Klej do styropianu Yetico Termo-GREY 750 ml

Ocena produktu:

Elastyczny klej poliuretanowy produkcji Yetico. W formie szybkotwardniejącej pianki, przeznaczony jest do montażu wszelkich styropianów grafitowych.


Darmowa dostawa ze styropianem Yetico w opakowaniach zbiorczych po 12szt
Temperatura pracy Od -5°C do +30°C
czas kołkowania: ok 2 h
wydajność opakowania (ETICS): do 8 m² powierzchni

Cena: 32.50zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 6.08zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

szt.

GTIN: 5902431721521

Coraz popularniejsze stają się kleje poliuretanowe jako środek do mocowania styropianu. Trzymają równie mocno co tradycyjne zaprawy, są łatwe w użyciu, i pomimo niewielkiej objętości opakowania (typowe puszki liczą 750 ml) kryją większą powierzchnię niż duże worki z zaprawą proszkową. Yetico, prominentny polski producent płyt styropianowych, ma do zaproponowania kilka odmiennych produktów tego typu, dostosowanych w zależności od przyklejanych płyt; Termo-GREY przeznaczony jest głównie do pracy z wszelkimi styropianami grafitowymi.

Łatwy w użyciu klej, który trzyma długo Yetico Termo-GREY


Puszka kleju mieści typowe 750 ml pianki. Wystarczy ona na pokrycie aż 8 m^2 klejonej powierzchni. (Dla porównania, na zaledwie 5 m^2 wystarczy worek tradycyjnej zaprawy, liczący aż 25 kg.) Sama pianka schnie szybko - czas kołkowania to już ok. 2 godziny; pełne utwardzenie następuje już po upływie doby. Jedną z cech wspólnych klejów niskoprężnych na bazie poliuretanu jest również zakres temperatur, w których można z nimi pracować. Nie inaczej jest z Termo-GREY - można go używać zarówno przy lekkich przymrozkach (do -5°C) jak również przy większych upałach (do +30°C).

Yetico Termo-GREY to sprawdzone rozwiązanie przy mocowaniu styropianu grafitowego. Łatwy i poręczny w użyciu, zapewni trzymanie klejonych materiałów na długie lata.

Dane ze strony producenta:

Profesjonalny, elastyczny klej poliuretanowy o właściwościach uszczelniających i izolacyjnych do mocowania płyt termoizolacyjnych. Posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Charakteryzuje się wysoką przyczepnością do wielu materiałów budowlanych, m.in.: styropianu, płyt XPS, płyt poliuretanowych (PIR, PUR), powierzchni betonowych, ceramicznych, stalowych, drewnianych, kartonowych, z tworzyw sztucznych, podłoży z powłoką bitumiczną, papy, asfaltowych mas izolacyjnych. Nie przylega do teflonu, polietylenu i powierzchni silikonowych.

​​Zastosowanie:

Przeznaczony do klejenia grafitowych płyt styropianowych przy ocieplaniu ścian zewnętrznych budynków nowych jak i poddanych termomodernizacji. Klej nadaje się również do mocowania styropianu przy ocieplania dachów, podłóg, mocowania wełny mineralnej do fasad, wypełniania szczelin w izolacji termicznej, montażu parapetów. Nadaje się również do montażu standardowych płyt EPS oraz wełny mineralnej.

Więcej szczegółów nt. przeznaczenia i zakresu stosowania - w karcie katalogowej

Darmowa dostawa - z innymi produktami Yetico

Wiktor
Dla mnie jak najbardziej ok. Potrzebowałem kleju na 30 m2,żeby pod opierzeniami wykleić. Plus za to, że mogłem kupić 4szt a nie karton jak przeważnie. Klej przyjechał na drugi dzień. Płyty się trzymają od razu, nie trzeba szalować. Ściany też będę kleił na piankę.
Oceń ten produkt: