Styropian na podłogę Yetico Gamma Podłoga EPS 60 040

Ocena produktu:

Produkt klasy ekonomicznej, w postaci płyt styropianowych do montażu na podłodze. Oferuje przeciętne zatrzymanie ciepła oraz słabszą wytrzymałość na obciążenia. Wyprodukowany przez Yetico.


Współczynnik przewodzenia ciepła λ: ≤ 0,040 W/(mK)
Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu: ≥ 60 kPa

Cena: 70.11zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 13.11zł
Cena za m3 ~ 233.70zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Styropian jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na efektywność izolacji termicznej podłogi. Z uwagi na duże ilości tego produktu, w który muszą zaopatrzyć się klienci. Często jednym z głównych czynników uwzględnianych przy wyborze jest oprócz parametrów jego cena. Oszczędności inwestorzy mogą szukać podczas izolacji miejsc, które nie są podatne na duże obciążenia – np. posadzki na piętrze. Świetnym wyborem w przypadku ekonomicznego i uniwersalnego rozwiązania okaże się w wielu pracach Yetico Gamma podłoga EPS 60 040. Styropian występujący w wariantach z krawędziami prostymi bądź frezowanymi można wybrać w wersji grubości od 1 do 30 cm.

Yetico Gamma Podłoga EPS 60 040 – ekonomiczny i rozsądny wybór

Płyty firmy Yetico z serii Gamma to styropian przeznaczony do izolowania dachów oraz podłóg. Jego właściwości jasno jednak wskazują, że służy do izolowania przegród przenoszących małe obciążenia. Świadczy o tym niewielka odporność na ściskanie wynosząca 1,8 t/m2. Z kolei lambda na poziomie 0,040 [W/mK] podpowiada, że warto zastosować płyty jedynie w miejscach nienarażonych na duże straty ciepła.

Zastosowanie Yetico Gamma Podłoga EPS 60 040

Warto jednak zwrócić uwagę, że pomimo dostępności płyt o znacznie lepszych właściwościach jak np. EPS 100  Yetico TWIN STANDARD, klienci nie muszą decydować się przy niektórych pracach na droższe wersje styropianu.

Gamma Podłoga EPS 60 040 spełni swoją rolę podczas izolacji cieplnej:

  • podłóg i dachów o obciążeniach mniejszych niż 1,8 t/m2,
  • stropodachów pełnych,
  • wewnętrznych i zewnętrznych stropów,
  • tarasów i balkonów.

Styropian na podłogę Yetico – sprawdzony polski produkt

Producentem płyt serii Gamma Podłoga EPS 60 040 jest Yetico – jeden z największych polskich producentów styropianu, który działa w branży od ponad 30 lat. Na bardzo duże zapotrzebowanie na płyty styropianowe przedsiębiorstwo odpowiada 6 fabrykami na terenie Polski, które dbają o najwyższe standardy podczas produkcji. Jakość firmy Yetico została wielokrotnie doceniona – polskie przedsiębiorstwo zdobyło m.in. nagrody w kategorii „Producenci Styropianu”, Laur Konsumenta, a także tytuł Lidera XV-lecia.

Korzystna cena Yetico Gamma Podłoga EPS 60 040 nie jest jedynym atutem

Firma Yetico pakuje swoje produkty w zbiorcze słupy po 12 paczek, dzięki czemu rozładunek i przenoszenie trwa bardzo krótko. Dla wielu wykonawców może to być duże udogodnienie szczególnie na dużych inwestycjach. Atutem z pewnością jest także cena Yetico Gamma Podłoga EPS 60 040, czyli ekonomicznego produktu, który posiada swoje zalety, jak również ograniczenia.

Warto pamiętać, że płyty te nie sprawdzą się m.in. pod ogrzewaniem podłogowym. W tym celu należy zastosować styropian o EPS co najmniej 80. Więcej porad odnośnie doboru styropianu, a także oznaczeń i właściwości znajdziesz w naszym dziale FAQ

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą folii pod wylewki.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu.

 

Łukasz
Yetico zdecydowanie do polecenia
Krzysztof
styropian kładziony na posadzkę, wszystko ok, polecam
Janek
Delikatny o niskich właściwościach ale i taki jest czasami potrzebny. Jak na tą klasę ok.
Oskar
Oferta cenowa oraz termin dostawy był do akceptacji, sam produkt zgodny z opisem.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię