Styropian grafitowy Styropmin Passive DP CS PRO 80 031

Ocena produktu:

Styropian grafitowy na podłogę produkcji marki premium - Styropmin; płyty styropianowe z dodatkiem grafitu, do ocieplania podłóg i dachów. Oferują świetne ocieplenie przy przeciętnej wytrzymałości mechanicznej.


Współczynnik przewodzenia ciepła λ [W/mK]: ≤ 0,031
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym [kPa]: ≥ 80

Cena: 100.74zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 18.84zł
Cena za m3 ~ 335.80zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Ciepły styropian pod podłogę – Styropmin Passive DP CS Pro 80

Styropmin Passive DP CS Pro 80 to kolejny solidny produkt prosto z fabryk Styropminu. Są to ciemne płyty ze styropianu, z dodatkiem grafitu (stąd zresztą się bierze ich kolor), przeznaczone do ocieplania podpodłogowego oraz dachowego. Taki styropian musi generalnie spełniać dwie cechy – po pierwsze, co oczywiste, musi zapewniać świetną izolację cieplną; ma to znaczenie tym bardziej, że to zwykle przez dach właśnie ucieka najwięcej ciepła z budynku a na podłodze zabezpiecza prze zimnem z gruntu. I tutaj DP CS Pro 80 w wersji Passive z dużym powodzeniem daje radę – oferuje bowiem współczynnik przewodzenia ciepła na naprawdę niskim poziomie 0,031 W/mK, typowym dla najcieplejszych płyt grafitowych. 

 EPS 80 - parametr wystarczający do warunków domowych

Po drugie, równie ważne, musi być wytrzymały mechanicznie, jako że jest to styropian, który na ogół będzie odczuwał ciężar wszystkiego, co zostanie postawione na ocieplanej przez niego podłodze. Zdolność tą wyraża się zwykle poprzez parametr naprężenia ściskającego; styropiany grafitowe, przy całych swoich właściwościach termoizolacyjnych, zwykle cierpią na problem zwiększonej kruchości materiału, przez co normalne produkty tego typu mają ograniczony udźwig. Styropmin Passive DP CS Pro 80, w porównaniu z podobnymi produktami, wyróżnia się jednak na plus – został bowiem w trakcie produkcji poddany dodatkowemu wzmocnieniu, dzięki czemu może zaoferować odporność na ściski maks. 80 kPa. Przenosi się to na udźwig maksymalny 2,4t/m2 – co stanowi wartość wystarczającą do komfortowego korzystania z domu na mniej obciążonych podłogach. Na gruncie oraz przy mocniejszym obciążeniu zaleca się stosowanie mocniejszego styropianu takiego jak np. Styropmin Passive DP CS Pro 100.

Styropian Styropmin - cena i najlepsze opinie.

Styropmin DP CS Pro 80 w wersji pasywnej stanowi jeden z lepszych produktów w kategorii styropian grafitowy podłogowy. Nie jest być może tani, jednakże w zamian za tą cenę dostajemy materiał o jakości godnej fabryk Styropminu. Bardzo ciepły i na domowe warunki wytrzymały, pozwoli na funkcjonowanie domowego ocieplania przez długi czas.

Styropian na podłodze zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę. 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.  

Ze styropianem Styropmin możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkową, pianę pistoletową niskoprężną, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy.  

Zachęcamy do zakupu folii budowlanej dostępnej w ofercie.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy .

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu.


Miro
Faktycznie to marka premium - doskonała jakość jednak cena powala
Borys
brak zastrzeżeń, styropian bardzo dobrej jakości, teraz nic już tanio się nie kupi, ale tu cena jest adekwatna do produktu
Zbyszek
jeśli chodzi o moją ocenę to jest to zasłużona pochwała, wszystko zgodne z opisem producenta
Inrestor
Warty zakupu styropian naprawdę mega fajna jakość płyt i dobre parametry
Adrian
Styropian rewelacja. Nigdy wcześniej go nie kładłem ale mając porównanie z innymi podobnej klasy to ten jest super.
Oceń ten produkt: