Styropian Austrotherm EPS 70 038 DACH/PODŁOGA

Ocena produktu:

Styropian podłogowy od Austrotherm. Przy swojej przeciętnej wartości wytrzymałości na ściskanie EPS 70 (2,1t/m) jest on przeznaczony na mniej obciążone podłogi; ma dobry parametr cieplny.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤0,038 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu CS(10): ≥70 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): 115 [kPa]

Cena: 65.68zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 12.28zł
Cena za m3 ~ 218.93zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Płyty Austrotherm nie bez powodu sygnowane są jako styropian dla wymagających, ponieważ produkty tego producenta zdążyły przyzwyczaić klientów do topowej jakości na rynku bez względu na przeznaczenie. Nie inaczej jest w przypadku Austrotherm EPS 70 038 DACH/PODŁOGA, który jest bezkonkurencyjny w klasie styropianów EPS 70 stosowanych na niezbyt obciążone podłogi.

Austrotherm EPS 70 038 DACH/PODŁOGA – na nieobciążone podłogi

Ocieplenie podłogi jest niezwykle ważnym czynnikiem, który wpływa na ogólny komfort cieplny i izolację całego budynku od czynników zewnętrznych. Klienci często szukają możliwości zredukowania kosztów właśnie podczas ociepleń nieobciążonych podłóg, które nie wymagają zbyt dużej wytrzymałości na ściskanie. W przypadku styropianu EPS 70 wynosi ona 2,1 t/m2, dzięki czemu znajdzie swoje zastosowanie na mało obciążonych posadzkach. Lambda 038 jest dobrym parametrem, zapewni nam zatrzymanie ciepła.

Austrotherm czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Wymagający klienci, którzy chcą otrzymać produkt najlepszy w swojej klasie, wolą dopłacić do Austrotherm EPS 70 038 DACH/PODŁOGA. Dlaczego? Wszystko z uwagi na bardzo dobre parametry, które są dużo lepsze niż deklarowane. W praktyce pozwalają osiągnąć wynik znacznie lepszy lub porównywalny z produktami konkurencji o niższej lambdzie czy wyższej wytrzymałości. Styropian Austrotherm  zawsze pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty.

Austrotherm EPS 70 038 DACH/PODŁOGA – zastosowanie

Dodając do dobrych parametrów lambda oraz wytrzymałości na ściskanie odporność na potencjalne uszkodzenia mechaniczne, Austrotherm EPS 70 038 DACH/PODŁOGA okaże się świetnym materiałem izolacyjnym w przypadku izolacji cieplnej:

  • ścian fundamentów oraz ścian piwnic z izolacją przeciwwodną,
  • nieobciążonych podłóg na gruncie,
  • tarasów i balkonów,
  • stropodachów pełnych i wentylowanych wykonanych w tradycyjnej technologii,
  • pod podkładem posadzkowym, gdzie obciążenie nie przekracza 2,1 t/m2,
  • prefabrykowanych płyt warstwowych,
  • rdzeni płyt warstwowych ściennych oraz dachowych z okładzinami z papy.

Styropian Austrotherm – absolutny top na rynku

Austrotherm to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów w naszym kraju, jeśli chodzi o styropiany podłogowe i nie tylko. Znakiem rozpoznawczym jest najwyższa jakość, która została doceniona przez środowisko branży chemii budowlanej. Marka została wyróżniona w takich kategoriach jak Top Marka, Super Marka, Laur konsumenta, a o skali swojej bezkonkurencyjności na terenie naszego kraju oraz Europy świadczy zdobyty Diament Forbes.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, warto stosować się do podstawowych zasad i zaleceń montażowych, jak układnie styropianu w co najmniej dwóch warstwach na tzw mijankę.

Więcej wskazówek na temat oznaczeń styropianu, a także właściwego dobrania produktu do swoich zastosowań znajdziesz w naszym dziale FAQ. Zobacz, jaki styropian będzie dla Ciebie odpowiedni!

Na stronie znajdą Państwo również ofertę na folię budowlaną pod posadzkę.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Błażej
Austrotherm cieszy zarówno jakością jak i ceną
Młody
Austrotherm dobry producent, styropian bez zastrzeżeń
Zdzisław
Nie mam zastrzeżeń. Na pewno dobrze wyciepli mieszkanie.
Anonimowy
Bardzo dobry styropian warty swojej ceny !!!
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię