Swisspor Biterm Stick PU poliuretanowy klej do styropianu 5 Kg

Klej poliuretanowy do styropianu białego, grafitowego, papy i blach. Element systemu Swisspor Bikutop System.


Darmowa dostawa z styropianem Swisspor
Opakowanie 5 kg
Zużycie ok 0.3 L/ m2
0,15‑0,5 kg/m² w zależności od podłoża.

Cena: 371.46zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 69.46zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Na zamówienie

op.

Swisspor klej do styropianu w piance

Jako jeden z elementów systemu Swisspor BIKUTOP System. Proponujemy bezrozpuszczalnikowy klej poliuretanowy Biterm Stick PU. Jest to produkt utwardzany pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu. Przeznaczony do klejenia płyt styropianu grafitowego i białego. Wełny mineralnej i papy do wszelkiego rodzaju podłoży spotykanych w budownictwie, m.in. betonowych, stalowych, drewnianych, gipsowych, starej papy itd. Doświadczenie firmy Swisspor jako uznanego producenta materiałów i chemii budowlanej sprawia, że produkty serii Biterm Stick cechują się doskonałymi właściwościami klejącymi i są bardzo proste w użyciu.

Swisspor Biterm Stick PU- możliwe zastosowania

Opisywany tutaj produkt charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do bardzo wielu rodzajów podłoży, co zapewnia mocne trzymanie i łatwą pracę z różnymi materiałami. Produkt ten możemy zastosować m. in. do:

- klejenie na zimno płyt styropianowych (EPS, XPS), płyt warstwowych swisspor BITERM, wełny mineralnej, pianki PU i PIR, papy oraz innych materiałów porowatych i włóknistych do podłoży betonowych, stalowych, drewnianych, gipsowych, ze starej papy asfaltowej itp;

-Klej poliuretanowy do styropianu białego, grafitowego, blachy i papy ;

Oczywiście nie są to wszystkie możliwe zastosowania Swisspor Biterm Stick PU, bo kreatywny użytkownik może wymyślić także inne. Wymieniamy tutaj tylko przykłady najczęstszych zastosowań.

Klej poliuretanowy Biterm Stick PU- do styropianu i papy zalety, opinie

Produkty Swisspor systemu BIKUTOP stanowią kompletny zestaw do hydro- i termoizolacji różnego rodzaju elementów budynku od dachu po fundamenty. Klej Biterm Stick PU stanowi integralną część tego zestawu i posiada zalety takie jak:

- duża wydajność- przy odpowiedniej aplikacji nie zużyjemy dużo kleju,

- bardzo duża odporność na działanie wody i wilgoci,

- szybkie i trwałe łączenie klejonych elementów, co przyspiesza pracę,

- bardzo szeroki zakres zastosowań dzięki znakomitym parametrom kleju.

- Swisspor Biterm Stick PU niska cena - korzystna - zamawiając styropian Swisspor darmowa dostawa 

Korzyści ze stosowania poliuretanowego kleju do styropianu

Wymienimy tutaj najważniejsze korzyści jakie niesie zastosowanie kleju bezrozpuszczalnikowego Biterm Stick. Należą do nich:

- łączenia wykonane przy pomocy Biterm Stick PU są pewne i trwałe, co pozwala cieszyć się efektami prac przez długie lata,

- klej Swisspor Biterm Stick PU jest od razu gotowy do użycia, nie stracimy czasu na jego przygotowanie,

- wygoda aplikacji i łatwość stosowania dzięki najlepszym składnikom kleju.

- klej poliuretanowy jest też do styropianu grafitowego i blachy

Parametry techniczne:

Stan skupienia: ciecz

Lepkość w 25°C [mPas] od 4000 do 12000

Gęstość w 20°C [g/cm3] od 1,0 do 1,5

Czas pełnego utwardzenia spoiny w 19-21°C [h] około 24

Parametry kleju bezrozpuszczalnikowego Swisspor Biterm Stick PU umożliwiają jego łatwe i bezproblemowe stosowanie do mocowania płyt styropianowych różnego rodzaju i innych materiałów izolacyjnych na większości podłoży stosowanych w budownictwie.

Montaż:

Podłoże należy odtłuścić, oczyścić z pyłu, luźnych części oraz osuszyć kałuże wody opadowej. Klej należy nanosić pasmami lub rozsmarowywać na powierzchni i dociskać klejone elementy. W trakcie wiązania spoina klejowa kilkukrotnie zwiększa swoja objętość. Do czasu pełnego utwardzenia kleju, klejone powierzchnie powinny pozostać w kontakcie. Klej utwardza się reagując z wilgocią zawartą w powietrzu i klejonych materiałach. W przypadku utrudnionego dostępu wilgoci, warstwę kleju należy zrosić mgłą wodną (np. rozpylić wodę spryskiwaczem). Po zakończeniu pracy pojemnik z klejem należy szczelnie zamknąć. Po związaniu klej tworzy elastyczną spoinę, odporną na działanie wody oraz rozpuszczalników. Spoina zachowuje swoje właściwości w temperaturze od –40°C do +80°C.

- Czas wiązania: 1‑2 godziny.

- Czas otwarty: max 10 minut, a po zwilżeniu wodą 5 minut w temperaturze około 20°C.

- Temperatura pracy: od +5°C do +40°C

Prace należy przeprowadzać w temperaturach dodatnich, przy bezdeszczowej pogodzie. Optymalna temperatura pracy od 5°C do 30°C. Wykonywanie prac powinno odbywać się według projektu technicznego opracowanego zgodnie z przepisami budowlanymi, z uwzględnieniem szczegółowych wytycznych zawartych w instrukcjach producenta.

Orientacyjne zużycie:

0,15‑0,5 kg/m² w zależności od podłoża.

UWAGA:

Zawiera substancje szkodliwe (izomery i homologi diizocyjanianu difenylometanu). Przed przystąpieniem do prac zapoznać się z Kartą Charakterystyki produktu. W trakcie wykonywania prac przestrzegać obowiązujących przepisów BHP. Nosić odpowiednią odzież ochronną. Świeże zabrudzenia należy zmyć rozpuszczalnikiem.

Karta Produktowa

Karta Charakterystyki

W przypadku pytań  dotyczących stosowania tego kleju. Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Postaramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi.Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię