Styropian podłogowy 4 cm

Sortowanie:

Styropian o grubości 4cm jest często używany do położenia pojedynczej warstwy na podłodze. Nic nie stoi na przeszkodzie aby ułożyć go też podwójnie i uzyskać 8 cm ocieplenia. Czasem jest to konieczne ze względów architektonicznych lub projektowych. Najczęściej w remontowanych budynkach musimy dostosować poziom podłogi do  poziomu sąsiednich pomieszczeń. Wtedy przydają się takie materiały jak podłogowy styropian 40 mm. Dzięki niemu ocieplisz podłogę lub strop bez znacznego zwiększania jego grubości. Zapraszamy!

Styropian 4 cm (40 mm) jaka cena?

W naszym sklepie internetowym kupisz płyty styropianowe o różnych grubościach. Dla niektórych zastosowań styropian 4 cm nadaje się bardzo dobrze. Jest on często używany do izolacji podłóg na gruncie z podkładem posadzkowym oraz stropów. Styropian EPS 100 doskonale nadaje się do stosowania na podłogi w budownictwie mieszkaniowym. Dopuszczalny nacisk wynosi dla takiego styropianu 3 tony na metr kwadratowy. Wystarczy to bez problemu do normalnego użytkowania w domach. Jeżeli nie możemy stosować grubej warstwy ocieplenia, to styropian 40 mm spełni swoją rolę.

Jeżeli kupujesz styropian 4 cm cena jest istotnym czynnikiem. Może ona wpłynąć na decyzję po zakupie danego produktu. Nasze długoletnie doświadczenie w branży ociepleń pokazuje, że nie należy się kierować tylko ceną styropianu. Ważne są jego parametry (izolacja cieplna i wytrzymałość na ściskanie). Aby wybrać odpowiedni materiał należałoby dokładnie przeczytać informacje na opakowaniu lub opis produktu. Znajdziesz tam najważniejsze dane techniczne produktu i jego właściwości. Zastosowanie płyt styropianowych 4cm jest praktykowane od wielu lat i pozwala nieco zaoszczędzić na kosztach materiału. W STYRO24.pl kupisz w najlepszej cenie za paczkę styropianu i nie przepłacisz!

Podłogowy styropian EPS i jego zastosowanie do ocieplenia budynków

Dobre ocieplenie budynków powinno obejmować izolację cieplną podłogi, stropu, dachu i ścian. Dotyczy to również ścian poniżej poziomu gruntu. Oferta STYRO24.pl obejmuje styropiany najlepszych producentów polskich i europejskich. Możesz wybrać idealny styropian podłogowy EPS do swoich potrzeb i zakładanego budżetu. Materiały budowlane i izolacyjne w naszym sklepie są przeważnie dostępne od ręki, zapewniamy korzystne warunki dostawy. Jednak warto jeszcze odpowiedzieć do czego tak naprawdę wykorzystać styropian podłogowy EPS?

Styropian 4 cm sprawdzi się przede wszystkim jako pojedyncza warstwa przy ocieplaniu podłogi (posadzki). Nie zawsze trzeba stosować grubą warstwę ocieplenia aby osiągnąć zamierzony efekt. Z taką sytuacją mamy do czynienia kiedy np. budynek jest podpiwniczony i nasza podłoga stanowi strop niższej kondygnacji. Wówczas nie ma sensu stosowanie grubego ocieplenia, gdyż ciepło nie ucieknie bezpośrednio do gruntu. Również podłogi na wyższych kondygnacjach (piętro) można bez problemu ocieplać styropianem 40 mm.

Jaka grubość płyty do ocieplenia podłogi i stropu?- opinie klientów

Optymalna grubość płyty styropianowej zależy od konkretnego zastosowania. Do izolacji podłogi na gruncie użyjemy innego materiału niż do ocieplenia podłogi na piętrze. Wszystko zależy od sytuacji i oczekiwań. Jeżeli budujesz nowy dom, to i tak grubość ocieplenia znajduje się w projekcie. Natomiast renowacja starszych budynków pozwala na większą swobodę w doborze izolacji. Opinie klientów na temat grubości styropianu są bardzo zróżnicowane. Dlatego warto polegać na zdaniu ekspertów, a takich znajdziesz w STYRO24.pl! Fachowo i konkretnie doradzimy przed zakupem materiałów i zaproponujemy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu!

STYRO24.pl- materiały budowlane w najlepszych cenach

W naszym sklepie internetowym zapewniamy stałą dostępność styropianu w atrakcyjnych cenach. Oferujemy produkty takie jak: Swisspor EPS 100 036 dach/podłoga, styropian Austrotherm EPS 100 036, Arsanit Thermo Podłoga 035 EPS 100 i Yetico Alfa Premium Podłoga EPS 100 036. Styropiany te charakteryzuje bardzo dobra relacja jakości do ceny. Cenowo jest to średnia półka, a jakościowo wśród styropianów EPS trudno o coś lepszego. Osobną kategorię stanowią styropiany podłogowe grafitowe (współczynnik Lambda na poziomie 0,032-0,030 W/mK). Są to produkty dla najbardziej wymagających klientów, stosowane w budownictwie pasywnym. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty!