Styropian Neotherm Fasada Standard 045

Styropian na elewacje z niższej półki. Produkt firmy Neotherm, charakteryzujący się dość niskimi parametrami cieplnymi, rekompensowanymi przez bardzo niską cenę materiału.


Współczynnik przewodzenia ciepła λD: 0,045 W/mK
Wytrzymałość na rozciąganie prostopadłe do powierzchni czołowych: ≥ 80 kPa

Cena: 59.04zł

(w tym 23%)
VAT: 11.04zł
Cena za m3 ~ 196.80zł (w tym 23%)
Najtańsza wysyłka od 20zł
Stan magazynowy: Produkt niedostępny

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.

Udostępnij:

Na ogół przy izolowaniu fasad oraz elewacji zależy nam na jak najcieplejszym materiale, żeby jak najskuteczniej zatrzymać ciepło przed ucieczką na zewnątrz. Nie zawsze jednak musimy stawiać w tym celu na najlepszy styropian. W niektórych przypadkach można sobie zrekompensować obniżone parametry, stosując większą grubość płyty; w innych z kolei samo ocieplanie nie ma aż tak dużego znaczenia, gdyż ocieplamy budynki i pomieszczenia, w których nie będziemy na co dzień przebywać dłużej – jak chociażby garaże czy szopy. W takich przypadkach, na ogół, powinien w zupełności nam wystarczyć najtańszy dostępny pod ręką styropian.

Tanie podstawowe ocieplenie: styropian Neotherm Fasada Standard

Do takich sytuacji firma Neotherm – młody gracz na rynku styropianów, o ponad 10 letnim doświadczeniu oraz z ofertą zawierającą również gamę bardziej niszowych produktów – poleca swój podstawowy produkt z kategorii styropianów elewacyjnych, jaki stanowi Neotherm Neofasada Standard. Jako typowy wyrób klasy ekonomicznej, kryjące się pod tą nazwą płyty styropianowe wyróżniają się przede wszystkim niską ceną, a co za tym idzie – również słabszymi parametrami cieplnymi. Neofasada Standard ma typowy dla swojej kategorii cenowej współczynnik przewodzenia ciepła, wynoszący 0,045 W/mK. Jest to wynik słaby, przez który styropian ten do ocieplania typowego domostwa powinien być stosowany tylko przez chcących jak najwięcej zaoszczędzić na zakupie; nawet wtedy trzeba się jednak liczyć również z tym, że późniejsze rachunki za ogrzewanie mogą szybko pochłonąć pozyskane oszczędności. Jednocześnie jednak, jeżeli poszukujemy materiału do podstawowego zabezpieczenia budynków i/lub pomieszczeń rzadziej używanych, ten tani styropian powinien bez problemu do tego celu wystarczyć.

Wyklejając ościeża okien cienkim styropianem, ograniczamy mostki termiczne w tych miejscach.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ , dowiesz się tam również czy warto kupić styropian grafitowy, oraz jakie są jego wady i zalety.

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy w naszej hurtowni styropianu online.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: