Styropian Arsanit Thermo Acustik do podłóg EPS T

Ocena produktu:

Akustyczne płyty z białego styropianu, do mocowania pod podłożem; produkcji Arsanitu. Poddane dodatkowej obróbce, nadającej dźwiękochłonne właściwości, Z powodu swojej kruchości nie należy stosować na mocno obciążone podłogi.


Współczynnik przewodzenia ciepła: λD ≤ 0,045 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie/zginanie: BS50 (≥ 50 kPa)
Wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW: 29-34 dB

Cena: 54.61zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 10.21zł
Cena za m3 ~ 183.87zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,297 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Gdzie stosujemy styropian akustyczny?

Styropian akustyczny stanowi odmianę normalnego styropianu. W wyniku specjalnej obróbki płyty nabierają cech dźwiękochłonnych, dzięki czemu stają się naturalnym wyborem wszędzie tam gdzie na piętrze trzeba strop pod wylewką jakoś wyciszyć ze względu na narażenie na hałas. W szczególności ośrodki takie jak szkoły czy hotele są szczególnie narażone na tzw. dźwięki uderzeniowe – powstające w wyniku pobudzania stropu do drgań w trakcie jego eksploatacji. W takich miejscach właściwa izolacja dźwięku ma koronne znaczenie. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj Arsanit – działający od 2002 r. zakład z Siemianowic Śląskich – i ich produkt Thermo Acustik EPS-T.

Thermo Acustik EPS-T – właściwości styropianu akustycznego

Płyty Acustik osiągają jedne z wyższych wyników w zakresie tłumienia dźwięku – w zależności od grubości płyty poziom uderzeniowy spada o wartość od 29 do aż 34 dB. Wymiarowo płyty mierzą 1000 x 500 mm, z krawędziami prostymi. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi tylko 0,045 W/mK, zatem produkt nie powinien być stosowany samodzielnie, jeśli zależy nam na dobrej izolacji zarówno dźwiękowej, jak i cieplnej. Należy też unikać stosowania go na bardzo obciążane podłogi, jako że styropiany akustyczne są z natury kruchym produktem. Razem z odpowiednio przygotowaną posadzką jest w stanie tworzyć podłogę pływającą, chroniącą przed dźwiękami o niskiej częstotliwości.

Tego styropianu nie należy stosować na gruncie jak i w miejscach obciążonych. Należy wtedy wybrać styropian EPS 80 lub EPS 100. Unikniemy wtedy rozczarowania, ponieważ jest to bardzo kruchy i słaby produkt.

Ze styropianem Arsanit możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np. siatkę podtynkowa, piane pistoletowa niskoprężna, łącznik do styropianu, klej do styropianu grafitowego z opcją darmowej dostawy. 

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu


Antek
Styropian polecam, ale zastosowanie musi być zgodnie z zaleceniami producenta, fakt że poddany jest na kruszenie
Oliwier
świetnie wygłusza, bardzo dobre parametry, polecam
Karol
Jak dla mnie ok lepszego nie potrzebuje a szybka wysyłka i dobrą cena
Borys
Jestem zadowolony z zakupu, cała transakcja przebiegła pomyślnie.
Nor-bud
spełnia oczekiwania, idealne zastosowanie na dźwiękochłonne właściwości
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię