Styropian podłogowy 15 cm

Sortowanie:

Normy dotyczące ocieplania budynków są coraz bardziej wymagające. Kładzie się nacisk na mniejsze zużycie energii, a tym samym oszczędność paliw kopalnych. Obecnie najczęściej stosowaną instalacją grzewczą w nowych domach jest ogrzewanie podłogowe. Daje ono przyjemne ciepło i nie zużywa dużo energii, bo działa na niskich temperaturach. Jeżeli jednak chcesz, aby 'podłogówka' spełniła swoją rolę, musisz najpierw dobrze ocieplić podłogę na gruncie. Do tego celu doskonale nadaje się styropian podłogowy o grubości 15 cm!

Podłogowy styropian 15 cm - jaka cena?

Dla osób kupujących styropian 15 cm cena jest ważnym czynnikiem wyboru. Trudno się dziwić, kiedy ceny materiałów budowlanych rosną. W STYRO24.pl staramy się jednak utrzymywać korzystne ceny produktów. Cenimy sobie relacje z naszymi klientami i chcemy utrzymać ich zaufanie. Budujemy swoją markę nie na szybkich zyskach, ale na pozytywnych opiniach naszych klientów. Dlatego też dla produktu styropian 15 cena w STYRO24.pl jest tak konkurencyjna.

Zachęcamy do przejrzenia poszczególnych rodzajów styropianu podłogowego pod kątem cen. Produkty o dobrych parametrach użytkowych można u nas kupić w cenach już od około 100 zł za paczkę. Przeciętnie opakowanie styropianu zawiera objętość 0,3 m3. W zależności od grubości warstwy wystarczy on na różną powierzchnię ocieplenia. Obecnie przyjmuje się minimalną grubość termoizolacji na gruncie na około 15 cm. Jest to optymalna izolacja cieplna pod ogrzewanie podłogowe (dzisiejszy standard). Wymaga to zastosowania styropianu o twardości EPS 100 najlepiej w co najmniej dwóch warstwach.

Najlepszy styropian EPS na podłogę- cechy produktu

Dobry styropian  na podłogę powinien być nie tylko ciepły, ale także odporny na obciążenia. Przy czym im grubsza warstwa izolacji, tym wytrzymałość na ściskanie powinna być większa. Dla grubości styropianu 15 cm minimalna twardość to EPS 100. Co to oznacza? Styropian o takim parametrze wytrzymuje nacisk około 3 ton na metr kwadratowy powierzchni. Dla termoizolacji podłogi od 10 cm wzwyż taka wartość jest rekomendowana. Przy ociepleniu na grubość 15 cm styropian EPS 100 to konieczność.

Dla najlepszego efektu ocieplenia płyty styropianowe powinny być układane w co najmniej dwóch warstwach. Jednak w przypadku izolacji 15 cm najkorzystniej jest zastosować trzy warstwy po 5 cm ocieplenia. Wszystkie układamy 'na mijankę' względem siebie. Chodzi o to, aby ich krawędzie nie pokrywały się ze sobą. Zapobiega to tworzeniu mostków termicznych i wzmacnia wytrzymałość konstrukcji. Ważną cechą każdego styropianu podłogowego jest też jego współczynnik przewodzenia ciepła Lambda (λ). Im ten parametr jest niższy, tym styropian 'przepuszcza' mniej ciepła w jednostce czasu. Warto wybierać produkty z niską Lambdą, ale przy zachowaniu odpowiedniej twardości.

Grubość styropianu EPS na podłogę- co proponuje nasz sklep internetowy?

Oferujemy między innymi produkty: Swisspor EPS 100 036 Dach Podłoga, Yetico Alfa Premium Podłoga EPS 100 036, Arsanit Thermo Podłoga EPS 100 035. Są to jedne z lepszych materiałów izolacyjnych na rynku. U nas kupisz je w bardzo korzystnych cenach za paczkę. Natomiast jeżeli szukasz czegoś ekstra w kategorii styropian podłogowy, to proponujemy materiały z dodatkiem grafitu. Styropian podłogowy grafitowy uzyskuje najlepsze wartości współczynnika Lambda (na poziomie 0,031- 0,030 W/mK). Jest to np. styropian grafitowy Swisspor Lambda 100 031 Dach Podłoga lub Genderka EPS 100 031 Dach Podłoga Extra

Styropian dach podłoga- darmowa dostawa produktu

Jeżeli zastanawiasz się jaki styropian podłogowy EPS wybrać, to prosimy o kontakt. Zaproponujemy produkty odpowiednie do Twoich potrzeb i budżetu. Zapewniamy dobrą dostępność (dużą ilość) styropianów różnego rodzaju. Kupisz u nas także inne materiały budowlane i akcesoria w atrakcyjnych cenach. Dużym bonusem jest także darmowa dostawa styropianu przy spełnieniu minimum logistycznego. Wówczas możemy wysłać też inne materiały i narzędzia jednym transportem. Na pewno znajdziemy dla Ciebie korzystne rozwiązanie, zapraszamy!