Styropian Neotherm Neoacoustic 045

Ocena produktu:

Akustyczny materiał izolujący ze styropianu. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie oprócz ochrony cieplnej potrzebne jest również wyciszenie hałasu ze strony otoczenia. Wyprodukowany przez Neotherm.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,050 W/mK
Wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW: 26-32 dB

Cena: 54.98zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.28zł
Cena za m3 ~ 184.50zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0.298 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Jest kilka szczególnych rodzajów budynków, takich jak np. szkoły albo hotele, gdzie przy zakładaniu izolacji cieplnej znaczenia nabiera jeszcze jedna rzecz, oprócz parametrów termicznych. Jest nią zdolność do wyciszenia hałasu otoczenia, w głównej mierze wpływu tzw. dźwięków uderzeniowych – drgań powstałych w wyniku np. kroków, uderzeń itp. Popularnym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest zastosowanie specjalistycznego styropianu akustycznego, który oprócz minimalnego zabezpieczenia przed utratą ciepła oferuje również wymierne wytłumienie dźwięku oraz hałasu.

Styropian chroniący przed hałasem – Neotherm Neoacoustic


Producent styropianów Neotherm – mający ponad 10-letnie doświadczenie w branży – proponuje tutaj zastosować swój firmowy produkt, jakim są płyty styropianowe Neotherm Neoacoustic. Neoacoustic stanowi specjalną odmianę typowych płyt z białego styropianu, poddaną dodatkowej obróbce w celu uzyskania właściwości wyciszających. Efektem tego jest materiał zdolny wytłumić dźwięki o wartości, w zależności od użytej grubości styropianu, od 26 do 32 dB. W kwestii przewodzenia ciepła jest już nieco gorzej – materiał ten ma zadeklarowany parametr cieplny 0,050 W/mK, a więc wartość poniżej przeciętnej, nawet jak na styropiany akustyczne. Ponadto, jak większość „akustyków”, jest to produkt bardzo kruchy, którego nie należy samodzielnie stosować na bardziej obciążone podłogi. Produkt ten najlepiej jest nakładać w cienkich warstwach na mniej obciążone podłoże. Odpowiednio położony, tworzy razem z posadzką podłogę pływającą, chroniącą przed niskimi dźwiękami.

Tego styropianu nie należy stosować na gruncie jak i w miejscach obciążonych! Jest to bowiem bardzo kruchy i słaby produkt.

Więcej szczegółów nt. przeznaczenia i zakresu stosowania w kartach technicznych: wersja dla grubości 17-27mm, wersja dla grubości 33-53mm


Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Anonimowy
Anonimowy
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię