Styropian Neotherm Podłoga Super EPS 80 038

Ocena produktu:

Biały styropian na podłogi i inne poziome powierzchnie. Materiał produkcji Neothermu, o bardzo dobrych właściwościach cieplnych oraz niezgorszej wytrzymałości mechanicznej.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,038 W/mK
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 80 kPa

Cena: 75.65zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 14.15zł
Cena za m3 ~ 252.17zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

W porównaniu ze styropianami fasadowymi, te przeznaczone na podłogi i dachy mają nieco większe wymagania użytkowe.  Nadal ważna jest zdolność do zatrzymania ciepła wewnątrz budowli, ale znaczenie zyskuje też wytrzymałość mechaniczna, określająca m.in. maksymalny ciężar, jaki materiał jest w stanie na sobie utrzymać bez powstawania uszkodzeń oraz niszczenia płyt. Na kartach technicznych produktów można to zwykle odczytać pod nazwą „naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu” lub podobnym określeniem.

Neotherm Neodach Podłoga Super - styropian podłogowy z średnimi parametrami

Firma Neotherm – producent m.in. styropianów, wełny mineralnej oraz kompleksowego systemu ociepleń, o więcej niż 10 latach doświadczenia na rynku – przygotowała dla klientów szukających solidnej jakości ocieplenia na dachy oraz podłogi bez niepotrzebnego przepłacania płyty styropianowe Neodach Podłoga Super. Wykonane z klasycznego białego polistyrenu spienialnego, charakteryzują się nader solidnymi parametrami cieplnymi. Wartość 0,038 W/mK dla przewodzenia termicznego bez problemu zapewni nam ciepło wewnątrz domu. Bez problemu możemy też mocować te płyty na posadzki – wytrzymałość obciążeniowa do 2,4t/m2 (maks. 80 kPa) wystarcza do komfortowego stosowania w warunkach domowych, nawet jeśli sama w sobie nie jest może najwyższą możliwą dla styropianów tego typu.


Pamiętaj, że styropian zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Pod ogrzewanie podłogowe, możemy zastosować dodatkową warstwę styropianu w postaci płyt eps 100 z folią aluminiową Yetico TWIN STANDARD.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Grzechu
W mojej ocenie dobry i ekonomiczny
Nowak
Wytrzymały dobry produkt. Naprawdę godny polecenia.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię