Styropian podłogowy 20 cm

Dobre ocieplenie podłogi do podstawa nowoczesnego budownictwa. Aby uzyskać efekt ciepłej podłogi trzeba zastosować solidną termoizolację. Do tego celu doskonale nadaje się warstwa styropianu o grubości 20 cm. Bardzo często jest ona układana z dwóch warstw płyt styropianowych 10 cm. Płyty powinny być wtedy układane na tzw. "mijankę", aby ich krawędzie się nie pokrywały. Dlaczego jest to tak ważne? Chodzi o redukcję mostków termicznych i poprawę wytrzymałości na obciążenie. Zapraszamy do poznania szczegółów oferty!

Podłogowy styropian 20 cm (200 mm) jaka cena?

Coraz częściej inwestorzy wybierają styropian o grubości 20 cm do izolacji podłogi na gruncie. Jest to całkiem rozsądne podejście, bo ucieczka ciepła do ziemi zostaje wtedy zatrzymana. Pozwala to uzyskać efekt ciepłej podłogi i przytulnego wnętrza domu. Grubość płyty styropianowej 20 cm redukuje do minimum oddawanie ciepła do gruntu. Trzeba jednak wiedzieć, że zastosowanie takiej warstwy ocieplenia jest możliwe z wykorzystaniem odpowiednio twardego styropianu. Oczywiście w naszym sklepie internetowym uzyskasz wszystkie niezbędne informacje na ten temat.

Styropian EPS 100 w warstwie 200 mm- najlepsze produkty

Przyjmuje się, że styropian układany na posadzkę w warstwie 200 mm musi mieć wytrzymałość na ściskanie minimum EPS 100. Oznacza to, że jest on w stanie przyjąć obciążenie około 3 ton na metr kwadratowy powierzchni. Jest to całkiem spory ciężar, dlatego dla pewności zaleca się stosowanie materiałów najlepszych producentów. W STYRO24.pl mamy ich naprawdę duży wybór! Są to na przykład: Swisspor EPS 100 036 Dach Podłoga, Austrotherm EPS 100, Styropmin Dach/Podłoga DP CS PRO 100 036Styropian podłogowy EPS o takich parametrach zapewni Ci skuteczną i trwałą izolację termiczną budynku.

Prawidłowe układanie styropianu 200 mm

Dla lepszej izolacji i poprawy wytrzymałości zaleca się układanie płyt styropianowych "na mijankę". Trzeba wtedy kupić styropian 10 cm w odpowiedniej ilości m2 i ułożyć w dwóch warstwach jedna na drugiej. Cała izolacja zyska na wytrzymałości, a przede wszystkim będzie cieplejsza. Układanie jednej warstwy styropianu dach podłoga 20 cm - 25 cm stosuje się właśnie przy ocieplaniu dachów. Wtedy wytrzymałość mechaniczna ma nieco mniejsze znaczenie i można układać styropian EPS 100. Ogólnie uważa się, że ze względów wytrzymałościowych grubość 20 cm jest maksymalną dla styropianu EPS 100 na gruncie. Przy grubszej warstwie należy stosować płyty styropianowe EPS 150.

Styropian podłogowy EPS 100- odpowiednia izolacja pod ogrzewanie podłogowe

Jeżeli na warstwie styropianu później układane są rury ogrzewania podłogowego to izolacja musi być wykonana perfekcyjnie. Nie chcemy przecież aby ciepło z instalacji grzewczej promieniowało do gruntu. Dużo bardziej zależy nam na grzaniu posadzki i pomieszczenia ponad nią. Dlatego tak ważne jest stosowanie dobrych i sprawdzonych materiałów izolacyjnych. Rekomendowanym rozwiązaniem dla najlepszej izolacji jest styropian grafitowy podłogowy. W STYRO24.pl znajdziesz szeroki wybór takich produktów.

Proponujemy wyroby firm: Swisspor, Arsanit, Austrotherm, Styropmin i Yetico. Oferujemy płyty styropianowe najlepszych producentów w korzystnych cenach za paczkę. Każdy klient jest traktowany w naszym sklepie indywidualnie. Jeśli się z nami skontaktujesz, to doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Kierujemy się nie tylko wymaganiami technicznymi, ale także zakładanym budżetem. Proponujemy też korzystne opcje dostawy zakupionych materiałów budowlanych. Zapraszamy do kontaktu i współpracy!