Styropian akustyczny - Yetico ACUSTIC 045

Ocena produktu:

Specjalistyczne płyty styropianowe produkcji Yetico. Poddane dodatkowej obróbce, wykazują dodatkowe właściwości dźwiękochłonne. Produkt kruchy, nienadający się na bardziej obciążone podłogi.


Współczynnik przewodzenia ciepła λ≤0,045 [W/(m·K)]
Wskaźnik zmniejszenia poziomu uderzeniowego Δ LW: 26-34 dB

Cena: 50.58zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 9.46zł
Cena za m3 ~ 169.73zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0.298 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Zastosowanie styropianu akustycznego

Styropian akustyczny jest tak nazywany ze względu na dodatkowe właściwości pochłaniania dźwięków, uzyskane dzięki specyficznej obróbce materiału bazowego. W efekcie otrzymujemy izolator, który zarówno zapewni nieco ciepła w ogrzewanym budynku, jak i również wyciszy nieco hałasy zewnętrzne. Wadą, na którą należy zwrócić uwagę, jest jednak zwykle spory parametr przewodzenia ciepła (co akurat można zwalczyć, używając dodatkowo cieplejszego styropianu), zwiększona kruchość materiału oraz jego ogólna wrażliwość, chociażby na nacisk; sprawia to, że zdecydowanie należy odradzić używanie tego typu styropianu do bardziej obciążonych podłóg.

Yetico Acustic 045 - Skutecznie wycisza hałas 

Styropiany akustyczne stanowią standardowy typ styropianu dostępny w katalogu każdego mniej lub bardziej znanego producenta tego materiału. Ma go w swojej ofercie również polska spółka Yetico, od wielu lat produkująca styropiany oraz systemy ociepleń. Ich produkt, firmowany nazwą Acustic 045. Liczba zawarta w nazwie wyraźnie wskazuje jego parametry cieplne – wynoszą one 0,045 W/mK. Jest to parametr słaby jak na styropian, lecz jednocześnie typowy dla płyt typu acustic. Znaczenie tutaj ma przede wszystkim to, jak dobrze jest w stanie wyciszyć hałas; w zależności od grubości użytej płyty, Acustic 045 będzie nam w stanie zbić poziom dźwięku o od 26 do nawet 34 dB. Jednocześnie należy wciąż pamiętać, że jest to produkt kruchy i słaby; absolutnie należy unikać stosowania go pod mocno obciążone podłogi oraz grunt!

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ ,dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni.

Ze styropianem Yetico możesz zamówić inne produkty do ociepleń, np siatkę podtynkową, piankę pistoletową niskoprężną, łącznik do styropianu z opcją darmowej dostawy.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu


Radek
Zakupy udane. Szybka dostawa dobry styropian. Polecam płyty ok
Bartosz
Styropian w porządku, całe zamówienie przyszło na czas zgodnie z ofertą.
Mirek
Jest ok. Bardzo dobre wygłuszenie.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię