Styropian Styropmin Stropomin EPS T

Ocena produktu:

Biały styropian podłogowy, poddany dodatkowej obróbce pozwalającej na pochłanianie fal dźwiękowych. Produkt kruchy, wrażliwy na większe obciążenia. Produkt marki Styropmin;


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła (λD) ≤ 0,045 [W/(m•K)]
Wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW: 26-31 dB

Cena: 54.58zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.21zł
Cena za m3 ~ 188.21zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Na zamówienie

Ilość m3 w opakowaniu: 0,29 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian akustyczny skuteczna ochrona przed hałasem 

Styropian akustyczny stanowi specyficzny rodzaj izolacji termicznej. Poddany dodatkowej obróbce nadającej mu właściwości wytłumiające hałas, ma za zadanie nie tylko zabezpieczyć dom przed utratą ciepła, lecz również wyciszyć hałas dobiegający z otoczenia, jak również zniwelować skutki tzw. dźwięków uderzeniowych – takich, które powstają na skutek drgań stropu w trakcie jego użytkowania na co dzień. To ostatnie nabiera kluczowego znaczenia w przypadku takich obiektów jak szkoły czy hotele. Osobną kwestią pozostaje dobór odpowiednich płyt styropianowych. Uznana marka premium. Styropmin proponuje tutaj swój firmowy produkt – Stropomin. 

Styropmin EPS T – styropian fono renomowanej firmy

W przypadku styropianów akustycznych właściwości cieplne mają nieco mniejsze znaczenie. Współczynnik przewodzenia ciepłą wynoszący 0,045 W/mK to wartość bardzo słaba jak na normalne białe styropiany, lecz jednocześnie dość typowa dla produktów typu styropian akustyczny. W przypadku płyt tego rodzaju większego znaczenia nabierają właściwości dźwiękochłonne. Stropomin, w zależności od dobranej grubości płyt, jest w stanie zniwelować poziom uderzeniowy ΔLw o wartość od 26 aż do 31 dB. Jako kruchy produkt, akustik nie powinien być stosowany na obciążone podłoże; w cieńszych warstwach można go za to zakładać na mniej obciążone w dłuższym okresie czasu podłogi. Jednocześnie wciąż jest to produkt odporny na zginanie oraz ściskanie. Odpowiednio zamocowany, tworzy razem z posadzką tzw. „podłogę pływającą”, mającą za zadanie chronić przed niskimi dźwiękami.

Styropmin – ponad 25 lat doświadczenia 

Pierwszy zakład Styropmin powstał początkowo w Mińsku Mazowieckim. Od czego czasu spółka rozrosła się o dwie kolejne fabryki, oraz szybko zaczęła być kojarzona z produktami najwyższej jakości, gwarantującymi satysfakcję z oraz zdatność używania na długie lata. Firma-matka jest również właścicielem marki Izoline, oferującej produkty bardziej ekonomiczne, na mniej zasobną kieszeń. 

Tego styropianu nie należy stosować na gruncie jak i w miejscach obciążonych! Stanowi bardzo kruchy oraz słaby produkt.

Więcej szczegółów nt. Przeznaczenia i zakresu stosowania w karcie technicznej

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.


Marko
Dobra cena dobra izolacja super!!!
Antoni
Zamówienie otrzymałem na czas w dobrej cenie, styropian zgodny z opisem.
Tobiasz
Styropian w dobrej cenie i bardzo dobry nie mam nic do zarzucenia.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię