Lakma SILMAL ST farba silikatowa elewacyjna 10L

Farba do malowania elewacji na bazie silikatu. Wyrób znanej firmy Lakma, o dużej sile krycia oraz odporności na warunki atmosferyczne; chroni przed grzybami i pleśnią, pozostając jednocześnie paroprzepuszczalna. Lakma Term


Darmowa dostawa, (auto z windą) systemu ociepleń Lakma Term od kwoty 2660 zł.
Możliwa wysyłka na wiadra w bezpiecznym opakowaniu z kartonu 30 zł/szt.
Wydajność 30 m2 z opakowania przy 2 krotnym malowaniu
Sposób nanoszenia: pędzel, wałek, szczotka, natrysk
Ilość warstw: min. 2
Wydajność (z 1 litra przy dwóch warstwach): 6 - 8 m2
Schnięcie: 4 - 6 godz.
Rozcieńczalnik: woda
Mycie narzędzi: woda
Opakowanie 10 l

Cena: 221.99zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 41.51zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

szt.

Darmowa dostawa, (auto z windą) systemu ociepleń Lakma Term dla zamówień od 2660 zł.

Farba silikatowa – kiedy wybrać?

Farby silikatowe  oparte są na bazie krzemianu; spoiwem łączącym w nich jest najczęściej szkło wodne potasowe, choć zdarza się również np. krzemionka koloidalna. Często zawierają również dodatki, które mogą im nadawać nowe cechy lub polepszać już obecne – przykładem jest zawarty w niektórych kwarc, zwiększający przyczepność danej farby do podłoża. Na ogół farby na bazie silikatu wyróżniają się od innych, gdy potrzeba nam czegoś trwałego i odpornego na czynniki pogodowe; są również niewrażliwe na porastanie glonami i grzybami, a także cechuje je olbrzymia paroprzepuszczalność – najwyższa spośród farb na elewacje. To ostatnie nabiera szczególnego znaczenia przy odnawianiu zabytkowych fasad lub stosowaniu termoizolacji opartej np. na wełnie mineralnej, gdy ściany muszą „oddychać”.

Farby silikatowe o wysokiej sile krycia – Lakma Silmal ST

Farbę silikatową ma również w swojej ofercie koncern Lakma – 25-letni weteran rynku chemii budowlanej i systemów ociepleń. Produkt tej firmy nosi nazwę Silmal ST i, jak przystało na farbę krzemiankową od renomowanego producenta, oferuje dużą siłę krycia oraz wysoką paroprzepuszczalność, zachowując jednocześnie cechy hydrofobowe. Sprzedawany w wiadrach o pojemności 10L, oferuje wydajność na poziomie 30-40 m2 pokrytej powierzchni, przy dwukrotnym malowaniu. Farbę silikatową zalecamy nakładać przy użyciu wałka bądź natrysku. Szczególnie polecana jest do powierzchni takich jak tynki cementowo-wapienne, cementowe, cienkowarstwowe mineralne i silikatowe, czy też beton. Schnięcie farby po nałożeniu trwa od 4 do 6 godzin. Zarówno do mycia narzędzi po pracy, jak i rozcieńczania farby, służy woda.

Informacja dot. kolorów farby

Farbę możemy barwić w dowolnym kolorze. Możesz wskazać również nr koloru oraz producenta wzornika np. Lakma, NCS, Ral lub dowolnego innego producenta. Studio koloru Lakma sporządzi recepturę, wycenimy i dostarczymy farbę silikatową.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Karta produktu - dostępna tutaj

Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy  -hurtownia styropianu styro24.pl


Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię