Yetico TWIN standard EPS100/036 PP

Płyty ze styropianu pod ogrzewanie podłogowe laminowane folią z włóknem firmy Yetico.


cena za m2
darmowa dostawa tylko z produktami Yetico
naprężenie ściskające CS ≥ 100 [kPa]
wymiary płyt: 2000 x 1000 [mm]
grubość płyt: 20, 30, 40, 50[mm]
krawędzie: gładkie

Cena: 14.76zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 2.76zł
Ten produkt należy kupować w opakowaniu zbiorczym po 10 m2
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

m2

Styropian do ogrzewania podłogowego

Podłogowe ogrzewanie to rozwiązanie, które zdecydowanie upowszechniło się w ciągu kilkunastu ostatnich lat. Stało się tak ze słusznych względów - „podłogówka” zapewnia niesamowity komfort oraz rozkład temperatury w pomieszczeniu pozytywny dla naszego samopoczucia, a dobrze wykonana, pozwala również zbić nieco rachunki za ogrzewanie. Problemem może się jednak stać dobór odpowiedniego materiału izolującego pod tego typu system. Tutaj z pomocą przychodzi jednak firma Yetico, ze swoim unikatowym produktem w postaci płyt typu Twin Standard EPS 100/036.

Styropian z folią aluminiową

Płyty o oznaczeniu Twin Standard stanowią mniej typowy produkt w ofercie Yetico – mało który producent styropianu bowiem oferuje tego typu styropian w swoim katalogu. Twin Standard ma jedno, bardzo konkretne zastosowanie – ma zapewniać izolację cieplną we wszelkich systemach ogrzewania podłogowego typu wodnego. Producent w szczególności zaleca ten materiał do ogrzewania, które wymaga mocnego zakotwiczenia grzewczych rurek. Warstwa wierzchnia to folia polipropylenowa  pokryta gęstą siatką włókien przez to uchwyty mocuje się łatwo i są stabilne co ułatwia i przyśpiesza montaż rur z nadrukiem koloru czarnego; ułatwia ona właściwe rozmieszczenie rur z wodą. Jeden z boków płyty posiada dodatkowo wykonaną z folii zakładkę, celem przykrycia styku płyt w trakcie montowania.

Styropian pod podłogówkę

Same płyty mają wymiar 2000 x 1000 mm, dostępne są do wyboru w grubościach od 20 do 50 mm. Jako materiał przeznaczony pod podłogi, muszą być w stanie utrzymać na sobie solidne obciążenie – i w tym wypadku Yetico również nie zawodzi, bowiem parametr naprężenia ściskającego sięga maks. 100 kPa (do 3t/m2). Jest to wynik typowy dla topowego segmentu styropianów podłogowych. Współczynnik przewodzenia ciepła również zachowuje standardy najlepszego styropianu dach/podłoga i osiąga wartość 0,036 W/mK.

O firmie Yetico

Yetico S.A. to spółka o wieloletnim doświadczeniu w branży ociepleniowej. Laureat wielu nagród biznesowych, posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne. Oprócz płyt styropianowych oraz systemów ocieplania opartych na tym materiale wytwarza również kształtki i opakowania styropianowe.

Płyty typu Yetico Twin Standard 100/036 stanowią świetne rozwiązanie do uzupełnienia wodnego ogrzewania podłogowego. Wytrzymałe, o dobrych parametrach cieplnych, z pewnością pomogą równomiernie rozprowadzić ciepło po całym pomieszczeniu.

Pamiętaj, że styropian zaleca się rozkładać w co najmniej dwóch warstwach na mijankę 

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ ,dowiesz się tam co oznaczają oznaczenia styropianu i jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Darmowa dostawa z produktami Yetico

Poniżej dane ze strony producenta.

Parametry:

 - naprężenie ściskające CS ≥ 100 [kPa]
 - wymiary płyt: 2000 x 1000 [mm]
 - grubość płyt: 20, 30, 40, 50[mm]
 - krawędzie: gładkie

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię