Styropian Arsanit Thermo Parking Classic 035 EPS 120

Ocena produktu:

Styropian parkingowy, przeznaczony przede wszystkim na bardziej obciążone podłoża. Wyprodukowany przez Arsanit, oferuje bardzo dobre ocieplenie oraz podwyższoną wytrzymałość na nacisk.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤0,035 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu CS(10): ≥120 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): 170 [kPa]

Cena: 84.69zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.84zł
Cena za m3 ~ 282.30zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

W większości przypadków warunki domowe nie wymagają zastosowania styropianu szczególnie wytrzymałego na nacisk. Nic dziwnego, ponieważ w dużej mierze posadzki muszą wytrzymać jedynie ciężar domowników oraz ustawionych na niej mebli. Istnieje jednak pomieszczenie, które wymaga zastosowania mocniejszej odmiany – jest to domowy parking. Przy pracach termoizolacyjnych garażu świetnie sprawdzi się EPS 120 firmy Arsanit.

Arsanit Thermo Parking Classic 035 EPS 120 – bardzo dobre właściwości

Klienci bardzo często szukają mocnego styropianu do garażu, jednak w domowych warunkach nie trzeba wybierać specjalnie mocnej wersji, za którą bardzo często inwestorzy nie chcą przepłacać. W domowych zastosowaniach w zupełności wystarczające okażą się płyty Termo Parking Classic 035 EPS 120, które wytrzymają naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu na poziomie ≥ 120 kPa. Dzięki temu klienci mogą stworzyć warstwę izolacji wytrzymującą 3,6t /m2.

Styropian firmy Arsanit to jednak nie tylko świetna wytrzymałość, ale również bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła dla płyt EPS. Thermo Parking Classic to styropian, który osiąga wynik na poziomie λD ≤ 0,035 W/mK, dzięki czemu umożliwia wykonanie trwałej i jedocześnie bardzo ciepłej podłogi w garażu, czyli miejscu narażonym na spore straty ciepła.

Zastosowanie Arsanit Thermo Parking Classic 035 EPS 120

Płyty Arsanit są dostępne w wariancie z krawędziami prostymi (grubości od 1 cm do 30 cm), a także frezowanymi (grubość od 5 cm do 20 cm). Tak szeroki wybór pozwala klientom dostosować płyty do swoich zastosowań. Według deklaracji styropian Arsanit z serii Termo Parking Classic świetnie sprawdzi się podczas ocieplenia:

  • ścian poniżej poziomu gruntu z izolacją przeciwwodną silnie obciążoną,
  • cokołów w zewnętrznych zespolonych systemach ocieplenia zwanych również bezspoinowymi systemami ocieplenia bądź metodą „lekko-mokrą”,
  • podłóg pod podkładem z płyt posadzkowych i prefabrykowanych,
  • podłóg na gruncie z podkładem posadzkowym silnie obciążonym,
  • dachów stromych na konstrukcji nośnej pod pokrycie dachówką.

Cena Arsanit Thermo Parking Classic 035 EPS 120  - polska jakość

Dla wykonawców Arsanit to bardzo dobrze znana firma, która już pod ponad 20 lat wprowadza na rynek bardzo wysokiej jakości styropian oraz podstawowe wyroby chemii budowlanej. Aktualnie firma zatrudnia ponad 200 osób, co pozwala zachować współczesne standardy typowe dla nowoczesnych i wydajnych linii produkcyjnych w dwóch fabrykach – w Koninie oraz Siemianowicach Śląskich.

Firma z polskim kapitałem zdążyła w tym czasie zaskarbić sobie szacunek branży oraz klientów, czego potwierdzeniem są liczne nagrody – jak np. Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy Rzetelna Firma. Dla klientów poszukujących nie tylko produktów od firmy z całkowicie polskim kapitałem, ale przede wszystkim wysokiej jakości, cena Arsanit Thermo Parking Classic 035 EPS 120 okaże się adekwatna do bardzo dobrych właściwości płyt.

Przy warstwie styropianu na obciążonej podłodze takiej jak posadzki na gruncie. Przy warstwie izolacji od grubości 20 cm należy zastosować styropian mocniejszy niż EPS 100.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ, w którym zdobędziesz wiedzę na temat oznaczeń styropianu, a także dowiesz się, jaki wariant płyt będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Franek
Jeden z lepszych jakie miałem okazję kłaść. Doskonały wytrzymały produkt.
RemontyJ&K
cena adekwatna do jakości, styropian pierwsza klasa, polecamy
Piotr
Styropian o doskonałej wytrzymałości. Dla mnie super produkt. Szybka dostawa.
Łukasz
Dobre prościutkie płyty. Fajnie się kładzie. Doskonała jakość.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię