Lakma Term Masa o efekcie betonu Francesco Guardi Collezione 15kg

Ocena produktu:

Masa o efekcie betonu do wnętrz jak i na elewację. Produkt z serii Francesco Guardi firmy Lakma. Imitacja betonu.


Darmowa dostawa, (auto z windą) systemu ociepleń Lakma Term dla zamówień od 2660 zł
Kolor Szary,
Możliwy system kolorowania na 120 kolorów
Zastosowanie wewnątrz i zewnątrz budynków
Sposób nanoszenia: paca wenecka
Ilość warstw: 1 - 2
Wydajność ok 6m2 z opakowania
Schnięcie: 12 godz.
Rozcieńczalnik: woda
Mycie narzędzi: woda
Opakowanie 15 kg

Cena: 209.58zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 39.19zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

op.

GTIN: 5902986853494

Francesco GUARDI Collezione to marka ekskluzywnych farb, tynków i mas. Stworzona przez firmę Lakma. Nazwa pochodzi od nazwisko weneckiego malarza, który specjalizował się w pejzażach. Jego panoramy miast to arcydzieła. Dzięki zastosowaniu tych produktów. W niedrogi i prosty sposób ozdobisz swoje wnętrza i elewacje. Ponieważ te produkty nadają się na zewnątrz i do wnętrz. Charakteryzują się łatwością wykonania. W banalnie prosty sposób uzyskamy wspaniały efekt imitacji betonu.

Ta nowoczesna imitacja betonu architektonicznego na ścianę i na elewacje. Pozwala w prosty sposób uzyskać efekt betonowej powierzchni. Można jej używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, gdyż jest odporna na działanie wilgoci i czynników atmosferycznych. Doskonale pasuje do nowoczesnych domów i wnętrz, tworzy surowy, industrialny klimat i uzupełnia loftowy wystrój. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości żywicy akrylowej i drobnoziarnistych cząsteczek mineralnych. Masa świetnie imituje strukturę prawdziwego betonu.

Masa o efekcie betonu Lakma - Guardi charakterystyka

Jest to imitacja betonu architektonicznego dająca efekt nowoczesnej, nawiązującej do klasycznych trendów powierzchni. Jej zastosowanie tworzy industrialny, modny obecnie efekt zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz budynku. Uzyskany efekt wizualny daje wrażenie prawdziwej, betonowej powierzchni, a po nałożeniu farby lazurującej np. z serii Francesco Guardi powierzchnia ściany staje się odporna na ścieranie, wilgoć, zanieczyszczenia i zmywanie. Wykończenie ściany masą o efekcie betonu Francesco Guardi Collezione wniesie nową jakość do remontowanych pomieszczeń i elewacji.

W skład systemu do wykańczania powierzchni Francesco Guardi Collezione wchodzą:

-preparat gruntujący 

- masa o efekcie betonu

- farba lazurująca (nadająca kolor i zabezpieczająca powierzchnię).

Zastosowanie kompletnego zestawu preparatów Francesco Guardi Collezione sprawia, że efekt wykończenia ściany jest w pełni profesjonalny, a także trwały i odporny na zanieczyszczenia.

Z praktyki możemy stwierdzić, że nie ma konieczności stosowania lazury na masie. Na elewacji masę nakładamy na ten sam grunt co tynk. Masę wykonuje się najczęściej w jednej warstwie :)

Masa o efekcie betonu Lakma - Guardi- sposób użycia

Do wykonania prac dekoracyjnych przy użyciu masy Francesco Guardi Collezione będziemy potrzebować narzędzi takich jak:

- gąbka dekoracyjna,

- wałek z krótkim włosiem,

- kuweta malarska,

- pędzel malarski, pędzel angielski,

- kielnia, paca stalowa,

-  paca wenecka,

- przydatna jest wiertarka z mieszadłem.

Posiadając wyżej wymienione narzędzia możemy przystąpić do pracy.Przygotowanie podłoża

Ściana, na którą będziemy nakładać preparat powinna być czysta, sucha, odpylona i pozbawiona spękań. Równe, gładkie i stabilne podłoże gruntujemy preparatem gruntującym Francesco Guardi dla zwiększenia przyczepności i stabilności.

Świeże tynki cementowe i cementowo – wapienne należy zagruntować po ok. 4 tygodniach, a tynki gipsowe po ok. 2 tygodniach od ich wykonania.  Gładzie oraz powierzchnie wykonane w systemach płyt kartonowo – gipsowych należy obligatoryjnie odpylić, a następnie zagruntować gruntem np. Akryl G . Ważne, aby po potarciu nie pozostał na dłoni biały pył. W razie potrzeby użyć gruntu Akryl G dwukrotnie, po czym w odpowiednim odstępie czasu zastosować preparat gruntujący Francesco GUARDI.

Ściany pokryte tapetą: tapetę dokładnie usunąć, a powłoki klejowe zmyć wodą z mydłem malarskim i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Miejsca pokryte pleśnią lub zagrzybione oczyścić mechanicznie i zdezynfekować środkiem glono i grzybobójczym Biotox Total.

Niezależnie od rodzaju podłoża, przed nałożeniem masy o efekcie betonu zawsze należy zastosować preparat gruntujący Francesco GUARDI. Nakładanie masy można rozpocząć po wyschnięciu preparatu gruntującego tzn. po min. 24 godzinach od zakończenia gruntowania przy wysychaniu w warunkach optymalnych (temp. +20°C, wilgotność 60%).Preparat gruntujący należy dokładnie wymieszać przed aplikacją, a następnie równomiernie nakładać na ścianę przy użyciu pędzla, szczotki lub natryskowo.

Nakładanie masy o efekcie betonu

Masę przed nałożeniem należy dokładnie wymieszać (można się posłużyć mieszadłem na wiertarce). Tak przygotowaną masę należy nakładać na powierzchnię ściany za pomocą pacy stalowej lub pacy weneckiej na grubość około 1-2 mm. Po położeniu równomiernej warstwy przystępujemy do formowania struktury. Można zastosować dwie warstwy preparatu, wtedy musimy odczekać na wyschnięcie pierwszej warstwy około 12 godzin.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, strukturę możemy wykonać poprzez:

- prostopadłe przykładanie czystej pacy w różnych miejscach na ścianie;

- przyklejenie folii do wytynkowanej powierzchni, dociskanie jej za pomocą wałka malarskiego i odklejenie, a następnie wygładzenie metalową pacą w różnych kierunkach;

- formowanie suchym wałkiem sznurkowym w różnych kierunkach i miejscach na ścianie.

W każdym przypadku, po upływie ok. 30 – 40 minut od wykonania struktury (jak paca przestanie kleić się do ściany) wygładzamy całą powierzchnię za pomocą pacy tak, by nie tworzyć zgrubień, jednocześnie pozostawiając miejscowe wgłębienia w strukturze tynku. W celu uzyskania powłoki o zwiększonej odporności na ścieranie zalecamy wytynkowaną powierzchnię pokryć farbą lazurującą z kolekcji Francesco Guardi.

Dodatkowe informacje

Prace przy użyciu masy o efekcie betonu Francesco Guardi Collezione należy prowadzić przy temperaturze otoczenia w zakresie od 10 do 25 stopni Celsjusza i unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na ścianę zarówno podczas prac, jak i podczas schnięcia masy.

Masa Francesco Guardi- parametry techniczne

Narzędzia:

- paca stalowa,

- paca wenecka,

- wałek

- Ilość warstw: 1 lub 2 w zależności od żądanego efektu

- Wydajność przy 1 warstwie: 1,5-2,0 kg/ m2

- Czas schnięcia warstwy: 12 godzin

- Czyszczenie narzędzi: woda

- Kolor preparatu: szary

- Składowanie: w temperaturze od 5 do 35 stopni Celsjusza w szczelnie zamkniętych pojemnikach 

Zastosowanie produktów z serii Francesco Guardi Collezione daje trwały i estetyczny efekt powierzchni betonowej na dekorowanych ścianach. Można taką powierzchnię podkreślić dowolnym kolorem, lub zastosować naturalny kolor betonu- szary.

W ofercie sklepu STYRO24.pl znajdziesz szeroki wybór materiałów do wykonywania elewacji i wykańczania powierzchni ścian. Służymy fachową pomocą i poradami przy wyborze odpowiednich rozwiązań.

Kartę techniczną znajdziesz tutaj

Darmowa dostawa, (auto z windą) systemu ociepleń Lakma Term dla zamówień od 2660 zł. z pozostałymi produktami LAKMA

Sebol
Łatwy w położeniu, efekt wizualny mega.
Olek
Masa godna polecenia, efekt idealny.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię
Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również