Styropian grafitowy Yetico Passive Podłoga EPS 60 031

Ocena produktu:

Grafitowy styropian na podłogę produkcji Yetico, Ma bardzo dobry współczynnik cieplny, jednakże jest też mało odporny na nacisk; nie stosować na mocniej obciążone podłogi.


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD: ≤0,031 [W/mK]
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu CS(10): ≥60 [kPa]
Wytrzymałość na zginanie (BS): 100 [kPa]

Cena: 83.39zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.59zł
Cena za m3 ~ 277.97zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Szeroka gama dostępnych płyt styropianowych oferowana przez każdego producenta niesie jedną bardzo ważną zaletę, jaką jest możliwość wyboru i dostosowania różnych wersji płyt do różnych prac związanych z termoizolacją. Oszczędności klienci mogą szukać w przypadku ocieplenia podłóg, które nie będą narażone na duże obciążenie. Aby wykonać np. ciepłe ocieplenie stropu, można postawić na Styropian grafitowy Yetico Passive Podłoga EPS 60 031.

Styropian grafitowy Yetico - na ocieplenie nieobciążonego stropu

Styropian jest materiałem, na którym klient dbający o efektywność izolacji cieplnej swojego budynku nie powinien przesadnie oszczędzać. Koszty poniesione na zakup niezbędnych materiałów może jednak zredukować w miejscach, które wymagają solidnej izolacji cieplnej przy niewielkiej potrzebie zastosowania twardych płyt.

Nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszy się Yetico Passive Podłoga EPS 60 031, który charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem lambda, którego wartość wynosi 0,31 [W/mK]. Tak dobry wynik udało się osiągnąć dzięki produkcji na bazie surowca uszlachetnionego grafitem. Warto jednak zwrócić uwagę na niezbyt dużą wytrzymałość płyt na obciążenia – 1,8t/m2, co sprawia, że okaże się skutecznym rozwiązaniem głównie na nieobciążone podłogi i stropy.

Styropian grafitowy Yetico Passive Podłoga EPS 60 031 – zastosowanie

Z uwagi na fakt, iż odporność na ściskanie wynosi 60 kPa, nie zaleca się stosować styropianu EPS 60 na obciążone podłogi (tam gdzie będą wylewki), a także pod ogrzewanie podłogowe.

Styropian Yetico okaże się jednak skuteczną i rozsądną cenowo izolacją podczas izolacji cieplnej:

  • mało obciążonych posadzkach budynków,
  • stropodachów pełnych,
  • stropów wewnętrznych oraz zewnętrznych (perzy podłogach na legarach)
  • balkonów i tarasów.

Yetico – nie bez powodu jeden z faworytów inwestorów

Decydując się na styropian Passive Podłoga EPS 60 031 wybierasz produkt jednego z największych producentów w naszym kraju, który posiada 5 fabryk w pełnej synchronizacji z klientem. Obecna na rynku materiałów budowlanych od ponad 30 lat firma Yetico to gwarancja wysokiej jakości produktu, który z pewnością sprosta wymaganiom podczas tworzenia solidnej warstwy izolacyjnej twojego budynku. Styropian Yetico został doceniony nie tylko przez klientów, ale również branżę, o czym świadczą liczne nagrody – jak np. Laur Konsumenta czy nagrody w kategorii ‘Producenci Styropianu”.

Cena Yetico Passive Podłoga EPS 60 031

Dla klientów, którzy chcą stworzyć solidną izolacje cieplną stropu lub niezbyt obciążonej podłogi oprócz bardzo dobrych parametrów pod względem przewodzenia ciepła jest z pewnością cena. Yetico Passive Podłoga EPS 60 031 wypada na tle konkurencji nie za bardzo korzystnie porównując z innymi produktami z kategorii styropian grafitowy na podłogę. Zaletą jest  forma pakowania – Yetico pakuje swoje płyty w zbiorczych słupach po 12 paczek, co znacznie ułatwia rozładunek i przenoszenie. Niskie minimum logistyczne - darmowa dostawa od 50 opakowań.

Warto zaznaczyć, że podczas izolacji podłóg należy zastosować również folie pod wylewki, które również można zamówić w naszej hurtowni.

Potrzebujesz pomocy w wyborze styropianu idealnego dla Ciebie? Odwiedź nasz dział FAQ, w którym wyjaśniamy wszelkie wątpliwości związane z oznaczeniami i parametrami naszych produktów.

Przeznaczenie i zakres stosowania - sprawdź kartę produktu

Błażej
Faktycznie trochę miękki ale doskonałe parametry więc za tą cenę ok
Dawid
styropian szybko dostarczony, wszystko zgodne z opisem i zamówieniem
Olek
porządny styropian, dostawa na czas i wszystko dobrze zabezpieczone
Krystian
Styropian w bardzo dobrej cenie i nienajgorszy
Bartek
jestem zadowolony z dostawy, wszystko jak należy, sam produkt zgodny z zapewnieniami producenta
Sławek
Fajna cena duża dostępność od ręki dobry styropian
Lechu
Dla mnie ok. Dobre parametry cieplne. Szybka dostawa.
Rafał
Jest ok myślę, że da radę. Kładziemy na piętrze
Sławek
Drogi ale warty swojej ceny.
Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię