ograniczenia stosowania

Warto jednak zwrócić uwagę, że produkt ten sprawdzi się świetnie jedynie w miejscach, gdzie obciążenie będzie naprawdę niewielkie. W przypadku chęci zastosowania izolacji pod wylewkę lub miejscach narażonych na większe obciążenie, zaleca się zastosować styropian EPS co najmniej 80 lub 100. 

Styropianu EPS 60 nie zaleca się używać pod ogrzewaniem podłogowym

Styropian EPS 60 PLUS 040 dach podłoga będzie dobrym rozwiązaniem na domowe posadzki, które docelowo mają być wykończone płytkami lub panelami podłogowymi, jednak nie będzie odpowiednio wytrzymałym rozwiązaniem pod ogrzewanie podłogowe – w takim przypadku również należy wybrać płyty styropianowe o większej wytrzymałości na ściskanie. Pod ogrzewanie podłogowe, możemy zastosować dodatkową warstwę styropianu w postaci płyt Yetico TWIN STANDARD wykonanych ze styropianu EPS 100.

Należy również pamiętać o podstawowym aspekcie, jakim jest sposób układania styropianu, który zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na tzw. mijankę, co pozwoli wyeliminować mostki termiczne i uzyskać szczelną warstwę znacznie ograniczającą straty ciepła.

W katalogu naszego sklepu znajduje się szeroka gama styropianów, a odwiedzając nasze działy  FAQ oraz BLOG zdobędziesz najważniejsze informacje, które pozwolą wybrać produkt idealny dla Ciebie i Twoich zastosowań.

Zapraszamy do zakupu czarnej folii budowlanej pod wylewki.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

 

Olek
Styropian Arsanit Thermo to był dobry wybór, idealny pod nasze zapotrzebowanie.
Prezes
polecam, wszystko zgodne z opisem producenta, dobra cena
Jaro
jestem zadowolony z tego styropianu, dobra jakość, cena również, polecam
Miłosz
styropian dotarł, wszystko w porządku, tak jak w opisie producenta
Pawlo
polecam, styropian taki jak potrzebowałem, wszystko zgodne z opisem producenta
Remigiusz
Poleca wszystko poszło szybko i sprawnie.
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię