Styropian podłogowy 2 cm

Sortowanie:

Używając styropianu podłogowego o tej grubości można wykonać wiele różnych prac przy ociepleniu. Jest on najbardziej przydatny do wszelkich obróbek ościeżnic stolarki okiennej i drzwiowej. Przyda się także do niwelowania nierówności na podłodze. Wykonując wylewki nie zawsze da się idealnie osiągnąć wymaganą warstwę izolacji, gdzie każdy dodatkowy cm to większa oszczędność w przyszłości. I tutaj właśnie przychodzi nam z pomocą styropian 2 cm! Zapoznaj się z naszą ofertą w tej kategorii produktów!

Styropian 2 cm (20 mm) twardy - jaka cena?

Styropian o grubości 2 cm wbrew pozorom jest często używany. Jest on na tyle uniwersalny, że nadaje się do obróbki wnęk okiennych, ale też uzupełniania nierówności. Wykonując ocieplenie podłogi na gruncie,  zdarza się to dość często, że przydaje się dodatkowa warstwa styropianu 2cm, żeby osiągnąć idealną grubość izolacji. Dopiero końcowa posadzka na styropianie jest układana z odpowiednią dokładnością. Dlatego czasem układając styropian musimy zniwelować nierówności podłoża. Do tego celu doskonale nadaje się styropian 20 mm. W STYRO24.pl kupisz ten i inne styropiany w dobrej cenie.

Dla inwestorów kupujących styropian 2 cm cena w naszym sklepie może być miłym zaskoczeniem. Oferujemy produkty najlepszych firm na rynku w bardzo atrakcyjnych cenach. Kupując u nas styropian możesz być pewien, że nie przepłacisz. Dodatkowo możesz zaopatrzyć się w inne materiały budowlane i akcesoria. Wszystko wyślemy do Ciebie jednym transportem, co pozwoli zmniejszyć koszty dostawy. Natomiast jeżeli zamówisz większą ilość styropianu, to dostawa będzie całkowicie darmowa! Opłaca się kupować styropiany i systemy ociepleń w STYRO24.pl. Poza najlepszymi cenami zapewniamy także stałą dostępność produktów i fachowe doradztwo przy zakupie.

Styropian podłogowy- materiał do ocieplania podłóg na gruncie

Dla skutecznej izolacji podłóg na gruncie konieczne jest położenie solidnej warstwy izolacji. Czasem podłoże (ziemia, wylewka) jest nierówne i wymaga korekty. Wówczas należy zastosować cienkie płyty styropianu podłogowego jako podkład pod grubszą  izolację. Poprawi to stabilność warstwy ocieplenia i ograniczy powstawanie szczelin między płytami. Jako styropian do podłóg najlepiej stosować styropian twardy wysokiej jakości. Są to produkty takie jak Swisspor EPS 100 036 Dach Podłoga, styropian Austrotherm EPS 100 036 lub Yetico Alfa Premium Podłoga EPS 100 036. Twarde styropiany podłogowe EPS 100 wytrzymują ciężar około 3 ton na m2. Ten parametr świadczy, że styropian ma dobrą wytrzymałość na ściskanie i nadaje się do podłóg.

Również współczynnik przewodzenia ciepła Lambda ma istotne znaczenie przy styropianie do podłóg i dachów. Aby skutecznie ocieplić podłogę na gruncie należy dążyć do jak najniższej wartości współczynnika Lambda. Wspomniane wyżej styropiany białe mają go na poziomie 0,036 W/mK. Dla jeszcze lepszego ocieplenia można zastosować styropian grafitowy, np. Swisspor EPS 100 031 Dach Podłoga lub Genderka EPS 100 031 Dach Podłoga Extra. Ze względu na bardzo dobre cechy użytkowe cena za paczkę tych styropianów jest nieco wyższa. Jednak rekompensują to bardzo duże oszczędności na kosztach ogrzewania. Również komfort termiczny w domu znacznie się poprawi.

Optymalna grubość płyt styropianowych- opinie klientów

Dla wykonywania miejscowych podrównań i obróbki wnęk okiennych styropian 2 cm nadaje się idealnie. Jest to grubość, która nie zmniejsza ramy okiennej. Przyklejając przy ościeżach wysokiej jakości styropian ograniczysz do minimum powstawanie mostków termicznych w tych miejscach. Wielu producentów styropianu wytwarza styropian 20 mm. W STYRO24.pl możesz wybierać wśród najlepszych materiałów tego typu. Zdajemy sobie sprawę, że dla klienta kupującego styropian 2 cm cena jest ważna. Dlatego u nas kupisz styropiany w najlepszych cenach na rynku. Zapewniamy też darmową dostawę przy spełnieniu kryterium ilościowego. Zapraszamy!