Arsanit THERMAGrunt-AM grunt tynkarski akrylowy 10L

Podkład gruntujący pod tynk, od cenionej firmy Arsanit


Darmowa dostawa ze styropianem Arsanit.
Uwaga, dostawa dużym samochodem ciężarowym należy zapewnić rozładunek
Zużycie: ok. 0,2l/m2, całe op.
Kolor: biały; możliwość barwienia pigmentami organicznymi lub nieorganicznymi
Sposób nakładania: wałek lub pędzel malarski
Opakowanie 10l
Czas schnięcia: ok. 24 godziny

Cena: 81.29zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 15.20zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Produkt niedostępny

op.

Czy warto stosować grunt pod tynk 

Gruntowanie stanowi istotną czynność, jaką należy wykonać przed rozpoczęciem nakładania tynku. Poprawia ono przyczepność podłoża oraz ogranicza i wyrównuje jego chłonność, spełniając tym samym rolę podkładu. O ile zdarzają się wyjątki, na ogół nie warto próbować oszczędzać na gruntowaniu - późniejsze konsekwencje i ich naprawa wydrenują naszą kieszeń dużo mocniej niż kupno podkładu od samego początku. Osobną kwestią pozostaje rodzaj kupionego gruntu - różne rodzaje tynków albo farb na ogół wymagają nieco innych, odpowiednio dostosowanych preparatów do gruntowania. Arsanit - działający już od 2002 r. jeden z bardziej uznanych zakładów tworzących chemię budowlaną - do typowych tynków akrylowych ma do zaoferowania swój firmowy produkt dedykowany, THERMAGrunt-AM.

Specjalny grunt pod tynki akrylowe  - Arsanit THERMAGrunt-AM

THERMAGrunt-AM sprzedawany jest w wiadrach mieszczących 10l gotowego do użycia gruntu; pojedyncza paleta mieści 44 takich wiader. Wyprodukowany na bazie żywic syntetycznych i mączek kwarcowych, grunt należy przed użyciem tylko przemieszać, celem wyrównania konsystencji. Powinien być nakładany przy pomocy wałka lub pędzla malarskiego, w warunkach temperaturowych od +5 do +25°C; producent nie zaleca nakładania w temperaturze poniżej +5°C. Narzędzia powinny bezpośrednio po nałożeniu być umyte przy pomocy wody. Średnie zużycie gruntu na metr kwadratowy wynosi zaledwie 0,2l. Po nałożeniu gruntu tynkowanie można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu preparatu -  zajmuje to ok. 24 godzin.

Arsanit THERMAGrunt-AM świetnie się sprawdza jako podkład pod tynk akrylowy. Łatwy w nakładaniu, zapewni doskonałą przyczepność świeżego tynku, a tym samym solidne wykończenie ścian, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Starajmy się gruntować ściany bezpośrednio przed tynkowaniem, grunt na ścianie traci z upływem czasu swoje właściwości.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Więcej szczegółów o stosowaniu gruntu - w karcie katalogowej

Darmowa dostawa - tylko z innymi produktami Arsanit

Wzornik kolorów Arsanit dostępny jest tutaj


Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy, które poleca nasza hurtownia styropianu online.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: