Styropian podłogowy 10 cm

Sortowanie:

Ocieplenie podłogi lub stropu w budynku mieszkalnym często wykonuje się na grubość 10 cm. Styropian 10 cm zapewnia odpowiednią izolację dla podłóg na wyższych kondygnacjach. W STYRO24.pl wiemy, że dla kupujących styropian 10 cena ma duże znaczenie. Dlatego oferujemy produkty sprawdzonych marek w najlepszych cenach na rynku! Kupisz u nas styropiany podłogowe cm takich producentów jak: Austrotherm, Generka, Swisspor i innych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty!

Podłogowy styropian 10 cm jaka cena?

Dla wielu klientów cena jest nadal decydującym czynnikiem przy wyborze ocieplenia. Czy jest to słuszne podejście? Zdania są mocno podzielone. Wielu fachowców w branży ociepleń uważa, że warto kupić trochę droższy styropian dla większego komfortu cieplnego. Taka inwestycja przełoży się także na oszczędność opału w dłuższym okresie czasu. Ma to szczególne znaczenie przy ciągle rosnących cenach paliw kopalnych i gazu. W STYRO24.pl staramy się utrzymywać zawsze korzystne ceny naszych produktów. Wiemy, że zadowolony klient wróci do nas lub poleci nasz sklep innym osobom.

Solidny styropian podłogowy- grubość i inne parametry

Dobrej jakości styropiany dach/podłoga można nabyć w naszym sklepie w okazyjnej cenie za paczkę. Są to styropiany EPS o dobrych parametrach wytrzymałościowych i korzystnym współczynniku Lambda. Solidny materiał izolacyjny ogranicza ucieczkę ciepła do gruntu. Grubość izolacji ma tutaj dość duże znaczenie- przeważnie stosuje się płyty styropianowe 10 cm.  Przy wykonywaniu podłogi na gruncie taka warstwa izolacji nie jest optymalna. Należy rozłorzyć styropian w warstwach np 10 cm + 5 cm. Lub wybrać styropian grafitowy. Jeżeli kupujesz styropian 10 cm cena za paczkę ma znaczenie, ale zwróć też uwagę na inne parametry. Przy ocieplaniu podłogi bardzo ważne jest jaki ciężar może przyjąć styropian. Dla produktów EPS 80 jest to 2,4 t/m2, a dla EPS 100- około 3 t/m2. 

Ocieplenie podłogi na gruncie- najlepsze produkty

Aby dobrze wybrać styropian dach podłoga warto zwrócić uwagę na jego najważniejsze parametry. Często stosowanym materiałem na podłogę (posadzkę) jest styropian EPS 100. Ten produkt ma odpowiednią wytrzymałość na ściskanie. Styropiany takie jak Austrotherm EPS 100 036, Styropmin Dach/Podłoga DP PRO 100 036, Yetico Alfa Premium Podłoga EPS 100 036 są twarde i dobrze izolują. Współczynnik przewodzenia ciepła Lambda na poziomie 0,036 W/mK to bardzo dobra wartość. Jeżeli potrzebujesz ocieplenia najwyższej klasy, to warto sięgnąć po styropian grafitowy z jeszcze niższą (lepszą) Lambdą. Jeżeli szukasz solidnego styropianu w dobrej cenie to zapraszamy do kontaktu i zakupów!