Styropian podłogowy 5 cm

Sortowanie:

Styropian o grubości 5 cm jest najczęściej wybieranym wybieranym wymiarem na podłogę. Można go wykorzystać w różny sposób- jako np. pojedynczą, podwójną czy potrójną warstwę "na mijankę". Uzyskasz wtedy ocieplenie o całkowitej grubości np 15 cm. Jest to opcja polecana pod ogrzewanie podłogowe. Niezależnie jaką metodę wybierzesz- w STYRO24.pl mamy duży wybór markowych styropianów. Oferujemy wysokiej jakości ocieplenia w najlepszych cenach. Przejrzyj szczegóły produktów w kategorii styropian 5 cm i wybierz coś dla siebie!

Styropian 5 cm (50 mm) jaka cena?

Kupując w STYRO24.pl możesz liczyć na najlepsze ceny materiałów budowlanych. Proponujemy styropiany o różnych parametrach i grubościach. W zależności od zastosowania pomożemy Ci wybrać odpowiedni styropian do podłóg i dachów. Na podłogi często są stosowane styropiany dach podłoga 5 cm. Można je układać w pojedynczej warstwie (np. do ocieplania stropów), podwójnie lub potrójnie. Tworzy się wtedy warstwy o różnej grubości. Ma ona dużą wytrzymałość na ściskanie i daje dobrą izolację cieplną. Układając styropian pod wylewkę należy robić to starannie. Po zalaniu betonem do tego etapu już nie wrócimy.

Cena za paczkę solidnego styropianu podłogowego zaczyna się od około 100 złotych. Produkty takie jak: Swisspor EPS 80 MAX 038 Dach Podłoga, Genderka EPS 100 036 Dach Podłoga i Swisspor EPS 100 036 to przykład niedrogich styropianów. Zapewniają one dobrą jakość ocieplenia w korzystnej cenie. Oczywiście wszystko zależy od zastosowania i oczekiwań klienta. Jeżeli potrzebujesz wytrzymałego styropianu do większych obciążeń to minimalna wartość EPS=100. Oznacza to wytrzymałość na ściskanie na poziomie około 3 ton na metr kwadratowy. Do ocieplania podłóg na gruncie i stropów takie styropiany nadają się doskonale.

Styropian EPS dach/podłoga- najlepsze produkty w tej kategorii

Wśród styropianów na podłogę wyróżniają się: Arsanit Thermo Podłoga EPS 100 035, Yetico Alfa Premium EPS 100 036 i Swisspor EPS 100 036 Dacg Podłoga. Dla inwestorów poszukujących ocieplenia najwyższej klasy proponujemy styropian grafitowy dach/podłoga. Stanowi on osobną klasę produktów o podwyższonej izolacyjności. Styropian z dodatkiem grafitu osiąga wartości współczynnika Lambda na poziomie 030- 031. Przykładowe produkty to: Austrotherm EPS 80 031 Dach/Podłoga, Swisspor Lambda 100 030 Dach Podłoga i Yetico Passive Premium Podłoga EPS 100 031. Styropian grafitowy podłogowy jest niezastąpiony, kiedy mamy możliwość rozłożenia tylko 10 cm izolacji. Przy takiej warstwie gwarantuje nam 30% więcej ciepła w stosunku do styropianu białego.

Styropian dach/podłoga EPS- jaka grubość płyty?

Powszechnie uważa się, że grubość płyty styropianowej 5 cm jest odpowiednia do ocieplania podłóg i stropów. Przy podłogach na gruncie często stosuje się warstwę 5 + 10 cm co daje 15 cm solidnego ocieplenia. W zależności od potrzeb i oczekiwań np. na stropach wystarczy warstwa 5 cm. Jest to opcja polecana na wyższe kondygnacje budynku. Dla kupujących styropian 5 cm cena ma także znaczenie. W STYRO24.pl przykładamy dużą wagę do cen produktów. Staramy się utrzymać jak najlepsze ceny styropianu i innych artykułów. Wiemy, że zadowolony klient prędzej czy później do nas wróci. Zapewniamy fachowe doradztwo i pomoc przy zakupach. Zapraszamy!