Listwa przyokienna z siatką, dylatacyjna Ejot Pro Gap 9 Active Flex 2,4 mb

Listwa przyokienna z wargą ochronną i pianką 8x3 mm. Czysto, łatwo i skutecznie wykończy elewacje przy ramie okiennej.


Koszt dostawy za op. do 100szt - 55zł
Długość listwy 240 cm
Kolor biały
Amortyzator z pianki i warga ochronna
Wysoce elastyczna z polietylenową taśmą uszczelniającą
Bardzo łatwy montaż
Gramatura siatki 160 g
Szerokość siatki 125 mm
Wykonane ze specjalnego tworzywa
Wysyłka w bezpiecznym opakowaniu z kartonu

Cena: 15.98zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 2.99zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

szt.

Dla profesjonalnego wykończenia styku ościeżnicy okiennej z tynkiem polecamy listwę dylatacyjną Ejot Pro Gap Active Flex . Jest to nowoczesne rozwiązanie ułatwiające szczególnie obróbkę okien. Do takich zastosowań trudno znaleźć lepszy produkt. Dlaczego? Chodzi o amortyzację łączenia tynku z ramą okienną kiedy ta pracuje przy zmianach temperatur. Dobrze wykończone okna pięknie wyglądają. Jednak wymagają odpowiedniej obróbki. Użycie profilu Ejot Pro Gap znacznie ułatwi to zadanie, zapraszamy!

Listwa przyokienna z siatką - opis produktu

Listwa przyokienna EJOT Pro Gap Active Flex służy do wykonywania dylatacji między ościeżnicą okienną lub drzwiową a tynkiem. W systemach ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS) odpowiednia obróbka okien i drzwi odgrywa ważną rolę. Aby na łączeniu stolarki i termoizolacji nie powstawały pęknięcia należy zastosować specjalne listwy (profile dylatacyjne). Doskonałym rozwiązaniem w tej dziedzinie jest profil przyokienny Ejot Pro Gap Active Flex . Zapewnia on elastyczne połączenie ramy okiennej z tynkiem dzięki zwiększonemu trójwymiarowemu pochłanianiu ruchu. Dlaczego jest to tak ważne?

Szyby stale pracują pod wpływem czynników zewnętrznych (temperatura, nasłonecznienie). Im większa powierzchnia szyby tym większe wahania wymiarów. Tynk strukturalny na elewacji szybko uległby uszkodzeniu gdyby naprężenia na styku ze stolarką nie zostały zniwelowane. Nowoczesna technologia daje już takie możliwości. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego profilu EJOT uzyskasz trwałe i elastyczne połączenie przy ościeżnicach okiennych i drzwiowych. Poprawi to nie tylko estetykę przy oknach, ale także zapewni wodo- i wiatroszczelność.

Najważniejsze zalety (właściwości) Listwy Pro Gap Active Flex:

  •  umożliwia zwiększone pochłanianie ruchu  
  •  eliminuje pęknięcia tynku na styku ze stolarką otworową 
  •  równe i estetyczne wykończenie tynku 
  •  gwarantuje trwałe i wodoszczelne połączenie
  •  samoprzylepny z wysoce elastyczną polietylenową taśmą uszczelniającą 
  • wykończenie pianką o wymiarze 8x3 mm 


Dylatacyjna listwa przyokienna - szczegóły produktu

Listwa Pro Gap Active Flex nadaje się do grubości termoizolacji do 300. Materiał wykonania produktu to polichlorek winylu (pcv), co zapewnia elastyczność i łatwą obróbkę. Biały kolor tworzywa sprawia, że wyrób dobrze komponuje się z ramą okienną. Siatka jest wykonana z włókna szklanego o gramaturze > 160 g/m2. Szerokość siatki to 125 mm, a długość - 2400 mm. Montaż narożnika nie jest zbyt skomplikowany i krótko go tutaj omówimy.

Prace należy rozpocząć od wyczyszczenia i odtłuszczenia ościeżnicy. Następnie trzeba przyciąć profil na odpowiednią długość (można używać popularnych narzędzi jak nożyce do blachy, szlifierka kątowa czy mocny nóż). Kolejnym krokiem jest usunięcie krótkiego odcinka taśmy ochronnej z profilu i dociśnięcie go do ramy okiennej. Stopniowo należy przyklejać listwę jednocześnie usuwając resztę taśmy ochronnej. Przed rozpoczęciem dalszych prac należy odczekać ok 2 godziny - w tym czasie klej zwiąże. Później można zabezpieczyć element tracony profilu i okno folią. Przystąpić do połączenia siatki profilu z siatką na elewacji oraz do gruntowania i tynkowania. Przy zacieraniu tynku należy uważać, żeby tynk strukturalny równo wprowadzić do korytka w listwie. Po wyschnięciu tynku. Usuwamy część traconą razem z folią ochronną ruchem w dół

Łączenie siatki profilu z siatką systemową, gruntowanie i tynkowanie powinno się wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta systemu docieplenia. 

Materiały marki EJOT - doskonałe do prac przy domu

Nowoczesne produkty marki Ejot ułatwiają pracę i zapewniają trwałość elewacji. Również przy ocieplaniu domu sprawdza się powiedzenie "diabeł tkwi w szczegółach". Listwy i narożniki nie są może widoczne na pierwszy rzut oka, ale odgrywają bardzo ważną rolę. Dlatego kupując materiały izolacyjne, siatki i kleje trzeba też pomyśleć o solidnych profilach. W STYRO24.pl oferujemy najlepsze produkty tego typu w konkurencyjnych cenach. Wyroby Ejot są tutaj w absolutnej czołówce, to najwyższa półka jakościowa. Innowacyjne rozwiązania i wysoka jakość są tutaj standardem. Wybierz najlepsze listwy i profile od Ejot w naszym sklepie!

Wysyłka w STYRO24.pl - najwyższy standard bezpieczeństwa

Dodatkowym atutem zakupów w STYRO24.pl jest bezpieczna i tania wysyłka zakupionych towarów. Jeżeli kupisz u nas akcesoria takie jak listwy, profile, siatki, zostaną one dobrze zabezpieczone przed wysłaniem. Nie musisz obawiać się o uszkodzenie paczki w transporcie. Każde zamówienie jest pakowane w karton na wymiar i dokładnie zabezpieczane w środku. Zapomnij o przesyłkach owiniętych tylko streczem (jak w innych sklepach). U nas coś takiego się nie zdarza. Dbamy o jakość od początku do końca i bezpiecznie pakujemy wszystkie produkty. Jeżeli zdecydujesz się na zakup listew Ejot razem z systemem ocieplenia to wszystko dostarczy kurier. Zamówiony towar trafi prosto na Twoją budowę.  

Więcej informacji na temat listwy znajdziesz w instrukcji technicznej

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy

Zapraszamy do zakupów!

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię