Tytan IS41 uniwersalny grunt pod tynki 10 L

Grunt pod tynk silikonowy, mozaikowy, akrylowy, mineralny i inne - uniwersalny. Renomowanej firmy Tytan. Zalecany pod tynki tej firmy.


Zużycie op 10L/40m2
Kolor biały, możliwość barwienia
Możliwe nakładanie natryskowe pistoletem
Opakowanie 10 L

Cena: 110zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 20.57zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Na zamówienie

op.

Przygotowanie podłoża podczas prac wykończeniowych to podstawa. Szczególnie, gdy mowa o tynkach zewnętrznych, które narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Aby wierzchnia warstwa elewacji była wykonana prawidłowo, należy zastosować solidny materiał gruntujący. Taki właśnie jest IS41 Uniwersalny Grunt Pod Tynki – co sprawia, że klienci decydują się na produkt firmy Tytan?

Uniwersalny Grunt Pod Tynki IS41 od firmy Tytan – same zalety

Gruntowanie to proces, którego absolutnie nie powinno się pomijać podczas prac tynkarskich bez względu na to, czy tynk wykonywany jest na ociepleniu czy bezpośrednio na ścianie. Aby podłoże zyskało na przyczepności i było mniej chłonne, warto zastosować solidny grunt pod tynki IS41 od firmy Tytan.

Produkt lidera w branży chemii budowlanej pozwoli ci wyregulować chłonność podłoża, nie zmniejszając przy tym jego paro-przepuszczalności. Stosując IS41 przed tynkowaniem nie tylko zwiększysz przyczepność podłoża, ale znacznie ułatwisz nakładanie warstwy tynku, co wpłynie jednocześnie na wzrost wydajności materiału. Dodatkowo zapobiega przenoszeniu się zanieczyszczeń z warstw podkładowych do tynku.

Grunt pod tynk Tytan - Uniwersalne właściwości – Szerokie zastosowanie

IS41 od firmy Tytan to uniwersalny grunt, który dzięki swoim świetnym właściwościom można zastosować przy wielu różnych pracach, w tym m.in. podczas ostatecznego przygotowania powierzchni przed układaniem cienkowarstwowych tynków strukturalnych:

 • silikonowych,
 • mineralnych,
 • mozaikowych,
 • akrylowych,
 • hybrydowych SISI,
 • zolokrzemowych.

Grunt można stosować na suchych i wysezonowanych podłożach budowlanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Grunt pod tynk silikonowy, mozaikowy - Parametry techniczne IS41

 • Temperatura stosowania: od 5 do 25oC,
 • Zużycie: ok. 0,25 l/m2,
 • Czas schnięcia: ok. 6 h,
 • Możliwość tynkowania po: 12 h,
 • Wydajność z opakowania 10 litrów: ok. 40m2.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być suche, równe, stabilne i mocne, dlatego ważne jest wcześniejsze oczyszczenie z wszelkiego brudu – resztek farb, wosku czy różnych olejów. Ubytki powinny być uzupełnione, a powierzchnie narażone na działanie glonów i grzybów zabezpieczone odpowiednim środkiem. Świeżo wykonane podłoża cementowo-wapienne lub cementowe należy gruntować po co najmniej 2-tygodniowych okresie sezonowania. Przed nanoszeniem gruntu warto osłonić powierzchnie, które nie będą tynkowane.

Powierzchnię najlepiej gruntować bezpośrednio przed nakładaniem tynku. Po dłuższym okresie od gruntowania do tynkowania. Gruntowanie należy powtórzyć.

Tytan – firmy nikomu przedstawiać nie trzeba

Produkty firmy Tytan od ponad 30 lat zasilają rynek chemii budowlanej, znajdując zadowolonych klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Przedsiębiorstwo należące do Grupy Selena, czyli holdingu spółek zajmujących się produkcją oraz dystrybucją opartego na polskim kapitale, posiada w swojej ofercie ponad 200 produktów.

Szczegółowe informacje na temat stosowania znajdziesz w karcie produktu.

Na STYRO24.pl znajdziesz również kleje Tytan IS 11 25 kg, Tytan IS 21 oraz Tytan IS 13, a także IS 53 Tynk silikonowy.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt:
Musisz być zalogowany aby móc dodać opinię