Styropian grafitowy Austrotherm EPS 100 031 PREMIUM

Ocena produktu:

Styropian grafitowy Austrotherm EPS 100 Premium - najcieplejszy na podłogę i fundament


Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD≤0,031 W/mK
Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu: CS(10)≥100 kPa
Wytrzymałość na zginanie: BS≥150 kPa
Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu: ≤ 4%

Cena: 115.13zł

(w tym 23% VAT)
VAT: 21.53zł
Cena za m3 ~ 383.77zł (w tym 23% VAT)
Najtańsza wysyłka od 0zł
Dostępna duża ilość

Ilość m3 w opakowaniu: 0,3 m3

Oblicz ilość paczek
op.
  Sprawdź warunki dostawy

Przedstawiamy Państwu produkt najwyższej jakości od Austrotherm- styropian EPS 100 Premium. Jest on produkowany z najlepszego surowca i z dbałością o każdy szczegół. Znakomity współczynnik przewodzenia ciepła idzie tutaj w parze z dużą wytrzymałością na ściskanie. Pozwala to na stosowanie tego styropianu do izolacji podłóg na gruncie oraz stropów i dachów. Dzięki niskiej nasiąkliwości wodą styropian Austrotherm EPS 100 Premium może być także stosowany do ocieplania fundamentów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktu!

Styropian Austrotherm EPS 100 Premium - przeznaczenie i zakres stosowania

Przeznaczenie i zakres stosowania styropianu EPS 100 031 są naprawdę bardzo szerokie. Może on być używany do izolacji fundamentów, ścian zewnętrznych, podłóg, stropów, a nawet dachów. Z czego wynika taka wszechstronność? Okazuje się, że ten styropian jest po prostu wytrzymałym i ciepłym materiałem. Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (λ) ma tutaj bardzo niską wartość: 0,031 W/mK. Oznacza to, że styropian ten 'przepuszcza' na zewnątrz minimalną ilość ciepła. Od nowoczesnego styropianu grafitowego wymaga się też bardzo dobrej wytrzymałości mechanicznej. Także w tym przypadku produkt Austrotherm znajduje się w czołówce. Możliwe zastosowania to:

  • izolacja cieplna podłóg na gruncie;
  • izolacja cieplna stropów pod podkładem posadzkowym, gdzie obciążenie użytkowe nie przekracza 3000 kg/m2;
  • izolacja cieplna ścian fundamentów i ścian piwnic z izolacją przeciwwodną; gdzie nie występuje parcie hydrostatyczne na powierzchni płyt;
  • izolacja cieplna pod systemy ogrzewania podłogowego;
  • izolacja cieplna stropodachów pełnych i wentylowanych wykonanych w technologii tradycyjnej;
  • izolacja cieplna tarasów i balkonów;
  • izolacja stropów nad przejazdami;
  • izolacja cieplna w prefabrykowanych płytach warstwowych
  • rdzeń płyt warstwowych ściennych i dachowych z okładzinami z papy;
  • izolacja cieplna nakrokwiowa.

Jak widać zastosowań jest bardzo dużo i można właściwie ocieplić tym styropianem cały dom.

Styropian podłogowy Austrotherm - produkt z doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła

Firma Austrotherm nie uznaje kompromisów jakościowych. Minimalna waga styropianu EPS 100 Premium to 18kg/m3. Oznacza to, że materiał ma dużą gęstość, co z kolei przekłada się na doskonałą izolacyjność cieplną. Warto wybrać styropian z o najlepszych parametrach i nie martwić się kosztami ogrzewania w przyszłości. Styropian o współczynniku przewodzenia ciepła 0,031 W/mK jest rekomendowany do budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Naprawdę bardzo ciężko znaleźć obecnie na rynku tak solidny i wszechstronny styropian jak Austrotherm 031 Premium. 

Styropian Austrotherm EPS 100 dach podłoga - szczegóły produktu

EPS 100 031 Premium to naprawdę twardy styropian na podłogę. Odporność na ściskanie przy 10% odkształceniu wynosi >100 kPa. Dopuszczalny nacisk na metr kwadratowy tego styropianu to aż 3 tony! Dzięki takim właściwościom mechanicznym ten styropian sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. Jest to nie tylko znakomity styropian podłogowy, ale też fundamentowy. Pod powierzchnią gruntu nacisk jest naprawdę duży, ale opisywany produkt doskonale da sobie z tym radę. Trzeba tylko użyć dodatkowo folii kubełkowej. Również fasada budynku może być ocieplana tym styropianem jeżeli jest taka potrzeba.

Stosowany przez specjalistów jako izolacja cieplna piwnic oraz ścian zewnętrznych

Jakość wykonanej pracy jest wizytówką każdego fachowca. Warto postawić na najlepsze materiały, bo wtedy efekt końcowy będzie świetny. Dlatego rekomendujemy użycie styropianu EPS 100 031 Premium firmy Austrotherm do prac przy ocieplaniu budynków. Możesz nim ocieplić dom dosłownie od piwnicy po dach. Doskonałe parametry izolacyjne, wytrzymałościowe i niska nasiąkliwość- to cechy tego styropianu. W razie pytań odnośnie tego produktu zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami klienta. Wybierz sprawdzone rozwiązania do ociepleń od STYRO24.pl i ciesz się komfortem cieplnym w domu!

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, to znajdziesz je w Karcie Technicznej produktu.

Seweryn
Austrotherm to zdecydowanie najlepszy !
Arek
Zdecydowanie polecam styropian jak należy
Tymek
Już długo zajmuję się dociepleniami i z ręką na sercu polecam ten styropian jest mega dobry pod każdym względem.
Wronek
doskonała jakość styropianu, zdecydowanie polecam
Borys
Szybko dostarczono wygląd ok. Myślę że doskonale się sprawdzi.
Oceń ten produkt: