Styropian podłogowy 3 cm

Sortowanie:

Do ocieplania podłogi na gruncie stosuje się styropian podłogowy w różnych grubościach. Warstwa o grubości 3 cm sama w sobie nie zapewni ocieplenia, ale można ułożyć dwie i więcej warstw. Wówczas uzyskujemy znakomitą szczelność izolacji, bo ograniczamy powstawanie mostków termicznych. Dlatego styropian 30 mm jest popularnym wyborem na podłogę. Dobry produkt powinien mieć odpowiednią twardość, aby znieść wszystkie obciążenia. W budownictwie mieszkaniowym wystarczy styropian EPS 100. W STYRO24.pl znajdziesz wysokiej jakości materiały izolacyjne do różnych zastosowań.

Styropian 3 cm (30 mm) twardy - jaka cena?

W przypadku produktu styropian 3 cm cena jest ważnym czynnikiem wyboru. Wielu klientów sugeruje się ceną styropianu przy zakupie. Czy to źle? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Cenę trzeba brać pod uwagę, ale nie kosztem jakości. Tak chyba najlepiej podejść do tematu wyboru styropianu. W naszej hurtowni oferujemy jakościowe produkty do ociepleń najlepszych marek. Przykładem mogą tutaj być płyty styropianowe Arsanit Thermo Lambda Podłoga 035 EPS 100. Produkt ten zapewnia znakomitą relację jakości do ceny i dobrze izoluje termicznie. Podłoga na gruncie ocieplona takim styropianem znacznie ograniczy straty ciepła.

Dobry styropian podłogowy powinien mieć dwie cechy: niski współczynnik przewodzenia ciepła Lambda i dużą twardość. Pierwsza cecha nie dziwi nikogo- w końcu kupujemy styropian po to, żeby izolował termicznie. Natomiast na twardość materiału rzadziej zwracamy uwagę. O ile w przypadku styropianów elewacyjnych nie ma ona większego znaczenia, to przy podłogowym jest bardzo istotna. Chodzi o to jaki nacisk może wytrzymać dany materiał na m2 powierzchni. W domach mieszkalnych rekomenduje się stosowanie styropianu EPS 100 na podłogę. Wytrzymuje on obciążenie rzędu 3 ton na m2, co w zupełności wystarczy.

Styropian podłogowy EPS- do ocieplenia podłogi na gruncie

Podłoga na gruncie wymaga dobrej izolacji cieplnej. Nie można pozwolić, aby ciepło z pomieszczeń mieszkalnych "uciekało" do gruntu. Dlatego warto zastosować styropian podłogowy 30 mm w kilku warstwach. Proponujemy produkty takie jak: Yetico Alfa Premium Podłoga EPS 100 036, Austrotherm EPS 100 036 i Styropmin Dach/Podłoga DP CS PRO EPS 100 036. Wśród styropianów grafitowych również mamy wiele propozycji. Są to np. Swisspor Lambda 100 031 dach podłoga, Yetico Passive Premium Podłoga EPS 100 031 i Genderka EPS 100 031 Dach Podłoga Extra.

Solidny styropian do podłóg i dachów zabezpieczy Twój dom przed utratą ciepła. Pozwoli także na duże oszczędności na kosztach ogrzewania. Oczywiście inwestycja nie zwróci się natychmiast, ale po kilku latach. W tym czasie Twoja rodzina może cieszyć się komfortem ciepłym i przytulnym domem w chłodne dni. Płyty styropianowe do podłóg układa się w co najmniej dwóch warstwach "na mijankę". Czyli krawędzie najbliższych warstw nie powinny się pokrywać. Ogranicza to maksymalnie możliwość ucieczki ciepła do gruntu. Dzięki temu nie tracimy energii grzewczej z ogrzewania podłogowego, tylko jest ona kierowana do góry.

Styropian podłogowy EPS- niezbędny w przypadku ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest obecnie standardem w nowoczesnej technice grzewczej. Dzięki niskiej temperaturze pracy idealnie współgra z kotłami gazowymi, pompami ciepła itp. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania go z innymi źródłami ciepła. Styropian twardy 3 cm daje także niezbędne podparcie rurom grzewczym tak, aby nie uległy one uszkodzeniu. Dobra twardość styropianu 30 mm jest czynnikiem kluczowym przy takim zastosowaniu. Posadzkowy styropian 3 ułożony w dwóch- trzech warstwach dobrze odizoluje Twoją podłogę od gruntu. Grubość 15 cm całej izolacji spełni swoje zadanie. Dla styropianu EPS 100 wytrzymałość na ściskanie również będzie wystarczająca. Zapoznaj się ze szczegółami produktów, zapraszamy!