Arsanit THERMAGrunt-AM grunt tynkarski akrylowy 10L

Podkład gruntujący pod tynk, od cenionej firmy Arsanit


Darmowa dostawa ze styropianem Arsanit.
Uwaga, dostawa dużym samochodem ciężarowym należy zapewnić rozładunek
Zużycie: ok. 0,2l/m2, całe op.
Kolor: biały; możliwość barwienia pigmentami organicznymi lub nieorganicznymi
Sposób nakładania: wałek lub pędzel malarski
Opakowanie 10l
Czas schnięcia: ok. 24 godziny

Cena: 74.02zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 13.84zł
Najtańsza wysyłka od 0zł
Stan magazynowy: Produkt niedostępny

op.

Czy warto stosować grunt pod tynk 

Gruntowanie stanowi istotną czynność, jaką należy wykonać przed rozpoczęciem nakładania tynku. Poprawia ono przyczepność podłoża oraz ogranicza i wyrównuje jego chłonność, spełniając tym samym rolę podkładu. O ile zdarzają się wyjątki, na ogół nie warto próbować oszczędzać na gruntowaniu - późniejsze konsekwencje i ich naprawa wydrenują naszą kieszeń dużo mocniej niż kupno podkładu od samego początku. Osobną kwestią pozostaje rodzaj kupionego gruntu - różne rodzaje tynków albo farb na ogół wymagają nieco innych, odpowiednio dostosowanych preparatów do gruntowania. Arsanit - działający już od 2002 r. jeden z bardziej uznanych zakładów tworzących chemię budowlaną - do typowych tynków akrylowych ma do zaoferowania swój firmowy produkt dedykowany, THERMAGrunt-AM.

Specjalny grunt pod tynki akrylowe  - Arsanit THERMAGrunt-AM

THERMAGrunt-AM sprzedawany jest w wiadrach mieszczących 10l gotowego do użycia gruntu; pojedyncza paleta mieści 44 takich wiader. Wyprodukowany na bazie żywic syntetycznych i mączek kwarcowych, grunt należy przed użyciem tylko przemieszać, celem wyrównania konsystencji. Powinien być nakładany przy pomocy wałka lub pędzla malarskiego, w warunkach temperaturowych od +5 do +25°C; producent nie zaleca nakładania w temperaturze poniżej +5°C. Narzędzia powinny bezpośrednio po nałożeniu być umyte przy pomocy wody. Średnie zużycie gruntu na metr kwadratowy wynosi zaledwie 0,2l. Po nałożeniu gruntu tynkowanie można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu preparatu -  zajmuje to ok. 24 godzin.

Arsanit THERMAGrunt-AM świetnie się sprawdza jako podkład pod tynk akrylowy. Łatwy w nakładaniu, zapewni doskonałą przyczepność świeżego tynku, a tym samym solidne wykończenie ścian, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Starajmy się gruntować ściany bezpośrednio przed tynkowaniem, grunt na ścianie traci z upływem czasu swoje właściwości.

Więcej wskazówek i informacji znajdziesz w naszym dziale FAQ

Więcej szczegółów o stosowaniu gruntu - w karcie katalogowej

Darmowa dostawa - tylko z innymi produktami Arsanit

Wzornik kolorów Arsanit dostępny jest tutaj


Sprawdź pozostałe artykuły do systemu ociepleń z opcją darmowej dostawy, które poleca nasza hurtownia styropianu online.

Bądź pierwzym, którym oceni ten produkt.

Oceń ten produkt: